Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Taica-su lui Irinel cica a fost securist..

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Parintii lui sint oameni culti,care am inteles ca au avut o pozitie semnificativa in societate.Mai ales tatal lui....

http://www3.ziare.ro/articol.php/1153372031

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Am vazut aseara nunta "in reluare" - mama, ce plictis general! Ce muzica lesinata!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by felicia74

Am vazut aseara nunta "in reluare" - mama, ce plictis general! Ce muzica lesinata!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)



Sa stii ca da. Si in momentul in care au difuzat acolo, pe uriasul ecran, povestea cu testul de sarcina, doar ei s-au entuziasmat. Nu s-a aplaudat, nu i-a felicitat nimeni. A trecut momentul de parca Monica a anuntat ca s-a epilat, nu ca asteapta un copil.... Aici mi-a fost mila de ei si m-am enervat pe invitati!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Ce invitati? Niste snobi internationali si o firma care inchiriaza fete frumoase. Au vrut nunta cu fite, asta au avut.
Astia n-or avea si ei familie, prieteni de suflet, oameni care sa le fie alaturi cu sufletul, nu cu aspectul? Si mie mi-a fost mila de ei.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

BALETUL LUI IRINEL

Madalin Voicu are numai cuvinte de lauda la adresa lui Ion Columbeanu. "Tatal lui este de o inteligenta sclipitoare, un om talentat si respectat. Si astazi se tine cont de experienta lui in guvern. Era genial.", sustine muzicologul. Amicul din tinerete al lui Irinel ne-a mai spus ca este de neinteles cum un copil de fost functionar al guvernului poate spune ca a suferit in perioada comunista. "Eu (n.r. Madalin Voicu), Serghei Mizil si Jean Maurer nu ne-am mai plans ca am fost dizidenti cand Elena Ceausescu incerca sa ne tina departe de Nicusor. Mie mi-au luat pasaportul si nu m-au lasat sa ies din tara sase ani de zile, Serghei Mizil a fost trimis intr-un batalion disciplinar din nordul tarii iar Jean Maurer era pazit cu securitatea la poarta si nu avea voie sa iasa din casa decat cateva ore pe zi. Pe atunci Irinel nu avea treaba cu nimeni. El abia acum isi traieste tineretea. Trebuie sa aiba grija ce vorbeste pentru ca in curand o sa se sature lumea de baletul lui. Sa vezi peste vreo doi ani, cand o sa se sature Monica de el si o sa-i faca vant pe scari", ne-a declarat Madalin Voicu. (M.C.)


COPIL DE BANI GATA

Fiu de functionar guvernamental, Irinel Columbeanu se bucura de toate avantajele pe care le aveau copiii de nomenclaturisti. El nu a recunoscut insa niciodata ca a avut un statut privilegiat datorita tatalui sau, iar singurul moment in care Irinel a permis mediatizarea parintilor sai a fost in cateva secvente difuzate la emisiunea "No Comment", realizata de viitoarea lui sotie, Monica Gabor. Conform celor care l-au cunoscut indeaproape, tanarul Irinel Columbeanu avea o personalitate stearsa si de cele mai multe ori era nevoie de interventia tatalui sau care se ruga de odraslele celorlalti nomenclaturisti sa-l ia si pe Iri la distractie.

PE LANGA GASCA LUI NICU
In acea perioada se formase o gasca de copii de oameni influenti in jurul mezinului familiei Ceausescu, Nicusor. Ion Columbeanu obisnuia sa apeleze la trei dintre tinerii petrecareti ca sa-l ia pe Iri la distractii.
Acestia erau Jean Maurer, fiul fostului prim-ministru Ion Gheorghe Maurer, Madalin Voicu, fiul regretatului maestru Ion Voicu, si Serghei Mizil, fiul "numarului doi" din Comitetul Central, Paul Niculescu Mizil, si sufletul grupului de prieteni ai lui Nicu Ceausescu.


VICTIMA COMUNISTA IN VILA CU PISCINA

Si Serghei Mizil dezaproba atitudinea sfidatoare a odraslelor de nomenclaturisti, care spun acum ca au fost victimele regimului comunist. "Cum poti sa spui ca ai fost disident politic cand pe vremea lui Ceausescu ai stat 40 de ani in vila cu piscina, aveai case la munte si la Snagov, aveai acces la masini straine si te imbracai cu haine de firma?!", se intreaba fiul fostului demnitar comunist. "Eu am avut probleme din cauza comportamentului meu, dar nu pot sa spun ca am fost disident. Am dus-o bine! Eu eram un rebel incorigibil, aveam plete, umblam cu blugi soiosi, nu eram membru de partid si injuram partidul", ne-a declarat Serghei Mizil. "Irinel face exact cum a facut si Petre Roman. Ce drept ai sa spui ca ai fost dizident, cand aveai acces la publicatii si filme straine, faceai vacantele in strainatate si te duceai la Paris de cate ori doreai?", este de parere Serghei Mizil.


VARIANTA OFICIALA

In topul celor mai bogati romani, publicat de revista Capital, Irinel Columbeanu este mentionat ca posesor al unei averi de 60 de milioane de dolari. Obiectele de activitate declarate sunt activitatile de consultanta pentru afaceri, intermedieri in comertul cu diverse produse, activitati de arhitectura si transporturi. In urma cu doi ani, Irinel Columbeanu a inceput sa investeasca si in domeniul materialelor de constructii, promovand pe piata un produs revolutionar inventat de un inginer francez. Are si proprietati imobiliare. In Registrul Comertului, Irinel Columbeanu apare cu sase firme mici, de tipul societate cu raspundere limitata. Oficial, cea mai profitabila afacere a lui Irinel e Promotion Group International SRL, reprezentantul in Romania al firmei franceze Alcatel.


IN NUMELE TATALUI

Conform declaratiilor unor apropiati ai familiei Columbeanu, creierul acestei afaceri profitabile este tatal lui Irinel, un om influent cu relatii in strainatate. Ion Columbeanu este fost functionar al tuturor guvernelor Romaniei din vremea lui Gheorghe Gheorghiu-Dej, pana in anul 2002. Ajuns acum la varsta de 70 de ani, Ion Columbeanu a fost sef al protocolului in executiv, fiind numit la un moment dat si secretar adjunct al guvernului. Una dintre obligatiile sale de serviciu era sa pregateasca mapele ministrilor pentru sedintele de guvern, lucru care ii asigura prietenia si ajutorul celor mai importanti oameni din stat. Ion Columbeanu a preferat sa conduca afacerea in telecomunicatii din umbra, lasandu-l in fata pe fiul lui, Irinel, care absolvise facultatea de Electrotehnica. In scurt timp, fiul fostului functionar al guvernului a devenit unul dintre cei mai bogati oameni de afaceri romani.






BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hai mey brenda ca stiam sa citim direct din link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Marina, am cautat si io pe Net sa vaz daca s-a-nsurat Chisu, dar n-am gasit nimik.... Da' nu cred ca n-ar fi spus cu voce tare ca se capatuieste...


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by craciunitza

Ce invitati? Niste snobi internationali si o firma care inchiriaza fete frumoase. Au vrut nunta cu fite, asta au avut.
Astia n-or avea si ei familie, prieteni de suflet, oameni care sa le fie alaturi cu sufletul, nu cu aspectul? Si mie mi-a fost mila de ei.

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze






Tu ai vrea sa fii prietena lor? Nu ai vazut cum barfesc la tv petrecerile la care se duc, persoanele cu care se intalnesc ("nesimtitii stau la petrecerea noastra pana la 1 si apoi fug la discoteca"). Asa ca nu stiu daca sunt ei prietenii cuiva

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

quote:
Originally posted by felicia74
("nesimtitii stau la petrecerea noastra pana la 1 si apoi fug la discoteca").

Nu pot sa cred, au comentat ei asa ceva? :)))

Nu certati copiii cand viseaza!

Poze

Mergi la inceput