Ce parere aveti de MONICA GABOR si IRINEL COLUMBEA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Nu pot avea nimic cu ei pentru ca este treaba lor ce fac.
Nu imi place fata si nu o consider deloc frumoasa. Este doar tanara, si atat. Cand vii de la tara si ai tot ce are ea (si la 19 ani) iti denaturezi comportamentul si incepi sa faci fite. Deaceea si pare acra.
Ce ma deranjeaza e faptul ca trebuie sa suport interviuri, emisiuni sau mai stiu eu ce anunturi, doar pentru ca "tataie" are bani sa le cumpere atentia jurnalistilor.
Ca el fac si alte nulitati de pe la noi si asta nu suport!
De ce sa trebuiasca eu, cel care dau bani ca sa ma uit la televizor sau sa citesc un ziar, sa ma modelez dupa programul unor oportunisti sau al unor lingai care se prostitueaza?
Dar ce intrebare stupida intr-o tara ca Romania!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

quote:
De ce sa trebuiasca eu, cel care dau bani ca sa ma uit la televizor sau sa citesc un ziar, sa ma modelez dupa programul unor oportunisti sau al unor lingai care se prostitueaza?



granitza dintre "prostitutie" si ce e considerat "normal" in RO e destul de fina...eu nu m-as hazarda sa fac asemenea afirmatii.

Cat la suta din populatia femeiasca nu ia in considerare partea materiala (citi bani are ginerica', sau citi ar putea face) la alegerea "ursitului"?
Sau cati parinti nu-si sfatuiesc fetele sa tina cont de situatia materiala? Si sa nu umble cu "un sarantoc"?

De ce ea ar fi mai prostituata ca alta, care se multumeste cu faptu' ca barbatu-sau are casa si/sau salariu? A te vinde e tot una, indiferent de suma pt. care o faci.

In RO (si nu numai) e inradacinata bine ideea ca un barbat trebuie sa asigure necesarul familiei - madam columbareasa a considerat ca irinel ii asigura "necesitatile" ei cel mai bine.

Nu zic ca e bine sau rau. Din nou, e vb. de optiuni.
Fiecare stie ce-l face fericit - pe unii X persoana, pe altii dragostea, pe altii banii sau sigurantza materiala sau un anume stil de viatza.

In alta ordine de idei, cum vedetele de portelan din RO gen mutu sau becali sint clar snoabe si valoarea lor ca oameni = banii din cont, poate fatuca incearca cu astfel de afirmatii pe fatza sa se adapteze la anturajul in care a intrat.
Ca e cam prostutza...asta e. Are 18 ani. Se "vicleneste" ea pe parcurs.

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Elise
Ca e cam prostutza...asta e. Are 18 ani. Se "vicleneste" ea pe parcurs.

Elise



...ca acu' o fi naiva...

Daniella, mama lu' Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

fetele prostute ( sau pretins prostute ) sunt la moda si in alte tari. Paris Hilton o face pe proasta la aproape fiecare aparitie TV + are un show in care e pusa sa faca lucruri banale si demonstreaza ca e profund incompetenta. Rezultatul? E una dintre cele mai Google-ite prezente feminine, e invitata la toate petrecerile si toate televiziunile o vaneaza. de ce? pt ca ne place sa radem de altii , sa ne credem mai destepti , mai civilizati , mai decenti etc.
Eu cred ca unele femei discuta de Columbita si-i urmaresc aparitiile TV pt ca le face pe ele sa se simta mai valoroase. Vaii uita-te si la aia , ce folos ca e tanara si frumoasa - e penibila si proasta. Mai bine eu ,grasa si urata dar desteapta mai ( adica mai desteapta ca ea cel putin ) , si mult mai cuminte ( asta de cand m-am maritat desigur ca de anii tineretii prefer sa uit )

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ELISE - N-ai inteles ce-am vrut sa spun!
Exista o prostitutie intelectuala. Eu la aceea ma refeream.
Ce fac ei, am spus ca nu ma intereseaza.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Fetelor barfiti cat mai puteti pt ca in 22 iulie Monica va fi doamna Columbeanu asa ca.....

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

quote:
Originally posted by Elise

quote:
De ce sa trebuiasca eu, cel care dau bani ca sa ma uit la televizor sau sa citesc un ziar, sa ma modelez dupa programul unor oportunisti sau al unor lingai care se prostitueaza?



Cat la suta din populatia femeiasca nu ia in considerare partea materiala (citi bani are ginerica', sau citi ar putea face) la alegerea "ursitului"?
Sau cati parinti nu-si sfatuiesc fetele sa tina cont de situatia materiala? Si sa nu umble cu "un sarantoc"?

De ce ea ar fi mai prostituata ca alta, care se multumeste cu faptu' ca barbatu-sau are casa si/sau salariu? A te vinde e tot una, indiferent de suma pt. care o faci.

Elise



Slava Domnului ca nu ni le arata pe toate la TV sau nu apar toate in ziare !

Pisica, zambind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Apar destule!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Iata si rezultatele la bac ale Monicai....
http://bacalaureat.edu.ro/2006/rapoarte/search/index.html
(dati cautare dupa Gabor Monica, jud Ilfov si va apare in pozitia 619)

Sa mai zica gurile rele ca e proasta , sau ca sistemul de invatatmant este incoruptibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by Caroline

Iata si rezultatele la bac ale Monicai....
http://bacalaureat.edu.ro/2006/rapoarte/search/index.html

Sa mai zica gurile rele ca e proasta , sau ca sistemul de invatatmant este incoruptibil



Caro, oricum e remarcabil, ca altii cu tot ajutorul exterior au avut doar 10% promovati (vezi liceul "Ion Barbu")



Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine



Karina + Bogdanel

Imnul lui Irinel

Semneaza protestul Maxim impotriva pedofiliei prostului-gust

Mergi la inceput