All about Constanta! (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna ziua,
Mada - sa stapaniti sanatosi apartamentul!
Cristina - masina se repara, voi sa fiti sanatosi! Succes in afaceri si la terminarea casei!
Tania - foarte frumoasa mobila, s-o "purtati" cu placere! Duducile 2 frumoase!

Si noi speram sa ne mutam! Dar cred ca pe la 1 septembrie!
Un week-end minunat! (cica apare si soarele)

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Roxanaz,multumesc de invitatie !Uite ca imi fac mea culpa ca nu am mai trecut de aproape un an pe la constanteni si revin acum,constatand cu uimire si bucurie ca inca sunt pe lista topicului...Multam'!
Cand am primit PM-ul tau cu invitatia "mai treci pe la Constanta" primul gand a fost ca imi scrii sa mai merg in orasul Constanta,pe urma mi-a picat fisa ca e vorba de subiectul constantenilor...Si cu toate astea as vrea sa spun ca saptamana asta,mai precis marti dimineata ,am revenit in Timisoara din Constanta .Am petrecut weekendul acasa si,printre picaturi,am reusit sa ma intalnesc si cu Adriana(nastasie a noastra)...Tare bine mi-a parut s-o cunosc si pe ea si pe sotul ei,dar in special,pe micutul Razvi,pilotul no.1.
Eu n-am mai fost p-aici,iertata sa fiu,ca am tot postat si aveam senzatia ca eu sutam eu dadeam cu capul...dat fiind faptul ca la oras nu scria Constanta ,ci Timisoara...Intelegi!
Promit sa vin cat mai des pot p-aici...
Abia astept sa revin acasa,la mal de mare, cu ambii mei copii si s-o duc si pe Luana in parcul Tabacariei...Am fost numai cu Alex duminica si,sincer,daca nu erau nenii aia doi in cotetul lor de la cucurigu,pe bune ma incalecam si eu pe vreun topogan....
Pai va doresc tuturor un weekend minunat si sa auzim de bine!
PS.S-a indreptata vremea la Cta?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

moamaaaaaa cata bataie iti iei! din ai multe motive:
- unu ca zici ca nu te bagam in seama....bine, deci io-s nimeni
- doi ca ai fost in cta si nu ai zis nimicutzaaaa pai asa se face? de la o mircista???
- trei pai cum sa nu fii pe lista? toata lumea e...ca asa e fromos, nu?
- patru ca io ziceam si de orasu constanta...fara a sti ca de fapt ai fost [:P]
si acu ca sa las gluma la o parte iti comunic ca vremea tot de cacao e, macar azi nu a mai plouat dar e mai frig ca in zilele anterioare in care a plouat cu caini si cu pisici.
asa ca veniti voi incoa' poate veniti cu vremea mai buna, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Roxi, pai cred ca de la nume li se trage, io muream ieri pe linga el ca are falca vinata rau si umblam cu comprese cu gheata dupa el si el povestea cum s-a lovit de zid si a aterizat jos pe spate ca el e mic si zidul a fost mai puternic, ca in filme!!!!! Asa ca mi-l imaginez pe al vostru voinic ce faze face, sper sa ne vedem anul asta!
Ana68, pai si eu sint in tara cam 4 saptamani pe an la Constanta si acum 2 ani n-am reusit sa ma intilnesc cu fetele, anul trecut cu o parte dintre ele, si tot imi fac veacul pe aici!



Cred ca Roxana m-a influentat cu idea ei de vacanta, ca-mi tot vine dor de duca si s-ar putea sa reusesc!
Azi am fost cu piticii la doctor ca iar tusim si Patrick a primit recomandare pt. o cura de 3 saptamani undeva la mare(plateste casa de asigurari), de marti incepe razboiul cu actele poate reusesc in intervalul 12.07.-02.08 sa plec cu el, poate si cu Vivien, nu stiu exact daca reusesc cu amandoi ce proceduri se fac etc., daca nu trebuie sa vorbim cu Oma s-o tina peste zi .
Si uite asa s-ar putea sa am anul asta 7 saptamani de concediu, ca de pe 8 august venim 4 sapt. in RO! Ar fi un vis!
Aici vremea e inca frumoasa 25 grade, dar cica se strica de poimiine!!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Roxana,cum am scris mai sus :MEA CULPA!Inca o data multumesc de invitatie si promit sa dau cu tastele prin subiect de fiecare data cand bantui pe DC...M-as bucura sa ma intalnesc si cu voi sau macar cu o parte din voi...si cu prima venire acasa am sa va anunt...Si asa,de cate ori vin acasa,e un mare chin pentru mine,caci toti ai mei vor sa trec pe la ei,sa stam la masa,la barfe...sti tu,tot tacamul...si nu ma pot imparti,decat daca m-ar taia si ar lua fiecare cate o bucatica...si tot n-as multumi pe toata lumea.Ce sa fac?!Asa ca iertaciune si promit sa nu mai fac daca uiti de bataita...
Iti doresc un weekend minunat si via internet iti trimit soare,cald si timp de vara de la Timisoara!
Narcisa,multumesc !Ai dreptate si cred ca a fost o toana de-a mea...Sa ai vacanta minunata si un weekend frumos!
Tuturor numai bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ana eu stiu ca nu te-ai suparat....glumeam! stiu cum e cand vii acasa....dar poate macar in parc cu piticii ne vedem. multumim de vremea frumoasa trimisa...se insenineaza deja!
hahahahahaha Narcisa, chiar ca de la nume li se trage! simpatic rau....cum era el mic si zidul mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ana,ce ma bucur ca postezi si pe aici pe la Constanta.noroc cu roxa ca te "trage de urechi"(glumesc).asa e, fetelor, m-am intalnit cu ea duminica dar am stat foarte putin.sa speram ca stai mai mult la vara.este o fata de nota 20 si tare mult as vrea sa ne mai intalnim.ana, pupa copiii

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Draga mea Mada, cand rascoleam si eu din curiozitate noua lista sa vad ce a mai schimbat Roxanica ce crezi ca am vazut?.....Se apropie ziua ta si se pare ca ai avut parte de un cadou fffff frumos.
Ana 68 bine ai revenit te mai asteptam si cand ajungi prin zona dane de stire poate asa ne mai reunim si noi.
Maine sant in nunta mare la Baia de tulcea si sper din tot sufletul, chiar il rog pe Doamne-Doamne sa nu mai ploua.ne auzim luni iar pana atunci va doresc un we placut.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

buna seara
fata mea a evoluat!a incheiat capitolul "mancat pamanat" acum e la capitolul 2 "mancat tulpini de lalele".
are si papuci cu spiderman!sāc!cine mai are?
sunt din plastic usor din ala moale.si singurica se incalta si pleaca.
ii luasem o marime care ii venea dar nu reusea sa impinga piciorul si ptr ca ea tot cu papucii mei se incalta azi m-am dus si i-am schimbat cu 2 nr mai mari!=> asha ca acum alexandra mea e super incantata.

am o problemutza cu ea:a reinceput sa se arunce pe spate si se loveste cu capul.sau sta in scaun si se arunca pe spate intentionat lovindu-si tartacutza de spataru scaunului.nu stiu ce sa ii fac.dar nu inteleg de ce iar a inceput ca a avut o perioada lunga de cand numai facea.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!

Jo, probabil ca o distreaza sa te vada pe tine panicata....
Daca n-o bagi in seama, mai face asa?!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput