mop- de care?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by anacami

eu mi-am cumparat cu pulverizator, este super: am scapat de galeata cu care trebuia sa ma car prin toata casa, plus ca nu trebuie sa mai storc carpa din jumatate in jumatate de metru.Nu ramane nici un fie de par, scame,etc..

Sincer, imi place f. mult; mi-am cumparat si o chestie (bat+laveta din bumbac parca) cu care sa sterg dupa..Pe asta o folosesc mai rar!

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)




Sa inteleg ca ti-ai luat din acela vede pal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna,
mi-am cumparat cu pulverizator- picospray.
Acum m-am uitat la el, este produs de Leifheit-Germania.

este acesta:
http://www.leifheit.de/2003/haushalt_gb/bewaehrt_und_begehrt/pico-spray/bodenpflege.php?id1=haushalt&id2=bewaehrtes

L-am cumparat din Practiker, nu mai stiu precis cat a costa, oricum in jur de 5-700.000 lei.Pe suport are atasat un bidonas de 800 ml in care pun apa+detergent de podele.Vad ca mopul este aproape identic ca forma cu cel de la Vileda; cel de la Vileda se pare insa ca are si galeata,nu?.

Inca un link unde se vede mai bine (modelul din poza din mijloc si din cea din dreapta):
http://www.leifheit.de/2003/haushalt_gb/bewaehrt_und_begehrt/pico-spray/default.php?id1=haushalt&id2=bewaehrtes

Apa se distribuie pe podea prin apasarea manerului, f. comod. Carpa are o textura care nu lasa "cerculete" si urme care sa se vada imediat dupa uscare (ca la mopul pe care l-am avut inainte), plus ca "atrage" pufii si scamele care nu se mai imprastie in urma.
Partea de jos este mobila, se misca in toate directiile, ceea ce imi permite sa-l bag si prin locuri mai stramte,de diferite forme.

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Felicia, sper sa te lamureasca o persoana ca mine care pana acu 3 luni nu am folosit in viata mea ca mi se pareau inutile...pana am luat unu la plesneala. ca si cum as fi dat cu banu!
am ales ]www.vileda.de/" target="_blank">Viledadar pt ca nu pot pune link-ul exact mergi pe etape: produkte, apoi Vileda-Produktübersicht aici alegi Vileda Bodenreinigungs-Produkte, nass, si unul bun este este ultra.
Daca ai rabdare cauta. m-a costat 17E. fara galeata ca il spal la chiuveta, doar carpa care e usor detasabila.
cu pulverizatorul mi-ati dat o idee buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Vileda observ ca este o firma,nu un model de produs,asa cum credeam eu.
Cred ca o sa raman la cel verde cu pulverizator.Imi place si cum arata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Mi-am luat azi mop-ul verde cu pulverizator....e SUPER.Are o laveta care se spala si.daca nu vreiti sa luati alta,puteti folosi orice fel de carpa.Sunt foarte incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

quote:
Originally posted by anelize

Mi-am luat azi mop-ul verde cu pulverizator....e SUPER.Are o laveta care se spala si.daca nu vreiti sa luati alta,puteti folosi orice fel de carpa.Sunt foarte incantata.



de unde l-ai luat si cu cat?
ca si eu as vrea sa-l cumpar pe asta cu pulverizator da nu am imp sa caut.. e vileda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by Liliann

quote:
Originally posted by anelize

Mi-am luat azi mop-ul verde cu pulverizator....e SUPER.Are o laveta care se spala si.daca nu vreiti sa luati alta,puteti folosi orice fel de carpa.Sunt foarte incantata.



de unde l-ai luat si cu cat?
ca si eu as vrea sa-l cumpar pe asta cu pulverizator da nu am imp sa caut.. e vileda?



L-am luat de la Metro si am dar cca 950.000 lei.

Mergi la inceput