mop- de care?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

... adica exista si o galeata Vileda ?!






Mamicile tin copii in brate o vreme, dar ii tin in inima pentru totdeauna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Exista galeata Vileda, e vreo 500 000. Eu nu pot sa inteleg cum de nu se stoarce mopul cu fasii in galeata... Am doua mopuri, amandoua cu fasii late cat degetul (unul vileda, altul no name) si ma descurc excelent cu ele. Nici nu le mai storc asa de bine, pentru ca nu mai ramane pic de apa in ele... Am si parchet si 2 tipuri de gresie (semilucioasa si mata) si nu am avut niciodata probleme. Mopul e mai bun si mai usor de folosit dupa ce se mai inmoaie fasiile, nu cand il folosesti pentru prima oara.

Am avut tot soiul de mopuri, care s-au stricat, s-au rupt, nu si-au meritat banii. Asa ca m-am intors tot la asta clasic, cu fasii. Cel vileda este foarte bun si costa pana intr-o suta de mii, din cate imi amintesc.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Pana acum am folosit doar mop de bumbac, cu fire, pt ca cele cu fasii, asa numite ecologice mi s-au parut sintetice. Ma insel?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

quote:
Originally posted by Victoria

Eu am patit-o o data cu un mop - somoiog de bbc - rosu - se asorta cu galeata Vileda la mare fix...si cand am spalat gresia alba cu el a inceput sa-i iasa culoarea, ziceai ca am taiat porcu' pe jos..
Pentru parchet am luat o traznaie de aia de plastic cu rezervor si lavete umede, are un maner lung si un soi de 'percutor" care fasaie solutia de spalat, asa incat sa nu se ude prea tare parchetul..

Scuze pentru termenii " tehnici" - traznaie si percutor, da ma duc acasa si ma documentez..
V

veni, vidi, Victorie!



Din asta vroiam si eu ,dar nu stiam daca e bun.E cumva unul de culoare vede-pal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna!

VILLEDA face toti banii. Eu am si galeata si mop, toata lumea a ras de mine ca am dat 400.000 ROL pe el, dar io sunt super multumita. Mopul este de bumbac, alb cu albastru si din bumbac, nu sintetic, in nici un caz! Se stoarce super, se curata super dupa utilizare...
Nu sunt distribuitor VILEDA, pe cuvant, dar chiar merita banii.

Iar de culori, nu prea stiu daca are vreo importanta?! Galeata si batul mopului sunt rosii, ca asa am gasit, dar chiar nu m-am gandit cand l-am cumparat sa-l asortez....La mine sta in balcon, deci neimportant.

Bafta la cumparaturi!

Carmen

http://community.webshots.com/user/carmena092003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor,pe cuvant ca nu m-am prins inca cum arata Vileda ...ma lamureste cineva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

www.vileda.com/servlet/PB/menu/1002101/index.html" target="_blank">asta e vestitul vileda?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

uitat www.ocedar.com/mops.asp" target="_blank">aici toate modelele. De care aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Deci Vileda e ala cu pllverizator?.....sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

eu mi-am cumparat cu pulverizator, este super: am scapat de galeata cu care trebuia sa ma car prin toata casa, plus ca nu trebuie sa mai storc carpa din jumatate in jumatate de metru.Nu ramane nici un fie de par, scame,etc..

Sincer, imi place f. mult; mi-am cumparat si o chestie (bat+laveta din bumbac parca) cu care sa sterg dupa..Pe asta o folosesc mai rar!

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput