Mamici casnice (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Eu va spun noapte buna, vad ca se ingroasha rindurile, e foarte bine.
am un chef ca vremea de afara, ca ploua

Isabella de la 6 la 10 luni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre
Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


am uitat,scuze

La multi ani! fratiori de casnicute

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

eu,desi nu merg la moeciu am fost constiincioasa si am participat la conferinta!nu ati pierdut mare lucru...pt ca nu s-a discutat prea mult despre asta (cel putin cat am stat eu)din lipsa de partipanti!

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Multumesc ca ati intrebat de noi. Eu imi impart ziua intre afara si casa la papat si somnic, iar afara e jale cu J maaaare. Nu stiu cum sunt copiii vostri, dar eu nu mai rezist!!! Am zis de o mie de ori sotului in seara asta ca eu prefer sa-mi iau si 2 servicii/sa stau si sa fac numai treburi gospodaresti decat sa ma fatai atata cand stanga cand dreapta dupa fundul ei de neastamparata. Nu vrea sa priceapa de "nu-i voie", la masa trebuie sa-mi adun arsenal sanatos de parfumuri, creme, cate cutii si hartii care mai de care mai ochioase ca sa pape , ca de nu as umbla toata casa dupa ea ca sa manance. Afara, e cuminte atat timp cat iesim din curte si plecam cu carutul dupa noi, dar daca stam in curte, ma cara non-stop ba la poarta si se aseaza pe bordura si tipa la copiii de pe strada, ba ma ia in spatele casei la cotcodac si imi e frica sa o las singura ca inca nu ma bazez pe echilibrul ei. Ma intreb cum ar mai fi si daca ar fi tentata sa rupa si sa bage in gura flori, iarba sau pietre, ca atunci chiar ca as capia. Poate ma mai linistiti daca imi povestiti de ai vostri copii. Oricum, ca in seara asta nu am fost niciodata, atata de la capatul rabdarilor ma simt. Maine e o zi noua si o luam de la capat, in noaptea asta ma odihnesc, iar maine dimineata ma trezesc fresh, gata sa rezist cu stoicism activitatilor micutei mele pe care mi-am dorit-o atat de mult. Na, ca deja m-am mai calmat scriindu-va.

Garga, salve, bine ai revenit!!! Vezi, nu te speria prea tare, gasca asta a facut tare multi pui cat ai lipsit tu si suntem acum un familion tare mare, ba unii se si incuscresc pe-aici. Te asteptam cu povesti, mai zi-ne de Irinuca, de voi...

Mai Cami, la cate povestesti tu acolo si la cat m-am gandit io ca esti o fata gospodina, stii ce-am visat aseara? Si pe bune , ca nu mint... nu stiu prin ce artificiu, locuiam impreuna, dar eram separati cu mancarea si am visat n feluri de mancare pe care le gateai si eu tanjeam dupa ele. Ca sa vezi si tu ce poti provoca in mintile altora cu setea asta a ta de bucatareala. Dar lasand gluma la o parte, chiar am vazut si pozicile cum mancau copiii prajituri si sincer chiar te admir ca ai vreme sa faci atatea si sa imparti roadele si cu altii... Spor la pregatiri!

Altceva ce sa mia zic? Discutia majoritara este despre plecarea la Moeciu si cum eu is outsider... tac.
Aaaaa... bun venit, Andreea (si pentru ieri, multe impliniri si sanatate!) si Georgi (sper ca am scris bine).

si pe mai incolo!

Geani si Daria (03.04.05)

Daria la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Geani, imi pare rau sa ai putere sa rezisti, parca ma vad si eu peste cativa ani cu Andrei care este asa de plin de energie... o sa ma toace marunt, vorba ta: copilul care mi l-am dorit atat de mult! Sa ne traiasca puii!!!

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Gegea se pare ca suntem pe aceeasi lungime de unda....Zilele astea a fost prima data cand m-am gandit ca nu mai pooot....
Si nu vreau sa te sperii dar, inca nu ai vazut nimic .Sa vezi mai tarziu...
Dar asta e.Ma resemnez cu gandul ca a mai trecut o zi, o luna si creste mai mare si o sa ma inteleg cu ea.Nu ca ar fi neastamparata.Dar, ca orice copil, are momente si momente...
Si ma mai consolez cu gandul ca are aceeasi personalitate ca a mea: sa o lasi in pace ca face ea singura, sa nu o sacai cand e bolnavioara, sa obtina tot ce vrea.DAR, ma mosteneste insa nu ma depaseste.. Si uite asa incepe razboiul nervilor
Cu tipatul la ea am vazut ca de cele mai multe ori nu tine, si atunci incerc sa-i atrag atentia.Stii cum e, nu?Sa fierbi de nervi dar sa-i spui zambind ca nu e voie si hai sa facem asta sau ailalta.

Uf! Parca m-am mai descarcat! O sa treaca si perioada asta si o sa-i cumpar n-shpe mii de carti de colorat si puzzle si jocuri si papusi, doar sa o vad linistita.
Ma miorlai si io pe aci, dar de fapr sunt fericita ca e sanatoasa..Asta e cel mai important.

Fetele va multumesc iar de primire, nu va pot spune punctual ca mai e pana va invatz.Dar promit sa o fac repede.



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

quote:
Originally posted by georgi75

Hai ma
Asa ca sunt prin zona.Soatza se uita la meci si se oftica( zice ca trebuia sa fim noi acolo...)



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si să te inseli, decât sa fii pesimist si să ai dreptate

Georgiana-mami de Stefania(2,3 ani)

Avem si POZE



pai sa se ia de mana cu al meu care la fel sta la meci si comenteaza acelasi lucru.
eu am calcat cateva camasi si acum sunt in calduri




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinquleasa spune:

mama fetelor o zi atat nu am trecut pe aici si ete cata km am de citit....suntezi mai ceva ca fulgeru.
va pupic
nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Multumesc, Adriana si Georgi.
Wow... Georgi, da' fetita ta e mare deja. Sa va traiasca si sa va bucure! Adevarul este ca un zambet si niste buzite dulci care se tuguie si se apropie ca sa ma alinte (a se citi sa-mi dea pupic) ma fac sa uit totul si sa ma ridic razand si cu putere sa o iau de la capat.
Copiii sunt cea mai mare realizare a oamenilor si inca nu renunt la visul de a mai face cel putin inca unul.

tuturor si cate o !

Geani si Daria (03.04.05)

Daria la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

cred ca ne-am propus sa doboram recordul la scris capitole.




Mergi la inceput