Mamici casnice (41)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

dana, aici:
Pensiunea Bangala Elena
Moeciu de Sus Jud Brasov str. Principala nr.219

sa vina mmiha sa ne mai spuna odata ca suntem ...

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Mersi mult Alina!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

dana banana! parca era si cu "d-na elena bangala" in fata.
nu mi-ai zis ce faci papa bun. m-am gindit, de seara le fac o mamaliguta cu brinza si smintina. scap rapid:)

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu le-am facut pui cu cartofi la cuptor,snitele si supa.
lasa ca ne spune Miha daca e si doamna sau nu.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunt_mamica spune:

moama pe pagina a2a?!n-ati fost prea orbarete azi fetelor!
sanatate multa lui robert si lui alex!
alinaam citit pe dc o chestie destul de aberanta.....mancarimea ochilor ar fi semn ca bb are giardia?!e adevarat?ca mie tare aberant mi se pare......pe ilinca o tot mananca ochiul stang!
mey fetelor la cat de repede va mobilizati cu intallnirea la moeciu ...s-ar putea sa nu mai prindeti loc....dar mie imi pare bine...ca poate se contramandeaza pt alta perioada ..si asa pot si eu sa vin!!!!sa nu dati cu pietre !!!!dar imi pare asa rau ca nu voi putea veni si eu...

ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

fetelor nu gasesc centru med de recuperare prin zona,stiti careva ceva?
ca pediatra a zis ca nu stie si ca sa iau drumul pana la Grigore Alexandrescu mereu turbez ca fac doua ore pe drum daca nu si mai mult.din Titan pana acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adriana,nu m-am suparat stai linistita.Macar daca tot m-ai desconspirat sa ne intalnim mai multe la chat-uiala.

Andreea,nici eu nu cred ca mancarimea ochilor e data de giardia.Ochii te mananca de la o alergie,de la conjunctivita,nu de la paraziti.De la paraziti te mananca nasul si . Adriana deschisese un subiect asemanator la "parintii intreba",pe care nu l-am mai urmarit ca n-am avut cand.Chiar asa,Adriana,cum se mai simte Andrei?

Cami,sanatate la puiutul bolnavior! Ar fi si culmea sa se imbolnaveasca de ziua lui! Poate a fost doar o alarma falsa!

Dana,vin si eu la o felie de tort? Stiu ca nu-i frumos sa ma autoinvit,da' vreau si eu,iote asa,na!

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Si eu in zona, am ajuns acasa.

Imi pare rau de copilasi bolnaviori Alex si Robert sa se faca bine repede.

Cami hai nu fi suparata ca pana la ziua lui mai e putin, il dregi si tu cu niste leacuri babesti si va fi ca nou Oricum va fi bucuros sa isi primeasca cadourile, iar invitatii mai pot veni si alta data sa petreaca:)

Banii pt avans... io zic sa sunam noi careva sa cerem nr de cont, ca saraca mmiha tot pe ea am pus-o la treaba:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Flavia ,da-mi pe mess nr de fix si de mobil al madamei ca sun eu maine.
mai spune-mi sigur cate fam vin.e cam aiurea chestia aia ca unii vor o noapte si altii doua. eu zic sa stam toti cate o noapte si gata.venim toti sambata si plecam duminica.cu toate ca e cam aiurea sa batem atata drum pt o zi.
tu cat faci de la Cluj pana la Moeciu?
nu poate sotul tau sa plece mai devreme vineri de la serviciu si sa veniti direct la Moeciu? Zic si eu?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Miha ,esti invitata la tort!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput