Mamici casnice (40)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Uai de capu meu cat am avut de citit (nu doar aici, si la ZZ ca m-ati facut curioasa) si mi ciuda ca s-au inchis subiectele cu pricina ca tocmai voiam sa ma laud si eu ca am fost in vacanta cu cortul in Retezat, dupa ce mi-am parcat trenul in gara (nu spun care ca vreti toate:), ca am TV color si computer cu monitor:) A, si am si masina d'aia cu 4 roti care se si invart pe deasupra, doar clima bizonica mai lipseste

Asa, sa trecem la lucruri serioase:)

In primul rand bun venit Georgi, ma bucur ca pe mine nu m-ai nominalizat ca io cand trec pe aici trec si pe la voi:)
Sa sti ca nu conteaza ca esti casnica doar pana in toamna, ca nu se sparge gasca, doar se modifica putin listuta:)
tanti profesoara :)

Lucia zici ca te pui pe tratamente? Sper sa isi faca efectul si sa scapi cat mai repede de candida aia pacatoasa. Eu de la antibiotice am facut, da nu bucala, dincolo :)

andora pai io i-as bate pe aia de la servici, cum adica s-au incurcat pe banii si timpul tau?
Azi dimineata Sara mea a inceput sa zica "gogo, gogo" nush de unde i-a venit, o fi avut vre-o premonitie ceva, ca urmeaza sa se intalneasca :)

Ioana hai fi buna si zi, ti-a venit soacra? Ca de nu stiu cand te intreb:) Cand vine inseamna ca ai mai mult timp de stat cu noi (asa o fi?:) la flacai.

andreea_tx ce fain ca v-ati distrat, macar cu prietenii daca nu cu soacra

referitor la banii trimisi ca si avans la pensiunea respectiva: e ok sa trimitem fiecare, vom afla si contul ca adresa o avem. Si ca sa fim sigure ca nu e teapa (desi nu cred, ca abtolut toti solicita avans pt rezervare) pastram chitanta de la mandat sau de la depunerea in cont. Astfel vom demonstra fiecare ca am virat banii in caz de ceva. Deci nu are ce sa se intample, rau.

mmiha cand faci rost de cont sa il pui aici pls, ca eu lucrez cu banca, nu cu posta :)

As scrie mai mult da e Sara calare pe mine, asa ca pe celelalte va :)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

..........bai sunt asa de furioasa.........am scris un mesajj lunggggggg da a facut Maria "ceva" si l-am pierdut pe tot

Oki....ma apuc din nou de scris...

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

n-are cum sa fie teapa.asa se procedeaza peste tot,se trimite un avans .
bey,javra asta de papagal o sa-mi trezeasca copilul ,ca ciripeste intru-na.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Dana pune-i o patura in cap, ca asa fac si eu :)

Hai Mmiha, baga scris:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Neata! Ma doare piciorul de morrr!!! Am o unghie incarnata care nu o mai vad ca eu mi-am taiat-o, dar a ramas un colt blestemat de imi da niste dureri... ma duc la farmacie sa vad ce fac!!!
Aaaaaaaaaaaaaa, toate trecurati pe la zz?

Georgy, nu ma supar, da mai treci pe aici???

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Georgiana si bb Stefania
bine ati venit in gasca noastra


"...bey dar nu prea suna bine cu banii aia trimiti asa fiecare avans a tanti aia.daca e tteapa? cum adica nu stie contul si cine e tanti aia cu care vb.Miha? si cu cine trebuia vb de nu o gasesti la telefon.
nu stiu imi dau si eu cu pparerea sa nu ne trezim ca mergem acolo si sa nu avem camere sa fie date lla altii."

Andreea cum au zis si fetele, asa se procedeaza in agroturism...se da avans, am prietene care au fost de craciun la bran si la fel au procedat, au gasit pensiunea pe net, au vb cu proprietarul si au trimis avansul. Nu e nici un fel de teapa, oricum pastrezichitanta de la banca/ posta si ai dovada ca banii au fost trimisi.

Ma pun sa completez formularul pentru toata lumea, numai ca trebuie sa socotim cate persoane suntem....adulti si copii si cate camere vrem....vb mai tarziu asta , cand ajung la serv. poate tinem o alta conferinta la care sigur voi fi.

Bani sa hotarat, nu stiu de cine sa se trimita separat sa nu existe dubii de teapa (cred) ...a fost o discutie...scuze ca nu mai tin minte bine cine a zis...a a patit-o odata !

Cami , daca crezi ca poti avea incredere in mine, iti dau adresa mea sau contul de card BRD....pe PM sa-mi trimiti banutii pentru avans.
Nu sunt infractoare periculoasa


Elena Bangala
Moeciu de Sus, Principala 219
Jud Brasov
....si www.turistinfo.ro/moeciu/cazare-moeciu/pensiunea-elena-bangala/rezervari-pensiunea-elena-bangala.html" target="_blank">aici aveti o alta modalitate de a face rezervarea
Aveti acolo si numerele detelefon si puteti discuta cu doamna Elena chiar voi...sa va dea numarul de cont.....nu va costa nimic

Eu de fiecare data am vorbit numai cu dansa, mi sa parut o doamna cumsecade.

Ramane sa mai discutam azi sa putem completa formularul pentru toata lume, vom avea astfel spatele acoperit pana trimitem banii.......


mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Flavia ...in legatura cu posta sau banca......mi-e indiferent toate sunt niste babe moscaite.....care deabia se misca...am stat odata la banc post sa platesc o factura o jum de ora si aveam doar 2 persoane in fata

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Miha,eu la banca platesc la ING ,la self banking, de asta ziceam ca-i mai simplu,dar facem cum hotareste majoritatea.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

mie imi e mai greu sa merg la posta ,ca tre' sa iau copilul cu mine si nu e prea misto sa stau cu ea o gramada pe acolo.mai ales ca e super agitata si nu sta o secunda.
o sa o cunoasteti!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Pai ete d'aia am zis sa platim fiecare unde ne convine :)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput