Clubul moldovencelor de peste Prut (27)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

quote:
Originally posted by helga
Rodica, 9 $ de persoana?



camera

Rodica si PAULA (02.09.04)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helga spune:

quote:
Originally posted by MamaElei

quote:
Originally posted by
Rodica, 9 $ de persoana?



camera


Si voi ati stat in partea veche sau noua a orasului (parca asa am inteles, ca sint doua parti)? Si, ai putea deja sa imi dai si datele de contact, asa, na vseachii pojarnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare natiune!!!,maaaaama da ce prezenta si si spirit de echipa aveti azi fetelor,de altfel ca in orice zi.Eu la scarbici,sunt putin mai libera azi,am tras cu ochiul la ceva bucate si poze noi.
Rodica daca nu e secret cam cat v-a costat toata aventura si distractia la mare la bulgari?eu ma refer doar drum si cazare,ca mi se pare atat de frumos acolo,si din cate am auzit ii intrec pe romani la servicii si pret,acum din ce in ce mai multi merg sa isi faca concediile acolo.
WOW Lucia cerceii sunt suuper draguti,chiar imi plac la nebunie,sunt cam genul de cercei cere-mi plac,si se vede ca au un cristal de cvalitate ca lucesc foarte tetr chiar si in poze,sa-i poarte sanatoasa bebelina ta.
Lilia chiar ma bucur ca Ameliei ii este putin mai bine,daca are pofta de joaca,este un semn bun,stiu ca unui parinte nu-i trebuie nimic mai mult decat sa-si stie copilul sanatos si bine,dar asa sunt copii,se imbolnavesc mai usor pana se formeaza ei.Si Chris are deseori acest simptom cu nasul infundat,si respira mai greu noaptea,si incerc sa ii dau si eu ce imi dadea mama mea cand eram copil,leacuri babesti sau homeo,si sa apelez la antibiotic decat foarte rar,si e urgent,asa ca eu sunt de aceeasi parere cu tine,trebuie copil sa se lupte singur cu boala putin,sigur daca ne e ceva mai grav.
Nati eu stiu cum te simti tu pt.ca am trecut si noi prin aceasta perioada anul trecut cand l-am dat pe chris la cresa,toata ziua ma gandeam cum se descurca fara noi,daca ii este bine,etc..si abia asteptam sa treaca orele sa ma duc sa il iau ca nu mai puteam de dorul lui,ce sa mai..acum in schimb e foarte bine,s-a obisnuit si chiar a inceput sa-i placa.
Diana tu ce mai faci?cum te simti pe ultima suta de metri?hai ca mai ai putin si iti tii odorasul in brate tu si sotul,credca si al tau e foarte nerabdator sa isi cunoasca fata.
Cornelia sa stii ca mi-ai dat o idee cu robot de bucatarie,ca ne intrebau finii nostri ce cadou vrem ca nasi,si nu ne puteam decide la ceva bun si nu costisitor pt.ei asa ca asta eu zic ca e bun,si chiar aveam nevoie de unul,mersi de sugestie,si apropo sa va tina frigiderul cat mai muuult!
Vio,felicitari,vad ca te tii tare,nu renunti usor ,asa eram eu pana a naste,foarte perseverenta cu mine,exercitii si regim si iar exercitii la greu crede-ma,chiar eram foarte aspra cu mine,nu suportam sa vad ceva sunculita atarnand pe mine,ca imediat luam masuri,acum in schimb mi-ar mai trebui putin din vointa pe care am avut-o,dar din pacate nici timp nu mai am asa mult cum aveam inainte,de cand ma chinui sa dau macar doua kg jos sa ajung la vreo 57 la 1.75,sper pana la vara sa pot indeplini acest obiectiv ca atunci slabim toate mai usor
bine va las acum ca m-am cam intins azi,va pupacesc pe toate,aveti grija
TanyA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Olga, trimis PM!
Tania, trebuie sa intreb sotul cit am cheltuit in total. Dar sa stii ca ne-am luat hainute de acolo ca-s ieftine, si bere, si dulciuri in fiecare zi, si frcute, care erau totusi putin mai scumpe decit la noi.
Aha am citit inca o data ce ai intrebat. So, noi am stat 10 zile a 9 dolari, am mers cu masina proprie deci drumul e atit cit am dat pe gaz, noi mergem pe gaz
Mie mereu mi-a placut la Mamaia, am mers de multe ori acolo, dar totusi trebuie sa recunosc ca in BG mi-a placut mai mult...
Si eu consider ca robotul e tare bun! Al meu din pacat s-a defectat, de cite ori il vad, pling...



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Rodicuta mersi mult de explicatii,un pupic.
gata ma pregatesc sa plec acasa,byyyye!

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Buna fetelor.
Da voi vati pus pe vorba nu gluma.
Lilia imi pare rau ca ameluta se simte rau de la mine sa fie mai vesela.
Cornelia felicitari pentru achizitie si ca te simti mai bine, apropo cartofii fierti nu ingrasa, ingrasa cei prajiti.
Alincic bine ai venit la noi, sa stii ca eu tiam trimis invitatia, asta camn demultisor te gasisem nu stiu pe unde, si cei interesant ca eu sunt nascuta pe 5ianuarie, si la moment traesc la Ciocana.
Vad ca Rodicai ia trecut lenea, nu de alta da de la un timp numai citea ce se scria pe aici.
Mamanati cum te simti?
Olga si eu tot iti tin pumnii sa fie cu ochisori, da de suprastin nu stiu ce sati zic nu am avut probleme cu alergia.
Alina(Davina) intradevar stau cu bagaju la usa, da...
Violeta te felicit si eu pentru vointa!
Tanea21 imi pare bine ca dai un semn de viata, lasa ca te deprinzi tu acolo.
Multumesc pentru aprecieri la foto, eu leam pus mai demult, da am uitat sa va zic,cred ca deaceea ca eram cam bata de somn pe atunci.
Fetelor am fost azi la tanti doctor si nea controlat colul si ce credeti... ma trimis sa maninc alune, sprote, ciocolata, sa fac masaj la sfircurile sinilor si sa fac , asta din urma nu io priit sotului ca el nu vrea sa loveasca in cap pe bb, ca e deja fixat, da colul tare si nici gind sa se deschida, asa ca vineri dimineata ne infatisam iar la tanti doctor.
Mam catait cu dinsu din cauza asta ca el videtili nare nici o placeresa faca asta acum ca nui ceea ce trebuie acolo...Sa dus la servici cam pe dos, dapu eu cum am ramas, ca lui ii bine, da eu deja nu mai pot de dureri si greutate.
Hai ca vam impuiat capu, da cred ca stiti ce inseamna asta, si imi pare bine ca exista un loc unde sa ma pot descarca.


doroti_5 39+ cu Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helga spune:

Eh, ce sa va spun, am sperat in zadar. Mi-o venit rusii, bata-i vina.

Diana, tare haioasa faza cu Chiar se poate??? Cam greu imi vine sa cred. Dar ce stiu eu Lasa-i cai trece supararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

quote:
Originally posted by helga

Eh, ce sa va spun, am sperat in zadar. Mi-o venit rusii, bata-i vina.

Diana, tare haioasa faza cu Chiar se poate??? Cam greu imi vine sa cred. Dar ce stiu eu Lasa-i cai trece supararea.

helga



Nu numai ca se poate e necesar sa se moaie colul si sa se deschida.Vezi ca eu de cind am avut iminenta de avort(pe la 23sapt) am avut interdictie de viata secsuala, dar asta era pe un timp, da sotu o inteles pina la capat.Asa ca mai mult la suhoi paioc, da de la 7 luni nici vorba de asa ceva, mai ales ca stia ca e cu capu in jos, da acum iam zis cal pun la treaba toata noaptea...

doroti_5 39+ cu Natalita-Elena
evolutia bebe
foto mami pina la bb si dupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaElei spune:

Olga, imi pare rau ca nu a iesit asa cum v-ati dorit! Sper sa nu dureze mult si sa ne povestesti si tu ca Doroti!
Doroti, pupici tie! Nu-l necaji pe barbat, nu vrea si gata, lasa ca dupa are sa te roage el pe tine Da' ce incapatinata e puiuta ta, nu vrea afara si pace! Stiu ca e bine si sa urci/cobori scarile si sa duci ceva greutati



Rodica si PAULA (02.09.04)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Diana nu-ti fa probleme, copiii lui sor-mea ambii s-au retinut pina pe la 2 saptamini, ii era si ei greu saraca, si-i recomandau si ei medicii , dar daca le-a fost dat sa se nasca mai tirziu tot pe-a lor a fost! Asa ca mai rabda oleaca, nu mai ai mult

Mergi la inceput