Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

epilare definitiva

(1 vot)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 24

XIO

12528 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Singura metoda de epilare definitiva este electroliza.
Este dureros, dureaza mult , dar e definitiva spre deosebire de laser.
Presupune prinderea unui fir de par si trimiterea impulsului electric prin intermediul acestuia pana la radacina astfel fiind impiedicata cresterea ulterioara.
Mergi la inceput
denisabia
denisabia

683 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui denisabia  Trimite mesaj yahoo luidenisabia Adauga semn de carte la raspuns Trimite denisabia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cum zicea si Indra , doar cu lama ai voie sa scapi de par?Mi se pare o prostie , adica sa faci firul mai viguros , cand tu incerci sa il distrugi.Macar cu crema depilatoare decat lama.Sa dai mai multi bani , ca sigur vor aparea mai multe fire de par si mai groase.Fetele care s-au epilat definitiv , chiar sunt curioasa cum s-au descurcat.Si eu ma gandesc sa incerc sa scap de parul in exces , insa ma sperie gandul ca va trebui sa las parul sa creasca si mai ales sa dau cu lama.Adica dupa de ceva ani , merg la saloane ca sa ma epileze cu ceara , parul fiind acum mai rar , firul mai subtire si toate astea in zadar.As vrea si eu o explicatie de ce se procedeaza asa , insa cred ca un medic ar fi indicat sa imi raspunda.

http://community.webshots.com/user/denisabia
Mergi la inceput
tasia
tasia

883 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitasia Adauga semn de carte la raspuns Trimite tasia un Mesaj Privat  Reply with Quote
idra eu am facut epilare inghinala totala, eram ca un bebelus, acuma e super rar. E chiar oribil ca am pete fara par. O sa continuirobabil la toamna cu electro epilatul.
SilviaPop eu imi facem cate 1-1,5 ore pe zi si pot sa spun ca imi facea 30 % din inginal. Sau int-o ora imi facea ambele axile.
de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Editat de - tasia on 24/02/2007 07:52:42
Mergi la inceput

XIO

12528 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite XIO un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cat de tare doare si cat de mult costa?
Mergi la inceput

amyarabella

443 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui amyarabella  Trimite mesaj yahoo luiamyarabella Adauga semn de carte la raspuns Trimite amyarabella un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu vreau.

amy
Mergi la inceput
pepenash
pepenash

297 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui pepenash  Trimite mesaj yahoo luipepenash Adauga semn de carte la raspuns Trimite pepenash un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si eu am sarit peste sedinte, in special in vara pentru ca ma bronzasem si este total contraindicata expunerea la soare in timpul tratamentului; pentru a se evita aceasta situatie se folosesc creme cu factor mare de protectie (peste 50) sau se face tratamentul toamna si iarna. Sedintele le-am facut 2 la interval de o luna, apoi o pauza de 4 luni si iar 3 sedinte la interval de o luna (noiembrie - decembrie - ianuarie), urmand inca una saptamana viitoare. Intre primele doua sedinte parul a crescut destul de mult si a mai fost nevoie de metode de epilat auxiliare (nu sunt permise decat rasul si crema); la fel in timpul pauzei de 4 luni. De cand am reinceput tratamentul, doar o data am mai folosit lama, intre sedintele 3 si 4. Acum nu vad prea multe firicele cu ochiul liber - sunt cateva subtiri ca un puf - si nu a fost nevoie sa folosesc lama/crema. De fapt, lama/crema se poate folosi in fiecare zi, atata vreme cat nu este smulsa radacina firului de par. Radacina este tot ce conteaza in cadrul acestui proces, asupra ei se actioneaza si, mai devreme sau mai tarziu, este distrusa si cea mai viguroasa radacina.
Inainte imi epilam fata cu ceara o data pe saptamana, fiind o mica-mare maimutica Deci, acum sunt mai mult decat multumita. Pe mine nu ma mai poate convinge nimeni ca eletroliza functioneaza, dupa ce am testat pe fata mea si am avut rezultate 0.

Pepenash over and out!
Mergi la inceput
diannaa
diannaa

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna sint diana ,as dori sa o intreb pe cea care si-a facut epilare completa cu electro.., cum te-a facu fir cu fir daca trebuie sa treaca curentul ? cit timp a durat? mersi
Mergi la inceput
adina1
adina1

72 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite adina1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna,

Am facut deja 2 sedinte(aprox. 20 min) pentru epilare permanenta inghinala(aproape tot ;-)) si pot sa va asigur ca la mine mai mult de 70% din par a cazut...
Sunt foarte multumita!
E vorba de o metoda noua, cea cu lumina.
O sedinta costa 175 si iti dau pana si garantie ca dupa 6 sedinte esti rezolvata:-).

Va pup,

Adina
Mergi la inceput
tusferi
tusferi

851 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitusferi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tusferi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna!
as vrea sa readuc in actualitate acest subiect, ca sa nu mai deschid altul pe aceeasi tema. Pentru fetele care si-au terminat tratamentele de epilare definitiva: sunteti multumite de rezultat? Ma intereseaza epilarea cu lumina intens pulsata. Puteti sa mai spuneti niste preturi? La Coquette am gasit pe site preturile. Pe mine m-ar interesa deocamdata zona inghinala, dar as vrea aproape complet. Si-a facut cineva? A fost cineva la Dermastyle?
Am inteles ca la Miko au un nou aparat, la care nu are importanta daca pielea este bronzata sau nu (se pot face si negresele am inteles) si nici nu are importanta culoarea parului (adica daca e blond). Stie cineva cat costa + alte detalii?

Va pup
Mergi la inceput
dooku3
dooku3

408 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dooku3 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vreau si eu,vreau si eu!Detalii adica:-)Singura am facut ceva research pe net dar mi-ar folosi foarte mult opinia persoanelor care au facut deja epilarea.Ma intereseaza mai ales aprox.cate sedinte a durat la voi si %din par s-a eliminat in aceste sedinte pe o anumita zona.
Multumesc anticipat,
Ana
Mergi la inceput
Pag. din 24 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com