fetitele se nasc mai devreme

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

MIT!!
Si faza ca al doilea copil se naste mai repede.
Fetitele mele amindoua s-au nascut la 40 de sap.Sa vedem a treia!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

fiica-mea s-a nascut cu 10 zile inainte de termen, a cam deranjat-o nenea doctorul la controlul din ziua aia, cred, ca ea nu prea dadea semne, ar mai fi stat. eu m-am nascut la 42 de saptamani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

quote:
Originally posted by Lya

Fetita mea s-a nascut la 41,3 saptamani......acum astept sa vad baiatul daca e mai harnicut ca surioara lui care s-a cam lasat asteptata.

www.snugglepie.com/ezb/317964.png" target="_blank">32 sapt cu Eric &www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank"> printesa Ruty




acum am dat de subiect
Erik s-a nascut la 40,5 zile,deci mai repede decat surioara.

mami de www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank">Ruty&Erikutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Alexia s-a nascut la fix 40 de saptamani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

e un mare mit!

depinde de mama,de organismul ei,de hormoni,etc.

fi-mea s-a nascut la 41+(nastere indusa).




Adriana Maria *iubita lu' mami si tati * //11 ianuarie 2007//*
*poze*
www.dropshots.com/gabriela_s28" target="_blank">filmulete cu fetita mica in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Ce chestie, in Finlanda se spune ca din contra, fetitele se nasc de obicei mai tirziu.
Nu exista baze stiintifice ale acestui mit,declansarea nasterii este inca un mare mister medical.
Se pare ca fetita mea are de gind sa depaseasca termenul de 40 de saptamini pe cind baiatul s-a nascut cu 4 zile mai devreme.


Sabina 40 s
mamica lui Aleksi Joel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

A mea s-a nascut mai tarziu chiar, o zi dupa DPN. Chiar in ziua DPN fusesem la control si nu dadea nici un semn si m-a chemat medicul cand era de garda sa provocam nasterea. Numai ca pitica s-a hotarat in noaptea urmatoare ca vrea sa vina de buna voie.

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Mai fetelor, eu nu cred in general in prostii de astea dar cum bebelina mea la 32 saptamani avea deja 2 kg chiar speram ca mitul asta ca fetitele sunt mai harnice sa fie adevarat. Din ce scrieti voi imi dau seama ca nu-i chiar asa. Deci sa vdem cand va veni si a mea. Eu una m-am nascut la 39 saptamani, fratele meu la 40.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Asteptam un baietel, si nu as vrea sa mai stea in burtic mult dupa 40, dar ... faca-se voia lui, numai sanatos sa fie! in lunile precedente au nascut 2 prietene - una a nascut fetita la 40 saptamini fix (insa i-a dat cu dupa recomandarea medicului), alta a nascut baietel la 39 saptamini fix (fara nici o provocare, repaus total avea)!

Nasteri usoare si BBici sanatosi!

Ludmila 38+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ludmila_19/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

He He... chiar ca mit.
Desi am avut o sarcina perfecta iar de prin luna a 7-a am stat cumintica si eu nu mai faceam nici curatenie pt ca aveam o burta atat de mareeee flacaul meu s-a grabit... "ca fata mare la maritat". S-a nascut la fix. 36 sapt . Dr mi-a explicat dupa ce am nascut ca probabil l-a refuzat uterul pt ca nu mai avea loc... a avut aproape 3.800gr si 52cm.
Nu vreau sa ma gandesc ca daca mai statea o luna se facea de 5kg. Si chiar ca la o luna de la nastere avea 4.900gr.

La subiectul nostru "Mamici de ian-febr. 2006" o sa vedeti ca cei grabiti au fost baietii.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput