Clubul nurorilor (45)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Raza, ce pahare de cununie civila?




pai...alea pt sampania la starea civila...a fost 1 ex de care am uitat...hihi, maine cumpar si bomboanele pt marturii si ma apuc sa le fac...abia astept sa ma joc!

AMR 28 de zile pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Aly eu zic ca in general nu vin toti invitatii care confirma. La noi a fost o exceptie, au venit mai multi decat au confirmat. Dar tre sa vb cu cei de la restaurant (parca sotul tau lucreaza acolo?) sa stie din timp sa nu ii ia prin surprindere. Daca e vreme buna dantuiti si pe afara:)

Nico ce traditii? Voi faceti cum va place, ca asa am facut si noi si a fost bine, Cine s-a ofticat oricum o facea, gaseste lumea motive:)

Nadia ii superba nepotica ta si are o freza mortalaaaaa
4 anisori a implinit? Ca dupa lumanari asa pare:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by impreuna

Aly eu zic ca in general nu vin toti invitatii care confirma. La noi a fost o exceptie, au venit mai multi decat au confirmat. Dar tre sa vb cu cei de la restaurant (parca sotul tau lucreaza acolo?) sa stie din timp sa nu ii ia prin surprindere. Daca e vreme buna dantuiti si pe afara:)

Flavia (sotie si mamica fericita)




N-au venit cei care au confirmat? Hmm , asta e cam nasol, ei nu stiu ca tu platesti meniurile pe care le pui la inceput pe masa? Dupa ce ca nu vin la nunta iti mai fac si paguba... Noi i-am rugat si pe ai mei si pe socrii sa le spuna clar celor invitati de ei ca nu ii obligam sa vina, nu ne suparam pe ei, dar sa ne spuna cinstit, ori e alba ori e neagra. Apoi problema e ca restaurantul e la etaj... mai greu de dansat afara...

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Alina ai inteles gresit:) La noi au venit mai multi decat au confirmat, unii care au zis ca nu vin ne-am trezit cu ei la nunta:)
Iar seful de sala de la restaurant se astepta sa vina mai putini, nicidecum mai multi, dar s-a descurcat omul ca n-a avut ce face:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

M-am exprimat gresit, ca ma refeream la ce ai spus la modul general, ca de obicei confirma si nu vin .

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Aha, am inteles:)
Pai cam asa se intampla, la multi am auzit chestia asta, sper sa nu fie totusi o regula generala. E naspa cand lumea nu mai vine si isi gasesc tot felul de scuze...
La niste prieteni care au avut nunta vara trecuta (TG Jiu) le-au tras tzeapa 35 de prieteni care chiar in ziua nuntii au zis ca vin iar la masa n-au mai aparut

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Halal prieteni erau si aia... Nu stiu, parca nu suntem toti oameni, in intelegem ca ne e greu la toti si sa mergi la o nunta e un efort financiar, mai bine spui cinstit ca nu poti veni, e mai corect, cu ce ochi o sa se uite dup-aia la tine mirii, daca tu zici vin si nu mai apari... Dar no, sunt tot felul de oameni...

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

am un pps superb doritoarele vreau adresa de mail

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocelyn spune:

Multumesc fetelor pentru primire, sunteti foarte dragute

Tre sa recunosc ca si mama mea e moarta dupa sotul meu si-l alinta, ii face cadouri... suntem niste rasfatati, ce sa mai.

Mamele voastre cum sunt in raport cu sotii vostri?

Sa aveti un week-end fain, chiar daca vremea nu e prea buna: si

I plan on living forever. So far, so good

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Joce si maica-mea tot asa e, da se abtine sa ne poarte prea mult de grija ca stie ca nu-mi place:) La Mircea ii place sa fie cocolishit, da mie nuuu Wk fain si tie

Fana trimite, adresa mea de mail e la profil, sa nu-ti mai incarc cutia postala:)

Alynutza sper ca nu te-am facut sa te ingrijorezi si mai tare:) Las ca la voi no sa fie cazul, mai ales ca sunt mai multi decat ar trebui

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput