Fetele din America (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Lia, anul trecut am luat bilete de la Eximtur, totul prin e-mail, inclusiv plata- am scanat formele care trebuiau trimise si le-am atasat la mail, dar poti si faxa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by Llaura

Nu e. Dar se intampla sa mai inchida ochii, la mine scria ca nu ai voie sa dai road test cu masina cu taguri temporare (ca sa nu fie tagurile false si masina furata, parca alea definitive nu pot sa fie false). Totusi era un moshulica de treaba care mi-a zis mai intai ca toti romanii trec pentru ca se pricep , si m-a lasat sa dau cu masina cu taguri temporare, am aratat actele de la magazin.
Pana si in America se verifica ca nu e bine sa dai examen auto cu femei.



eu am dat cu o femeie si a fost ok cu toate ca am uitat sa cobor frana de mana si nu stiam de ce nu vrea masina sa plece de pe loc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

si eu cu eximtur filiala cluj cind am luat bilete pt. ai mei (aici costau enorm). I-am contactat pe email, le-am platiti la tel. cu credit card si ei l-au trimis prin posta rapida acasa la ai mei la Ploiesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Iuliana, nu stiu cum mai sunt preturile si daca sunt diferente. Noi am cumparat vreo 2 bilete in felul acesta si nu au fost mai scumpe decat din Ro. Ba chiar le-am cumparat de aici fiindca au fost preturile mai bune. E drept ca aproape se face anul de cand l-am cumparat pe ultimul, deci e ceva timp de atunci. Nu stiu ce sa zic, ca oricum n-o sa inteleg niciodata politica de pret a companiilor aeriene.
Oricum Lia va "shop around" si va afla.



Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Si eu am cumparat asa bilete pt Ro..si au avut exact acelasi pret! Biletele sint acum sin -n Ro..pe format electronic...
Sinzi Luca a ajuns ff bine...a dormit tot zborul...Bunicii sint in extaz..vor sa-l pastreze. Cit priveste patul lui David..l-a impins de nu s-a vazut...prin toata camera!
Miquelle mai poti lucra ca si caregiver..este mult mai misto decit la case de batrini. Faci ceva bani..si daca prinzi si un batrinel/batrinica simpatica...ii plimbi toata ziua prin magazine...sau noaptea ..dormi in timp ce faci bani!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

sinziana mi se pare normal sa nu stea la discutii daca nu ai clacson. daca iti apare vreo situatie pe strada si nu ai claxon pot sa se intimple multe, bat in lemn; ca doar nu esti pe bicileta sa strigi sa-l atentionezi pe ala din fata! La fel farurile trebuie sa merga, stergatoarele de parbriz si trebuie sa ai si toate oglinzile. Astea sint chestii de common sense. de asemeni cind te sui in masina trebuie sa iti pui centura si trebuie sa iti aranjezi oglinda chiar daca e bine aranjata. Apoi trebuie sa stii toate butoanele si beculetele de la bord sau ce mai ai tu acolo pt. ca s-ar putea sa te intrebe. O sa te puna sa schimbi fazele la faruri, sa dai drumul la stergatoare si altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

quote:
Originally posted by michelle7


eu am dat cu o femeie si a fost ok cu toate ca am uitat sa cobor frana de mana si nu stiam de ce nu vrea masina sa plece de pe loc


Lasa ma Michelle ca tu esti exceptia care confirma regula.
Ma inscriu la asta cu frana de mana, din pacate masina mea pleaca si cu frana de mana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by kim222

Si eu am cumparat asa bilete pt Ro..si au avut exact acelasi pret! Biletele sint acum sin -n Ro..pe format electronic...
Sinzi Luca a ajuns ff bine...a dormit tot zborul...Bunicii sint in extaz..vor sa-l pastreze. Cit priveste patul lui David..l-a impins de nu s-a vazut...prin toata camera!
Miquelle mai poti lucra ca si caregiver..este mult mai misto decit la case de batrini. Faci ceva bani..si daca prinzi si un batrinel/batrinica simpatica...ii plimbi toata ziua prin magazine...sau noaptea ..dormi in timp ce faci bani!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.



pai ma omoara barbatu` daca lipsesc noapte de acasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ideea e ca pana acum nici noi nu am stiut ca nu avem clacson!!! Asa am cumparat masina...si nici cel care ne-a vandut-o nu ne-a spus...Noi am verificat restul..
Eu stiu ca in trafic nici nu e bine sa folosesti claxonul ca mai mult derutezi...mai ales daca fuge un copil in fata masinii...claxonul il face sa se opreasca brusc...nu sa fuga mai departe...

In fine...ce mai conteaza...aveam asa mare nevoie de masina...cu ce naiba ma duc la interviu acum?? Ca autobuze nu am!!!! Cu taxiu....

Acum plecam in Tampa...o sa ne ocupam de claxon cand venim....

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Cui trebuie sa-i dau o virtuala ca sa ma treaca in lista NJ ?
Ne-am mutat de cateva zile din Bristol, Connecticut in Plainsboro, New Jersey.

O zi frumoasa tuturor

Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput