Fetele din America (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Salut!

Stie cineva cum pot sa cumpar bilet de avion cu plecarea din Bucuresti si sa il trimit in Romania? As vrea sa evit transfer de bani, dar de pe site-uri nu poti cumpara decat cu plecarea din America.

Multumesc,
Lia



Lia, daca suni la companii si le platesti biletul cu credit card, se poate. Daca biletul e electronic nu mai trebuie trimis nimic in Ro.

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Merci Daniela. Deci sun la companiile din Romania sau la compania/mama? Dar am prins ideea oricum, multumesc.

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

De ce nu mi-ati spus si mie ca daca nu ai clacson la masina nu poti sa dai ex?? Sunt asa dezamagita...am fost acolo si cand sa verifice tanti ...nu mergea clacsonul (nici nu stiam!!!!) si nu a vrut sa se urce in masina..
Acu nu mai putem sa dam azi, e prea tarziu sa gasim un service ca tre sa plecam in Tampa...
Sunt asa suparata...

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Imi pare rau. Cred ca nu i-a trecut nimanui prin cap cum ca ar fi important sau ca nu iti merge clacsonul. Mie nu cred ca mi l-a verificat de exemplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Pai daca n-ai intrebat:)) Am inteles ca ai dat pe computator testul scris, da' cand te-ai dus sa iti dea temporary permit ala nu ti-a dat si o carticica despre road test in care scrie cam la ce sa te astepti? In aia scrie si ca se face un fel de verificare a masinii inainte de road test, stergatoare, frane, lumini..chestii d-astea.
...sau ma rog, o fi diferit de la stat la stat:)) ca m-am invatat acu, daca nu e lege federala nimic nu e batut in cuie:))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by ruxij

Salut!

Stie cineva cum pot sa cumpar bilet de avion cu plecarea din Bucuresti si sa il trimit in Romania? As vrea sa evit transfer de bani, dar de pe site-uri nu poti cumpara decat cu plecarea din America.

Multumesc,
Lia



ruxij

eu am un travel agent in Bucuresti, am putea sa-l intrebam pe el daca face tranzactii cu credit card sau cash

eu ma duc in RO, pe 16 mai, pot sa-i duc eu banii daca vrei

eu mi-am luat saptamina trecuta un bilet de la el, trebuie sa ma duc in Rhodos in iunie din Bucurestisi mi-a scos un bilet extrem de ieftin pt. sezon plin, dar trebuia sa-l iau ca altfel e deja tirziu.

Am corespondat cu el prin email, iti raspunde in aceeasi zi (vs diferenta de fus orar, deci in noaptea dupa ce i-ai scris) si banii i-a dus o prietena, ca nu erau multi

eu ii folosesc serviciile de vreo 4 ani si intotdeauna a venit cu cele mai bune preturi comparativ cu alte agentii din Bucuresti

just let me know which way you want to go

Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Lia, suni la companiile de aici, din US. Oricum astea sunt in parteneriate cu cele din Europa si nu e nici-o problema.

Sanziana, imi pare rau! La claxon nu m-as fi gandit... Nu fi suparata, ca de luat, tot iei permisul.
Bafta la interviu!

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Nedda

problema este, fiindca daca vrei sa cumperi de aici din US bilet cu plecare din RO/intoarcere in RO te costa dublu decit daca il cumperi din RO

eu a trebuit de ex sa cumpar de aici bilet Bucuresti Edinburgh si m-a costat 800$, iar pe ai mei, care au venit cu mine si au platit biletele separat si le-au luat din RO, i-a costat mai putin de 400 de caciula! same company, flight, etc

doar ca mie imi deconta biletul aici dar trebuia sa-l iau in US ca sa-mi dea banii



Iuliana

sa luptam sa dam dreptul copiilor saraci la educatie:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72331
Ajutindu-i pe ei ajutam viitorul tarii sa fie mai bun

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Ruxi "jay" ba poti, io am luat pt tata acum doi ani de pe Expedia. Mi-a venit aici acasa si io l-am trimis la ei via USPS confirmare de primire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Nu e. Dar se intampla sa mai inchida ochii, la mine scria ca nu ai voie sa dai road test cu masina cu taguri temporare (ca sa nu fie tagurile false si masina furata, parca alea definitive nu pot sa fie false). Totusi era un moshulica de treaba care mi-a zis mai intai ca toti romanii trec pentru ca se pricep , si m-a lasat sa dau cu masina cu taguri temporare, am aratat actele de la magazin.
Pana si in America se verifica ca nu e bine sa dai examen auto cu femei.

Mergi la inceput