Constanta la apel(73)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza!
Tania imi place mult dormitorul vostru renovat. sa il stapaniti sanatosi! e ff frumos patul asta cu lada sub el....si foarte practic!
eu fac planuri de vacanta....se vede ce chef de munca am, nu?
pup tuturor....o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Tania, e dragut dormitorul vostru bicolor! Sa va bucurati de el sanatosi!

Sinzi, eu am in casa pt Sebi solutie orala de metroclopramid. Cu cateva picaturi, se rezolva situatia despre care vorbeai tu. (Bine-nteles, inainte de a-i administra orice medicament, sun dr si intreb daca e ok...)

Aseara, i-am pus lui Sebi dvd-ul de la nunta noastra. Ne-a recunoscut pe noi, pe bunici si pe altii, se uita cu gurita cascata si la un moment dat, imi zice (cu buza lasata): "Mamiii, nu-i Ebi.... Unde-i Ebi????"

Ma innebuneste vremea asta urata... Parca nici n-am fi la jumatatea lunii MAI....

Gata, fug la treaba!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Vic, nepotelul meu a facut operatie de polipi dar mai tarziu la 5 ani (tot cu anestezie generala) l-a operat dr. Balasanian care are cabinet la Policlinica 2. Daca asa te-au sfatuit toti doctorii inseamna ca este nevoie. Dupa ce il operezi sa ii faci si un tratament de imunitate ceva homeopat. Nepotelul meu racea foarte des inainte de operatie, dar dupa aceea nu a mai racit asa mult.
Apropo de "unde-i Sebi" si pe mine ma tot intreaba Paul cand vede poze mai vechi doar cu mine si cu tati, "da' eu de ce nu sunt? eu unde eram?" "pai mami tu nu erai nascut pe vremea aia", nu prea intelege el cum vine chestia asta ca el nu era nascut...
Tania am admirat si eu dormitorul vostru renovat, sa-l stapaniti sanatosi.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

poze
Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


sper ca azi ploaia sa ne ocoleasca.
ieri imi programasem o plimbare cu mariuca pe malul marii sa mai facem niste tortulete de nisip dar n-a fost sa fie.Am fost in Tomis pentru a-si consuma energia.Uff sa se incalzeasca o data.
Tania am vazut pozele si mi-a placut mult de Bibi.Ii lasi parul lung?Eu am inceput sa-i fac codite Mariucai.Daca la inceput alergam dupa ea prin casa ca s-o pieptan, acum ma roaga ea sa-i fac codite.A prins drag de ele.Sa stapaniti sanatosi mobilierul!!


www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Tania, frumos dormitorul. Dar cel mai mult imi place papusica blonda .

Vic, iti doresc sa iei cea mai buna decizie pt. Sebi. Nu iti pot da sfaturi, ca nu ma pricep.

Ha-ha, si Maria imi spune ieri: Cand eram eu mica, te jucai cu mine cu jucariile astea? I-am zis ca da, ma jucam mult cu ea. Sta putin si zice melancolica: Nici nu il aveam pe Stefan...

Idei pt. zile ploioase : s-a deschis un nou loc de joaca pt. copii, pe Str. Banu Mihalcea (nr. 127), colt cu Maramures. Se numeste Clubul Magicienilor si prietena mea (e al ei ) mi-a spus ce e f. frumos. Noi nu am ajuns, ca a coincis deschiderea cu motul lui Stefan, dar o cred pe cuvant si vom face o vizita cat de curand. E deschis de la 10 la 21!

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Cornelia m-ai bagat in ceata cu locul de joaca.pentru o nestiutoare ca mine mai exact prin ce zona?sau mai bine cand va hotarati ne sunati si pe noi(poate nu mai dorm)

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cristina, pai si eu sunt in ceata cu strazile . Am inteles ca e o strada paralela cu Ion Ratiu (asta la randul ei e perpendiculara pa Mamaia).

Nici nu stiu cand o sa ajung. Vreau sa ii duc si la tuns, la Bretonel. Daca reusesc sa plec azi mai devreme poate ii tund azi. Se mai tunde cineva zilele astea ?



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna, buna!
Ce mai faceti?
Noi suntem ok, incercam ca si voi sa rezervam cat mai mult timp impreuna cu copilul
Tocmai am vazut la tv reclama la "ciociolata cu dadote" (adica Kandia).
Dupa ce i-am refacut sumarul de urina si urocultura Alexandrei s-a concluzionat ca nu are nimic.
Tania am vazut si noi mobila cea noua, sa o stapaniti sanatosi. D-rele sunt superbe. Ce ai mai facut, ai gasit bona pt Bibi?

Multa sanatate tuturor!


poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza
Camelia hihihi frumos zis! imi pare bine ca Alexandra e ok.
abia astept pareri de la locul de joaca anuntat de Cornelia.
mama ce ploaie asearaaaaaaa.......cica asa o tine pana vineri seara. frumoasa primavara....n-am ce spune.
o zi senina tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Hai,ma, Rox, ca azi e misto! A fost prima zi cind am plecat fara geaca. Acu' a iesit si soarele...
Va pup si s-avem o zi usoara!

Mergi la inceput