Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am reusit sa pun poze la Paul de la mare.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

paula,alexa e o scumpa.aveti doi copii minunati!nu i-a fost frica in barca?dupa cat se vede nu,e tare bucuroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:



Paula, nu pot sa ma plang de conditiile din spitale. Noi stam aici langa spital la http://www.rmhc.com/rmhc/index.html sunt conditii minunate. Stam ca la hotel numai ca avem mancare si cazare gratuita. Cei care au bani pot plati 10$ pe zi. In camera avem cablu, internet, baie proprie cu toate necesare, masina de spalat de uscat, detergent etc. Nu ai nevoie de nimic daca stai aici nici macar de scutece pentru restul copiilor sau de paste de dinti de perie de dinti sunt de toate. Voluntari vin in fiecare zi sa ne gateasca mancare ceea ce e foarte bine. Domnul sa ii binecuvanteze pe oamenii astea care dau atat de mult de la ei. Sunt firme care isi platesc angajatii sa vina sa ne gateasca mancrea pe care o cumpara companiile respective. Alte companii cer voluntari la gatit. Dar in fiecare seara aproape e cineva care ne gateste mancare la ora 7pm. Avem bucatarie mare in care sunt frigidere mari cu de toate. Mai este si o camara plina de bucate. Numai ce nu vrei nu este. Daca cineva vrea sa isi cumpere mancarea proprie si sa isi gateasca singur se gasesc frigidere in care poti sa iti cumperi mancare si sa o lasi acolo cu numele tau pe ea. Fiecare camera are un dulapior care e pe post de camara (daca iti cumperi ceva mancare proprie -eu va sensul sa faci asta).

Imi pare atat de rau dar nu prea pot sa ma concentrez acum.
Cand copii ies de la terapie intensiva sunt mutati in alta parte a spitalului in "camera". Poti sa stai cu ei in camera la spital daca vrei. Camerele unde poti sa stai sunt tot cam asa ca si aici cu de toate. Fiecare copil are camera si baie proprie.
Probabil nu am nici o oridine in idei, imi cer scuze pentru asta.


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

suna foarte bine.
noi tocmai am fost anuntati ca operatia se amana pentru finalul lunii iulie.
uffffffffffff!
fratii italieni!
si ia-o de la capat cu bilete, asigurari si tot programul. concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

O operatie usoara si sa va intoarceti acasa sanatosi. Eu va doresc sa aveti mai mult noroc ca noi.


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cristina, dar ce bine suna ce ne povestesti. Ce mai face piticul? Am auzit ca plecati acasa?



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by cristina26

Situatia lui Paul se inbunatateaste pe zi ce trece. Maine daca ne ajuta Domnul o sa fim transferati de la sectia de terapie intensiva la o camera, deci nu mai sutem considerati sa fim critic bolnav. Abea astept sa mergem acasa dar stiu ca nu se va intampla pentru 2 - 3 saptamani.
Va multumim pentru suportul si rugaciunile voastre!


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul



Doamne Cristina, cat ma bucur pt voi... MA bucur tare mult ca Paul e bine... Am citit de apa la plamani dar sper ca pana acum s-a rezolvat... Putere si curaj in continuare, Dumnezeu sa va ajute...

Cristas... bine ca o faceti totusi... Stiu ca e mare nebuneala ca amanati, da Dumenzeu stie mai bine cum le aranjeaza...
Multumesc ca m-ai tinut la curent pe mail

PAULA... sa va fie de bine concediu... Cum faci fatza cu 2 copii?... LA gradi ai mai dus-o pe Alexa?
Contul pe care l-ai postat pt KRYS e bun?... S-a mai schimbat ceva sau e de actualitate?...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

ANNE... bafta in ceea ce v-ati propus... Sa se realizeze totul asa cum vreti voi si sa ne tineti la curent... Felicitar pt curajul de a incerca ceva atat de nou...!

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

multumim felis. si eu zic ca dumnezeu le aranjeaza cum stie el mai bine.
paul e intr-o situatie critica. cititi pe SD.
ne rugam pentru el si sper ca parintii sa fie tari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by cristas
paul e intr-o situatie critica. cititi pe SD.
ne rugam pentru el si sper ca parintii sa fie tari.

cristas



O Doamne, imi pare tare rau... Sper ca totul sa revina la normal si Paul sa fie bine... Dumnezeu sa ii ajute si sa ii vegheze!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput