Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Corina, sa stii ca niciodata nu este prea repede sa incepi sa lucrezi cu ei. De la varsta de 1an si 6 luni am avut kinetoterapeut (a umblat singura numai de la 1 an si 8 luni, desi mergea foarte bine tinuta de o manuta)pana la 2 ani jumate. Acest kinetoterapeut mi-a recomandat o domnisoara psihopedagog care a lucrat cu ea cam 1 an. De la 3 ani am cautat logoped, pentru ca nu vorbea, asta in conditiile in care neuropsihiatrul de la Policlinica de copii imi spunea ca nu are handicap psihic! Doamna logoped a lucrat cu ea cam un an(acum se ocupa cu afaceri si nu mai are timp de logopedie),Ana a inceput sa vorbeasca, iar acum la 6 ani face fata conversatiilor cu copii de la gradinita. De 2 ani avem o alta domnisoara psihopedagog care lucreaza cu ea o data pe saptamana(ar trebui cate o ora, dar sta citeaodata si 2 ore cand are chef Ana de lectii). Ce mi se pare important si Paula poate sa confirme, este faptul ca trebuie dusi la GRADINITE NORMALE CU COPII NORMALI!!!!!!!!Ei au tendinta sa imite copiii, asa ca mai bine sa imite un copil normal, decat unul care are la rindul lui un handicap. Si asa cum spunea si Paula, fiind foarte afectuosi, sunt indragiti si de copii. Cel putin pe Ana o cunosc toti din gradinita. .
In alta ordine de idei, nu se poate posta pe forum contul in care sa se depuna bani pt. Cristas? As vrea sa pot sa-i trimit ceva si cu putin de la fiecare sa iasa la capat cu operatia din Italia.

dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

dragilor,

pe forumul SD exista o incercare de ajutorare a lui Krys. este in spital la tg mures pentru operatie.
poate reusim sa ne mobilizam.
nu a functionat forumul in ultimele zile si vad ca nu ati mai postat.

multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

as vrea sa ajut si eu pe krys dar nu stiu cum .ar fi ideal un nr de cont.va sarut.multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Poatez eu adresa dar as vrea sa vorbesc cu un moderator sa o ajutam si la rubrica Ajutor umanitar.

cont RO91INGB0000999900314232, titular Stase Adrian(e sotul ei)
deschis la ING BANK.
Cine poate si vrea sa o ajute cu cat poate...ea va multumescte foarte mult.
Va dau eventual si telefonul ei de mobil daca vreti.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am vorbit deja cu un moderator si avem nevoie de niste acte pentru a confirma nevoia unui ajutor. Vorbesc eu cu Cristina maine si dupa ce facem rost de acte putem deschide si aici pe DC un anut in care sa o ajutam cu ce putem fiecare.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

bravo Paula.
cred ca Krys e epuizata de asteptare. nu mai indraznesc s-o sun.
cristina, cum ii merge lui paul?

o seara placuta si racoroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Situatia lui Paul se inbunatateaste pe zi ce trece. Maine daca ne ajuta Domnul o sa fim transferati de la sectia de terapie intensiva la o camera, deci nu mai sutem considerati sa fim critic bolnav. Abea astept sa mergem acasa dar stiu ca nu se va intampla pentru 2 - 3 saptamani.
Va multumim pentru suportul si rugaciunile voastre!


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Doamne ajuta! Sa ajungeti cat mai repede si sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Se pare ca am facut din nou "pulmonary edema" (apa in plamani) deci am ramas la sectia de terapie intensiva. Sa vedem ce va fi maine.


Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cristina, imi cer scuze, poate ai povestit si eu te intreb din nou. Ai net in salon, cum sunt spitalele la voi, cum sunt conditiile...asa in mare sa-mi fac si eu o idee de confortul din state. Sanatate multa si sa mergeti cat mai repede acasa.






Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput