Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

cristina,sunt de acord cu disperata.cred ca ti-ar face bine sa te descarci...stiu cat va este de greu,dar cu speranta si incredere veti reusi!sunt sigura ca baietelul tau va fi bine.va doresc multa sanatate si insanatosire grabnica.paula,imi pare rau pt.alexandra.se va face bine repede.sunt sigura de asta,pt.ca este o luptatoare la fel ca mama ei...va sarut si va doresc multa sanatate!corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Vad ca este o perioada foarte proasta pentru toti copii, ce se intampla?
Alexa este foarte rau, nu mai merge deloc, vomita, are burta foarte mare si tare si este deranjata la burtica de 5 zile=apa face....prin ce trecem si noi...nu va mai spunem. Paula este si ea foarte obosita, epuizata si numai la ce-i mai rau ne gandim. De raceala nu mai vorbim...are 4 saptamani de antibiotice. Am distrus bietul copil.




Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Multa sanatate Alexandrei si multa putere si rabadare tie si sotiei tale. Sper sa se simta mai bine. E atat de greu sa ne vedem copii suferind. Ne rugam pentru voi sa va dea Dumnezeu sanatate.
Kris Domnul sa fie cu voi sa va ajute. El e singrul in care poti sa ai incredere, sper ca totul sa se rezolve cu bine. Mult, mult noroc lui Andrei. Sper sa veniti acasa in 5 zile sanatosi si plini de energie.
Insanatosire rapida atat Annei cat si lui Mircea. Cum a fost ziua de azi? Mai buna? Noi suntem alatrui de voi si ne rugam pentru voi.
M-am gandit ca am sa va mai scriu de Paul. Intradevar ma simt cu mult mai bine dupa ce scriu aici. Daca careva dintre voi crede ca nu e ceea ce fac e un act de egoism va rog sa imi spunti si am sa incetez.
Se pare ca Paul a inceput sa faca seizures (nici nu stiu cum se zice in romana) dar dr mi-a spus ca e doar o notiune de timp va face asta doar pentru 4-5 luni, cel putin asa cred ei.
Azi Paul a facut radiografie la cap, se pare totul e bine (nu sunt singerari intere etc.)
Are apa in corp de ceva timp si a primit medicamente sa ii elimine apa dar e greu pt rinichi. Odata cu eliminarea apei a eliminat si Ca, K si Na. Asta am auzit e factor comun la copii care trebuie sa stea mai mult pe medicamentele astea eliminarea apei. Asa ca au oprit medicamentele de apa si au inceput sa ii dea vitaminele care ii lipsesc.
Sunt atat de comfuza. Nici nu stiu ce sa mai cred. De cate ori merg la spital se pare ca primesc "vesti". Dupa care expresia "nu iti fa griji". Problema e ca nici nu stiu ce ma asteapta, nici nu stiu daca ar trebui sa imi fac griji. Sotul meu ma protejeaza vizibil. Nici macar nu mai ascunde faptul ca nu vrea ca eu sa stiu prea mult despre aceste probleme ale lui Paul. E un dulce, am noroc sa il am alaturi. Eu va doresc tuturor sa stati uniti si aproape unul de celalat, e greu dar suportabil cand nu esti singur. Va multumesc din suflet tuturora pentru suportul vostru. Domnul sa ne ajute si sa auzim vesti bune, numai vesti bune despre cei mici.
Va multumesc inca o data
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Imi pare tare rau sa citesc de atatea probleme... copilasi bolnaviori si parinti care trec prin atatea emotii... cuvintele sunt de prisos... si nu pot sa exprime tot ceea ce simt... Sunt alaturi de voi si ma rog sa treceti cu bine peste asemenea momente: Paula cu Alexa, Cristina cu Paul, Anna si Mircea... Off Doamne...

Noi suntem bine, Mihai progreseaza in continuare, a inceput sa mai zica si alte cuvinte "tai" pt "stai" ... dar parca nici nu mai imi vine sa zic nimic cd citesc aici de atatea probleme... ....
Pt cine are chef si timp am pus poze noi in albumul "mai 06" din semnatura...

Sanatate multa si putere parintilor....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Noi facemultimile pregatiri inainte de plecare.
Sanatate multa tuturor.Vad ca toti(sau aproape toti) suntem rauMa rog la D-zeu sa va apere si noi sa ajungem cu bine(10 ore de mers) si sa reuseasca interventia ,sa ne programeze repede pt cealalta.
voua , parinti si copii si multa, multa sanatate.


Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

KRYS drum bun, si Dumnezeu sa va ajute si ocroteasca... Sanatate multa....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ianuarie 2006,februarie 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06....
a adormit singurel
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

buna felis,buna fetelor.sunt corina,nou venita.draga felis citesc de mult povestea ta.inca de cand eu nu aveam net,am intrat si am citit.cel mai mult m-a impresionat cazul vostru.era doar o pagina unde stiam sa intru si pe aceea o citeam mereu.nu stiam prea multe despre net dar acum...m-am mai invatat,dar nu atat cat trebuie.am insistat sa am si eu net,sa pot vb si eu cu voi.pe parcurs,am citit si povestile celorlalte fete si m-au impresionat indeajuns de mult incat sa plang.doamne,de ce trbuie ca unii oameni sa se chinuie atat de mult?am vazut pozele cu mihaitza si este ca un printisor.sa va traiasca si sa va bucurati de el!am o intrebare la care sper sa ai un raspuns,te rog.am vazut ca a-ti fost in italia.as vrea sa merg si eu cu bb al meu acolo,la un control,poate dr.de acolo imi poate da un tratament pt el.sa-ti spun pe scurt cam cum sta cristinel al meu...multumesc lui d-zeu,nu are nimic la inima.nici macar suflu s.este sensibil la plamani,raceste imediat dar in rest e ok.am fost ieri la neuropsihiatru si a zis ca psihomotor este dezvoltat pt.1 an si 2 luni,iar el are1 an si 6 luni.este rahitic,desi e grasut.nu are calciu destul.fontanela nu i s-a inchis si de abia acum si-a dat drumul la mers,dupa kineto.intrebarea este ca ,daca m-as duce la un dr in italia,m-ar putea ajuta?cu un tratament,ceva,nu stiu.dr.la care mergem noi a zis k nu are ce tratament sa-i dea,pt ca nu exista.oare acolo exista?te rog mult,da-mi un raspuns!povestea mea o gasiti pe htt--forum.desprecopii.com-forum-topic.aspTOPIC_ID=76474.nu am nimerit din prima unde sa o scriu.sper ca am dat link-ul bine.iti multumesc anticipat felis,si fa doresc tuturor multa,multa sanatate.va sarut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

krys,va urez drum bun si multa sanatate.sunt sigura ca o sa va intoarceti sanatosi...si voiosi.D-zeu sa va aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

curaj tuturor! va tin pumnii la toti si o sa ma rog pentru copilasii vostri....

paula: of! Da-i Doamne Alexandrei putere sa treaca peste asta...
la fel si lui PAul.. si tuturor celorlalti copilasi... bafta la operatii si sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste clipele astea grele....
o fi vremea de vina! am auzit ca in romania sunt peste 30 de grade.








s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Paula,

fii tare. Alexa are nevoie de voi si trebuie sa fiti increzatori.
Krys, bafta la operatie.
Cristina, ma bucur pentru ultimele stiri. Va fi bine, ai incredere.
Anelise, multa bafta la operatie si sanatate maxima lui Mircea.

Mariuca, bb cu inima

Mergi la inceput