Parinti cu copii de SD 6

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

doresc multa sanatate atat copiilor vostri,cat si voua.d-zeu sa va dea putere si sa va intareasca!pot spune ca bb al meu este un caz fericit.nu are probleme la inima.nici neuropsihiatric nu este foarte afectat.maine vom merge la dr.sa vedem cum se mai comporta.sper sa fie bine.este cam puturos cu mersul...ne tot chinuim,dar usor,usor va merge corect.va sarut si d-zeu sa va aiba in paza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va multumesc din suflet pentru suportul vostru! Apreciez foarte mult faptul ca putem comunica.
Nici nu mai stiu ce sa va zic, sau ce sa scriu. In fiecare zi se iveste o alta porblema. Se pare ca Paul nu va putea sa iasa de pe aparatul care il ajuta sa respire (respiratie artificiala). Va fi nevoie de o alta operatie, se pare ca in timpul primei operatii un nerv al din cosul pieptului a fost taiat.
Dar, partea buna e ca poate dupa operatie asta isi va reveni scumpul meu copil.
Azi am vorbit cu dr care l-a operat. Din cate am inteles operatia lui Paul a fost foarte complicata deoarece Paul nu avea ventricolul stang dezvoltat, iar valvele in loc sa fie doua era doar una. Defectul complet atrioventricular nu a fost partea grea a operatiei spunea el, doar reconstruirea valvelor a fost grea. Eu cred ca fiecare operatie are riscurile ei. Iar unul din riscuri se pare ca e taierea nervilor.
Nici nu mai stiu daca e bine sa va scriu, sa va deprim atat de mult fiecare dintre voi aveti suficiente probleme, nu aveti nevoie si de ale mele
Poate ar fi mai bine sa va scriu doar cand vom avea vesti bune. Asa ca nu o sa va mai scriu poate pt ceva timp. Am sa va anunt cand o sa mergem acasa. Abea astept sa se termine totul cu bine sa il aud strigand, razand pe Paul.
Sa auzim numai de bine
Cristina mama lui Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

cristina: curaj, curaj, curaj.. si multa putere.... e adevarat ca este deprimant... insa din punctul meu de vedere e bine ca te descarci aici... e bine pentru tine.... nu stiu celellalte mamici ce spun.. care sunt intr-o situatie asemanatoare cu tine. dar, cred ca si lor le face bine... SA FIE IN GARDA....

putere si multa sanatate... si de ce nu , noroc.... ne rugam pentru vooi!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soma spune:

Multa putere si dragoste, Cristina! Sa va intoarceti cu bine acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Buna, sunt tati.
Paula este in spital cu Alexa se pe 19 mai. Nu se simte prea bine, are mai multe si nu stim can vin acasa. Mai multe are sa va povesteasa Paula.






Paula cu Paul & Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Paula, sanatate Alexandrei!!!! Sper sa veniti repede acasa cu vesti bune!!!

Cristina, putere multa lui Paul...si noroc cu carul!!!

Fiecare dimineata e un nou inceput

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Cristna , Multa,multa putere!Lui Paul multa sanatate.Noi maine plecam dar chiar daca ne vine greu ,sa stii ca va sustinem si ne rugam pt voi.Si noua ne e greu sa vedem prin ce treceti...Putem trece si noi prin acelasi lucru.Dar ne rugam la D-zeu sa fim bine si noi si voi.
Pt paul.Grijulie si puternica tu sa fii.

Paula,Sanatate si voua si sa va intoarceti cu vesti bune.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristas spune:

Cristina,
iti respect alegerea. nici eu nu stiu dc n-am sa reactionez la fel in perioada operatiei.tindem sa tinem durerea in noi.Eu recunosc, as vrea sa citesc ce faceti. Dar respect alegerea ta.Fii increzatoare, va fi bine, ne rugam pentru Paul.
Paula ai grija de Alexa, trebuie sa mergeti la mare, nu?
Krys, multa bafta cu operatia. Da-me de stire daca ai nevoie de ceva.

Week-end placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpioara spune:

Cristina...te urmaresc de cateva zile si sunt ingrozita, treci prin niste momente deosebit de grele, sper ca totul va fi in final bine, o sa ajungeti acasa cu Paul si o sa radeti, si o sa fie bine, o sa aveti timp sa va bucurati mai mult de viata.
Cate probleme...ma rog ca totul sa se termine cu bine.
Multa sanatate pentru puiul tau si multa putere pentru tine.
Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

Buna la toata lumea,
sunt sotul Annei,nici noi nu suntem cu vesti mai bune...dupa problemele sotiei la coloana, ieri a aparut si o toxi-infectie alimentara la ea si la Mircea.Mircea pare ca isi revine mai usor decat Anne..M-a rugat sa intru si sa ii transmit Cristinei sa fie tare pentru Paul,Krys multa bafta la operatie..Multa sanatate la toti si o sa intre ea zilele urmatoare in functie de cum se simte...


Mircea si Anne

Mergi la inceput