La France (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Sybille, si noua ne apar caractere ciudate cind scrii.
Hehe...io conduc dar n-am inca permisul (inca 1000 de km), dar e nasol totusi sa conduci cu "dadaca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria I spune:

HRISTOS A INVIAT!
Noi tocma' ce ramaseram fara de musafiri, care au fost foarte incantati de pasca rapida si de drob. Mai complicat a fost sa calmez copiii cand au descoperit ca minunile de oua rosii nu-s de ciocolata
In rest, ma declar foarte multumita ca:
- am reusit sa luam Lumina si anul acesta
- le-am vazut pe fetele-dragele aseara , cu tot cu baietii
- mai avem inca o soferita
- Seb e cel mai copil cuminte (Oana va confirma sigur )
Va
Edit ca-s curioasa: cum e cu soferitul fara permis? Asta chiar ca-i o idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Maria ,buna seara si tie si Christos a inviat!
Elena cred ca conduce fara permis pentru ca este in "Conduite accompagnée"
Asta inseamna ca trebuie sa conduca 3000 de km cu un sofer desemnat linga ea si apoi poate sa dea examenul .
Buna alegere Elena! bravo ,cei care fac la conduite accompagnée au intotdeauna permisul de la prima incercare !
Eu bintui pe aici acum toata seara caci tohma' imprim lucrarea de diploma sa o trimit la rectorat mine.
In sfirsit am vazut-o gata! ce usurare ,mai am inca doua saptamini si intru in revizii pentru exam!
Dumnezeu sa ma ocroteasca !!!
Asta seara am scris o scrisoare de motivatie pentru un post de "educateur famillial" in Pays de la Loire!
Mai imprim cite o anexa mai caut cite o oferta de munca in social si uite asa mi-am petrecut eu duminica asta de toata frumusetea!
La voi s-a terminat comment pastele ?!v-a mai ramas ceva drob si cozonac ?aruncati si la baba o coaja ca am pohtit la voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Maria, cu condusul fara permis ai 2 variante:
1. Conduite accompagnée, adica faci min. 20 ore de condus cu instructor,iei codul, apoi faci 3000 km (in 3 ani maxi) cu unul/mai multi soferi (care tre'sa aiba mai mult de 28 de ani, permis de peste 3 ani si un "avenant" la asigurarea auto, care e gratis).Daca te intereseaza detalii,revin.
2. Masinutza fara permis, dar e scumpa si oricum iti trebuie ceva lectii de condus inainte.
Voilà voilà...Scriu aiurea ca am copiii la mine, sotul e in vacanta, asa ca saptamina asta voi fi singura care munceste (dar macar consortul e de gasca si ma duce el la munca)
Auras,bafta maxima la "revizat si la examene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Paste Fericit si de la mine can tarziu dar abia venii de pe canpum muncitoresc..
Ma bucur ca am reusit s-o cunoasc putin pe Lu , pe Oana am zarit-o dar imi pare rau ca nu am stat de vorba.
In rets o seara buna tuturor si ne mai auzim.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Oana am citit din urma merci de oferta cu ouale dar asta e te-am zarit la inceput de fapt te-am recunoscut si apoi spre sfarsit nu te-am mai vazut.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

HRISTOS A INVIAT! Lumina invierii sa va aduca sanatate multa si fericire alaturi cei dragi voua.

Paste fericit !






Mami de Davidel bursucel (18.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Christos a inviat! Cu bucurie si la noi!
Am revazut-o pe Michaela si pe Ruxandra, din ce in ce mai frumoase amandoua, si pe Geo! Geo, ti-am spus deja ca ma dai gata cand zambesti? Nu stiu daca mai citesti aici, dar eu tot o spun...
Ca de obicei, spun ca o sa tin legatura cu voi, si - nu ca de obicei - sper sa ma tin de cuvant...
Maria si Syl, pupici! Azi mi-am giugulit floarea, se pare ca-i place.
Cait, chiar ca a fost pe fuga aseara... Oana a trebuit sa plece imediat dupa ce a luat Lumina, de asta n-ai mai vazut-o.

Azi am ciocnit oua, am mancat drob si miel, dupa amiaza am dormiiiiii, iar Anca ne-a facut bucuria de a plecat la o prietena mai spre seara iar acum suntem singuri ca niste porumbei. Ne consolam cum putem, ca de maine le avem la noi pe Olivia si pe Carla, sa te tii "bordel" toata saptamana...

Corina, felicitari pentru permis si la multi kilometri fara evenimente si incidente! Aurelia, mult suces!

Si sa va spun una buna : vineri seara am fost la o adunare a membrilor si simpatizantilor unei asociatii franco-romane de aici.
Am cunoscut-o - de era sa-mi cada cerul in cap - pe mama dragei noastre semi-romancute Michèle Laroque, ! Am vorbit cu dansa mai mult de o jumatate de ora, o adevarata doamna!

O saptamana excelenta!



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Cristos a inviat!

Scriu pe fuga, ca sunt dupa o zi de Paste obosita.

Corina, felicitari pt permis!

Syb, felicitari pt nasica ta scumpa!

Cata, imi pare rau ca nu ai venit sa vorbim cand m-ai vazut caci am plecat repede! Sper sa ne cunoastem in curand! L-ai vazut si pe Seb macar?

Maria, Lulu, Miha, ma bucur ca v-am revazut si pe voi si familiile voastre frumoase!

Confirm ca Seb este un copil foarte cuminte doar la biserica! In rest, este un copil normal, cu nebuniile specifice copilariei. Cred ca soacra avea dreptate ca o sa se faca preot, la biserica e atent tare, nu zambet, nu plans, nici o grimase pe fata lui, atent la slujba si atat.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Lu, ma bucur de ce zici de mama D-nei Laroque ... niciodata nu am auzit-o pe actrita spunând ceva de România ... ma bucur ca mama ei se mai intereseaza de tara.

Oana, daca ai poze de la Inviere, abea astept sa le vad.

M-ati speriat cu textele mele, sa-mi spuneti pliiiiz daca se modifica tare sau nu. Ce ma fac ???

Mergi la inceput