La France (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Eu una nu am vopsit si nici nu am timp pentru ca maine plec la 8dimineata si mai revin habar nu am cand daca vin al Nisa..Cre dk in proportie de 90% venim.Pupici

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Ok Cata, sa iti aduc eu oua.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Fie ca Sfintele sarbatori de Pasti sa va aduca lumina in casele si sufletele voastre! www.roembus.org/embassynews/2005/felicitare_pasti.jpg" target="_blank">Paste fericit!

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Paste Fericit si Lumina in suflete va doresc si eu.
Si nu in ultimul rind, spor la facut si papat pasca, miel si alte cele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Sarbatori fericite!
Un gand special pentru Otilia...

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frunzaverde2 spune:

quote:
Originally posted by oLo

Vreo parizianca merge la slujba sambata? la ce biserica? Merge careva la manastire duminica?



Da, la Jean de Beauvais, in Paris 5.Sluba e la zece seara si se termina pe la 11 ca sa poata reveni fiecare acasa cu ultimul metrou / RER.
La ce manastire te referi ?

Paste fericit tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

tuturor!

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliprejbeanu spune:

Sarbatori fericite si multa bucurie in suflete si-n casa cu multe oua rosii si zâmbete.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurelia spune:

Paste fericit voua ,sudistelor ,macar voi stiu ca simtiti ca-i pastele.
Eu n-am mai facut nica anul asta ,am trebaluit prin gradina ,mi-am plantat 4 barqéte de muscate rosii ,cica "geranium" se spune mai corect ! am mai pus ceva stinjenei ,albi ,galbeni si albastrii si o specie ciudata ,ceva intre gladiola si frezie ,si alea rosii ,rosii ,am curatat iarba de printre dale ,facui niste basicii in palma de toata fumusetea !!!
Pina la urma am sunat in romanica pe mobil cu internetul (yahoo messenger beta) ma costa 23 centime pe minut si am fost incintata sa constat ca se aude super bine!
Cit despre coloniile de vacanta eu am auzit numa lucrurii bune ,am o colega in clasa care-i animatrice in colonie de vacanta pe perioada verilor si ne povesteste niste chestii care pe mine ca mamica ma asigura ,apoi Luca merge in vacante(cele dintre trimestre) la un Centru de loisir care organizeaza si colonii de vacanta (camps) vara si tot asa ,au animale acolo ,au poney,capre si oi ,au si livada de pomi si stupi de albine , ei au in program "soin des animaux" si pot sa spun ca vine Luca acasa rupt de oboseala(nu-i culca dupa amiaza) dar incintat la culme ,de cind l-am inscris in centrul asta de loisir nu prea-i mai place la scoala ar vrea sa mearga numa acolo!!!
Cind l-am inscris am fost amindoi , am vizitat centrul am vazut animalele si cum se desfasoara activitatile (au si vreo 5 ha de padure ) si am fost multumiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

HRISTOS A ÃŽNVIAT !

Sibylle 16 saptamâni

Mergi la inceput