La France (52)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Oana....pare fff. rau. Cand va faceti bine, poate veniti si pe la noi.

ArcenCiel orice persana casatorita cu un francez capata nationalitate prin declaratie. Cu copii e o regula, fara copii alta regula, intr-un departament sau in afara Frantei difera iarasi.

Eu de exemplu am fost in NY, US la momentul cererii. Bineinteles ca nu mi-a cerut nimeni carte de sejur, in schimb a trebuit sa iau cazier de la toate tarile prin care am locuit... s-a fost jale. Si evident nu s-a deplasat cineva de la consulat sa verifice ca stam impreuna. Asta cu politia este pur si simplu jenanta dupa mine, tot citesc si ma minunez.

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

quote:
Originally posted by AB

Oana....pare fff. rau. Cand va faceti bine, poate veniti si pe la noi.

ArcenCiel orice persana casatorita cu un francez capata nationalitate prin declaratie. Cu copii e o regula, fara copii alta regula, intr-un departament sau in afara Frantei difera iarasi.

Eu de exemplu am fost in NY, US la momentul cererii. Bineinteles ca nu mi-a cerut nimeni carte de sejur, in schimb a trebuit sa iau cazier de la toate tarile prin care am locuit... s-a fost jale. Si evident nu s-a deplasat cineva de la consulat sa verifice ca stam impreuna. Asta cu politia este pur si simplu jenanta dupa mine, tot citesc si ma minunez.

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.



Bineinteles scumpa.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Oana,incearca sa alternezi nureflex sirop si doliprane supo din 3 in 3 ore,asa tii cat de cat febra sub control,insa daca continua asa dupa 24 de ore,mai fa o tura la medic.

Si lasa-l sa doarma. Pt. cei mici somnul este un mod de "guérir" .

http://community.webshots.com/user/delphinoi
http://community.webshots.com/user/sebilus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Arcenciel, daca nu locuiesti in Franta, atunci trebuie 3 ani de la casatorie. Un sfat: ia macar lista cu actele necesare la Tribunal si intreaba ce si cum despre certificat de nationalité française pentru sotul tau, ca dureala zi ala citeva luni. Apoi, e vorba ca vor schimba legea (in sensul ca se vor inaspri conditiile), de cind cu "la crise des banlieues".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Doar sa va spun ziua buna.
Oana, cum Dumnezeu s-a intamplat de-ati patit asa cu Seb?!?
Tine-ne la curent!

Otilia, daca mai citesti, drum bun si sa va intoarceti cu bine!

Vad ca e o discutie despre nationalitate. si la mine a fost tot ca la Lorena. Depus cerere la tribunal, convocat la tribunal pentru semnarea documentelor, convocat la prefectura nu mai tin minte la ce interval de timp... La prefectura tot asa, madam' intreba si eu respundeam, nu-mi amintesc sa-mi fi dat sa scriu ceva... Politia n-a venit sa verifice nimic, si nici nimeni nu ne-a vorbit despre asta. Prima data aud acum la voi.
Dar la mine astea se intamplau acum 4-5 ani.

Va doresc o saptamana buna.





.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Mai citesc nitel, miine de dimineata plecam de acasa!

Oana, multa sanatate lui Seb. Si cum s-a putut intimpla asa ceva unei fete de numai 19 ani? Condoleante.

Va pupam cu drag, sa fiti cuminti!

Si haideti la capitol nou www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74767" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

La mine a scris un domn de la consulat o scrisoare privind motivele cererii, dar era un traznit si jumatate individul... Zicea haide dati-mi ceva idei ca atunci cand or citi-o fetele de la Nantes sa viseze frumos.

Cand am aplicat eu in 2003 parca erau doar doi ani si din afara pentru ca noi ne casatorisem in 2001.

Interesant este ca la eliberararea pasaportului in baza de date a consulatului aveau coduri pentru cum capatasei nationalitatea. Daca tipa nu s-ar fi incurcat la copii nu ne-am fi prins, dar asa...interesant...

Andreea ex-Acushor, actual Aburel Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me and my kids too.

Mergi la inceput