La France (52)

La France (52) | Autor: Otilia

Link direct la acest mesaj

Continuarea discutiilor de www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72623&whichpage=11" target="_blank">aici

quote:
Originally posted by gabgabriela

Buna seara tuturor,

Am incercat sa telefonez ieri cu radin tel in Romania si nu mai merge
.Vom reveni la cartea TONEO ,pana iese altul...la suprafata cu tariful local !


Radintel are acum tariful 4 cts/minut:

Roumanie (fixe) 4cts - 0890 95 95 95
Roumanie (mobile) 33.7cts - 0892 159 159

Cu cartea Toneo m-am ars, adica am cumparat 15 euros, am vorbit ceva dar imi ramasesera muuulte minute pe ea, iar acum cind am vrut sa mai sun mi-a zis ca... mi-a expirat!

De fapt e valabila doar 3 luni dupa prima utilizare, timp in care daca nu-ti consumi minutele le pierzi!

Auras, ce zici tu acolo?... Te-am sunat si eu aseara sa-ti dau n° dar nu mi-ai raspuns.


floricici din gradina mea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadine2004 spune:

Doamne ajuta sa se faca bine mamica ta,Otilia! Ma gandesc la voi! Multa sanatate!

Nadia si dragostea ei, Anaïs Alexia( 21 AUGUST 2005)
poze
http://www.dropshots.com/nadvin2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Sudistelor la ce ora incepe slujba de Paste la Nisa?Am si eu o problema cu asta nu de alta dar lucrez si azi si maine si vroiam sa stiu.
Pupici si sanatate la toata lumea.
Maria daca treci pe aici poate vorbim diseara si imi lasi nr tau pe PM.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

sunt intr-o dilema: daca s-o trimit pe Emma in tabara la vara. Pe ea am intrebat-o si e f incantata de idee (i-am explicat ca merge fara mama, fara tata, si fara Anaïs). Tabala e la o ferma in Normandie, la 150 km de Paris. Voi invatza sa ingrijeasca animalele (ideea asta o incanta f mult pe Emma) si vor avea si ponei pt plimbari. Cel putzin asa scrie in catalogul de tabele pe care-l avem. Pb e ca tabara de care zic e organizata de primarie. Numai de bine n-am auzit de la colegii mei despre taberele organizate de primarii. In schimb, o animatoare de la centru de loisirs, m-a asigurat ca taberele organizate de Orly sunt OK, ca animatorii sunt seriosi (si ea a fost odata animatoare in tabara), ca ea-si trimite copii in fiecare an cu primaria. Avetzi idee de vreun site unde pot afla pareri despre coloniile de vacantza?

Vreo parizianca merge la slujba sambata? la ce biserica? Merge careva la manastire duminica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Mirunda, merci pentru idei.

Am cautat pe site-ul Alitalia si... deja nu arata ca ar pleca din Nantes (cind selectionezi aeroportul Nantes nu apare, ci doar Lyon, Paris, Nice etc.). Cum fac sa gasesc Nantes? Tu cum stii ca zboara acolo?
Apoi cind am cautat doar un bilet dus (eu cu fata), cel mai bun tarif a fost la... 1682 euros! (din Paris) Deci enorm. Nu inteleg... Ma gindeam sa plec mai devreme cu ei si sa ma intorc cu Blue Air...

Nadia, Ana, Oana si toate fetele... Va multumesc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Otilia,

Mereu costa enorm un bilet dus doar !Si indiferent de companie !Eu cand am venit in Franta de tot si stiam ca nu ma mai intorc , tot dus-intors am luat .

Nu stiu zau ce si cum te pot sfatui !M-am mai uitat si eu cu KLM dar e inabordabil: 3000 euro.Caci altfel aveau tarife interesante !

Merci ptr inform ptr tel in Rom. Eu mai am deocamdata unitati pe cartea TONEO.

Si curaj tie si mamei sa-i ajute Dumnezeu sa iasa cu bine din aceasta incercare !

Va salut pe toate cu pui cu tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Otilia, asa e biletul numai dus costa f scump, mai scump decat un bilet dus-intors. Am fost si noi obligati o data sa luam un bilet lui tata (care venise cu trenul si din motive de sanatate nu se mai putea intoarce asa) si un bilet dus-intors costa 300 si unul numai dus 450!!! Eu am luat tot timpul bilete printr-o agentie din oras (se cheama SAT nu stiu daca exista si la tine) si intotdeauna am gasit bilete in jur de 300€. Ultima data chiar de Craciun am fost cu maleev (prin Budapesta), ne-a costat 300 de pers bilete luate pe 15 dec cu plecarea pe 19.

didita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Paste fericit si liniste si sanatate si veselie!

Abushsorul Abu Aburit

Lately, I'm always late, completely disorganized, and usually a mess! A penny for my thoughts. A dime for my ideas.
Here's penny for your thoughts too, a nickel for your kiss, a dime if you tell me that you truly love me.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Catalina, nu stiu exact la ce ora incepe slujba, anul trecut am ajuns pe la 22:30 si era inceputa, si lumina data, noi o sa ne ducem pe la 21:30.

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Merci Oana ca acum stateam si ma gandeam unde sa mergem pentru ca ies la 7H30 si aici la greci incepe la 8 deci normal am avea timp sa ajungem si la Nisa..mai vedem.
O seara buna tuturor.

Cait
Home is where heart is...my heart is far away from here..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana cretu spune:

Hai veniti la Nice ca aveti timp destul. Sa ne cunoastem si noi. Te rog frumos!!!!!!! Am mai cunoscut doi tineri din Satu Mare duminica la biserica, care stau la 5 minute de mine.:) Care nu ati vopsit oua sa va aduc?

Oana si Seb
(10.01.2005)

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si surzii o pot vedea"

POZE
1 2 3
4 5 POZE MARTIE-APRILIE

SUNT MANDRA DE ECHIPA MEA FAVORITA! STEAUA, SUNTEM ALATURI DE TINE!

Mergi la inceput