Clubul optimistelor (8)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

si uite asa,mi-ati aflat si varsta. Eh, dar cum am mai spus, lupt in continuare sa devin optimista.Si am sa reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Adinella chiar am citit topicul tau asta seara si am vazut ca ai probleme.Imi pare rau.Si cred ca musafirii te-au prins tocmai cand aveai chef... Probabil ca-l doare in gat si de-aia nu prea papa.E bine ca ia lapticul si cerealele.Macar se alimenteaza.

Ce sa facem... ai copii, ai probleme...Io sper sa scapam cu bine dupa zilele astea cand a stat numai pe afara, am mai lasat-o si cu capul gol...Iar azi am circulat cam mult cu masina si era asa cald...Am mai deschis si geamul. Oricum vreau sa va zic ca a adormit in 2 timpi si trei miscari.

Monagan cred ca si pe mine ma banuieste maman.Mi-a mai batut ea ceva apropos-uri .Da nu de frica nu-i zic ci de jena....Cred ca si tu tot de-asta fumezi asa putin in prezenta lor, nu?

sa vedeti si voi ce cap patrat.Am cumparat film si baterii noi.In ideea sa fac poze.Si am uitat de el prin geanta....Cand am ajuns acasa si am desfacut bagajele am dat de el..Da maine... scot parleala.

Si sa va mai zic...Ieri pana sa plecam, Stefania dormea si eu am vazut un film, tolanita pe canapea.La un moment dat, dau sa ma ridic din pat...Ti-ai gasit... Simt un cutit in partea stanga sus(in zona omoplatului).Eram intepenita... Probabil m-a tras curentul.Am facut pe naiba.Ma intorceam ca lupul cu totul ca nu puteam sa intorc gatul.Noroc ca a avut mama niste plasturi nu stiu cum naiba lipesti unul din ala in locul care te doare si il tii 24 h.Si a dat rezultate.Aum l-am dat jos.Ma mai doare f. putin.

Si pe langa asta, tot de ieri am inceput si cu antibiotic ca am facut un abces la o masea... Super si asta, nu?Macar asta nu ma durea dar am simtit io ca ceva e in neregula si am luat-o din timp.

In fine, asta nu m-a impiedicat sa ma bucur de fiecare clipa din zilele astea doua.Mai ales ca si timpul a tinut cu noi.Si mai ales ca sunt optimista... si nu ma las io cu una cu doua.Io sufar mai mult atunci cand sunt altii bolnavi decat atunci cand sunt io.

Hai pupici ca m-am intins.O mai lalai putin pe aici si pe urma ma duc la nani.

Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

plec la nani
ne auzim maine dupa amiaza
pupi


Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

cristos a inviat!

si la multi ani georgi, sa fii sanatoasa si fericita si la fel de plina de viata ca si pana acum! scuze ca e cu intarziere, m-am prezentat la tine ieri cu cadoul, dar nu erai acasa, m-ai tinut la usa

ce fac optimistele? eu ieri am fost pe la socri si m-am simtit mai bine de data asta, nu m-a mai interesat ce zic/fac, cum se uita, etc, drept pentru care a fost bine. a bagat soacra-mea niste perle, dar asta e!, sunt de-ale ei, nici nu le mai bag in seama. aseara am sarbatorit pastele numai cu pupicu.

pupicei


nunta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

georgy, nu am primit nici un email de la tine, pe ce adresa mi l-ai trimis?

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

salutare optimistelor! unde umblati? tot mai petreceti?
LA MULTI ANI! georgi (scuze de intirziere)

alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

pup fetele pe ziua de azi
am ajuns si noi de la tara, am bagat-o pe maimu la nani si cand se trezeste mergem la fini ca fetita lor imi poarta numele si azi il sarbatorim pe Sf. Gheorghe

va multumesc pentru urari si va pup iar

Adinella ti-am trimis mail de aci de pe DC ca nu aveam de unde sa-ti stiu adresa dar se pare ca nu l-ai primit.Am inteles ca se mai intampla.Sau din greseala l-oi fi trimis la Addinel . Ce face Andreiu?E mai bine? Va pe amandoi.

Addinel mersi de urare si promit sa raman tot la fel. Nu ti-am zis sa ma cauti la ai mei ca nu sunt acasa? Poti sa vii maine ca ma gasesti sigur.

Va ca ma bag si io putin la nani.Sunt franta....
Ne mai auzim

Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Georgi daca tot sarbatoresti azi Sf Gheorghe, iti urez si eu La Multi Ani!!! Sa fii sanatoasa, fericita si cat mai optimista
Si .... sa inceapa petrecerea:




Edit: NU vine nimeni la petrecere?

HAI STEAUA!!!!

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Himmelsduft spune:

Geogi, si din partea mea La Multi Ani! Sa ai parte numai de bucurii, sanatate si ramaii asa cum esti, o dulce

La noi au fost azi 22°C si soare, cind am venit de la lucru am facut mancare, apoi m-am pus pe balcon pe sezlong la tolenit. M-am simtit ca si vara, ca eu cum stau la Dunare, ma simt ca la mare, cind simt adierea apei si soarele, mai imi lipseste nisipul...

la toate,



Himmelsduft

photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Nu am primit Georgy, mesajul cred ca l-ei trimis la Addinel ca eu am activata casuta de email si l-as fi primit in caz ca mi l-ai fi trimis, lasa ca nu e problema... Apropo Addinel ia zi-mi ce mi-o scris Georgy?
Acuma Andrei e ceva mai bine, dar asa de greu respira pe nas, oare o sa ramana asa??? Nu mai stiu ce sa ii mai pun in nasuc... adevarul e ca din zi in zi e mai vesel, cum era in trecut pana sa se imbolnaveasca, insa nasucul tot asa ramane...
Ma intreb dupa ce ii trece raceala asta urata peste ce o sa mai dam, ca serios ca m-am saturat, tot timpul la noi este ceva, cand mi-e lumea mai draga fug la urgente, sau la pediatra lui, sau la farmacie sa cer sfaturi si medicamente... si tot asa... nu stiu ce este asa de sensibil, oare copii vostrii sunt la fel??? Chiar va rog sa imi spuneti ca sa mai ma temperez... Poate asa e la toti... cine mai stie???ca m-am ametit de tot de cap cu atatea probleme la copilul asta al meu...

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput