Constanta la apel (72)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Hai mai Sanzi! lacrimi la gradi! Incurajeaza-l!
Am detestat de cand ma stiu schimbarile de colctivitate! Dar mi-au prins bine, mai tarziu am realizat!

O saptamana luminata va doresc! Plec la munci! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor!
eu is un pic ametita dupa "sarbatorile" astea ptr ca am avut mai mult de stat dupa bolnaviori decat de petrecut....asa ca ma bucur ca ma intorc la munca sper ca voi sa va distrati mai bine.
Dana ce tratament ti-a dat dr. loghin? poate ar fi bine sa mai vezi un pneumolog? sau un alt medic ptr a confirma diagnosticul si tratamentul.
Sanzi povesteste mai pe larg cum a fost cu gradi! dar cu cozonacii? vreau pozeeee
fug la treaba....o zi superba va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Buna dimineata,si sper ca a-ti petrecut tare bine si a fost frumos.
Eu nu ma pot lauda cu prea multe pentru ca nu au venit finutii cei mici.Au fost la tara la soacramea unde au sarbatorit si sf. gheorghe; pe amandoi socrii ii cheama gheorghe.Pentru mine ei erau bucuria mea la zile din acestea; Andrei vroia sa-i dea nana sa manance iar Andreea ne incanta cu poeziile si dansurile ei.Cum eu nu ma omor la capitolul socrii, nu am fost impreuna.
Roxana tratamentul a fost asa:
-gentamicina , la 12 h
-metronidazol, la 8 h
-aerius dimineata-1 pe zii
-osteocynesine, 3 pe zii
-reumalin, 3 pe zii
-vitamina C 2/3 pe zii

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Am uitat de:
-vibrocil pic de trei ori pe zii
si inca un antibiotic la 12h, pe care nu mai imi aduc aminte cum se numea, chiar ma enervez ca am iutat in halul asta; oare mi-a scanat cineva creierul?
Oricum am luat tratamentul 5 zile si pe 27 ma duc la control, dar as vrea sa ma ami vada si alt doctor.Imi poate cineva recomanda vreu doc pneumo si unde-l pot gasii?

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

HRISTOS A INVIAT!
Buna dimineatza dragele mele !
Va doresc o zi si o saptamana frumoasa .plina de realizari!
Din pacate ,gata cu distractia ,a inceput munca !

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alina, la fel si tie iti dorim!
Dana, tratamentul e ok! e una dintre schemele standard pentru pneumonie. antibioticul asociat cu antifungic pentru tratarea bacteriei cauzatoare si consecutiv a posibilei candidoze, vitamina C ptru intarirea organismului, aerius pentru decongestionarea cailor respiratorii, reumalin - analgezic cu extracte vegetale. ce nu inteleg este osteocynesine-ul ala care e homeopat....si nu se asociaza cu medicamentele alopate dar ma rog. vad ca e si asta la moda. una peste alta e totul ok - dupa parera mea. tratamentul e de 7 zile, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna dimineata!
fetelor, ce parere aveti de animalute in casa, cu copilul la un loc? Eu as vrea un catelus, dar sotul meu nu agreeaza ideea...voi aveti animalute?


Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

fiquelle, eu am avut mai mult pisici inainte de razvan, dar nu mai suport acum mirosul.il detectez de la o posta si mi se face rau.iar cu catel nu pot.pentru ca nu am cum sa scot si catelul si cu razvan in acelasi timp.e mai greu,poate cand o fi la cresa.dar unul mic gen bichon(nu stiu cum se scrie), nu de talie mare.dar iar o grija in plus.mai ales ca daca pleci undeva ce faci cu el?

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

.HRISTOS A INVIAT !

O saptamana super tuturor! Noi am petrecut Pastele la Techirghiol, de Inviere am fost la manastire!
Tiberiu a declarat ca e prea mare sa mai creada in iepuras, Mos Craciun si alte alea, dar ii convine sa primeasca multe cadouri. Dar mai bine ne spune el ce vrea ca sa "nu ne puna intr-o situatie jenanta, daca nu-i place ce primeste", asa ca am luat cadourile numai im preuna cu el.
Casa noastra e pe ultima... mie de metri (sau suta de mii de metri), respectiv trecem la finisaje interioare, si ne-am hotarat sa ne mutam la mansarda.
Madalina ai vazut puiutii lui Bubek?!

Pup,



Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Hristos a inviat!

Am lipsit motivat, ca m-a lasat zapp-ul, chiar de sarbatori. Deocamdata nu am Internet acasa, iar la serv. nu prea am avut timp de net.

Noi suntem bine, sanatosi si copiii bronzati .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput