Constanta la apel (72)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

baiat mare sebi.vic va asteptam.
ii punem pe alex si pe sebi sa scurme in gradina ca sa nu mai sap eu cu cazmaua?


si eu am fost azinoapte la inviere.
era in plan sa mergem la teghirghiol dar pana la urma am fost aici in eforie.

azi am stat in curte ca a fost frumos.
de dimineata mi-am gatit fata cu ciorapei roz cu pampon, rochita ros si gecuta pufoasa tot roz.
si ea....s-a tavalit prin toata curtea si a scobit prin stratul de flori si speriat pisicile.

toata ziua a mancat pasca si cozonac.
oua nu a vrut.dar am invatat-o sa dea cioc cu ousorul.

pupici

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Hristos a inviat! Paste fericit si multa sanatate si lumina in suflete!
Am intarziat cu urarile si am recuperat acum de citit din capitolul trecut cateva pagini, din cauza si a netului si a treburilor care nu se mai dadeau terminate.
La multi ani! sarbatoritilor din aceasta perioada; sa fiti sanatosi si frumosi si baftosi si plini de viata asa cum santem numai noi taurii(cei care sant tauri).
Roxana, care ar fi tratamentul bun pentru pneumonie? Asa cum a zis Tania, doc Loghin mi-a dat o gramada de tratament si dupa ce le-am citit prospectul am realizat ca foarte putine sant pentru ce-mi trebuie mie.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Sarbatori pline de caldura si lumina, alaturi de cei dragi!

Va pupam,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Hristos a Inviat!
Va doresc o zi placuta!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Adevarat a inviat!

Dupa ce ieri a sapat in pamant/ nisip si a dat cu matura ("Fac taba (treaba), mami, am taba!!!") la strabunicul de la Valu' in curte (ce baiat harnic avem!), Sebi si-a adus aminte dis-de-dimineatza:
"Mamiiii, uitat tai lemne tataie Valu', 'cacuuuu' (saracul tataie)!!! Vaiiii... Tati vine taie lemne tataie, daaaaaa..... "

Asa ca, Ionelia, pregateste mama cazmaua, ca te ajuta baiatul meu sa faci toata "taba" in curte! ...Si mai ales daca e si Alex pe acolo... atatea ajutoare.... noi...


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Sebi, grijuliu, nu gluma!
Marlen_B, ce doctor te vede la sarcina asta?

Alexia a cutreierat ieri tara piticilor, iar seara curtea tatalui meu! A consumat multa energie, dar seara nu se sesiza asta! Copii astia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:


Hristos a inviat si de noi!

Sper ca ati petrecut bine aceste zile superbe.
O saptamana luminata super!

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Hristos a inviat si de la noi! Va dorim sa vi se implineasca toate dorintele!
Roxa, sigur, nu este nicio problema...banuiam eu ca nu e ok asa...
Mav, pupicei lui Sebi cel inventiv!
[red]Ema, ati ajuns cu bine? Sper ca nu s-a stresat prea tare fata pe drum. In privinta intarcatului, sa stii ca eu am pregatit-o psihic pe Sofi, cu o luna inainte am inceput sa-i recit textul:"Esti fetita mare, doar bebe mai papa tzatzica, vor rade copiii de tine etc" tunci cand am trecut la fapte fata mea stia deja textul...si nu a protestat prea tare. nu credeam ca va fi asa de usor, caci ori de cate ori avea de luat ceva tratament si nu avea voie tzitzi, era jale, urla de scula blocul!
[red]Adriana, nu stau la Casa de Cultura!stau undeva in zona Intim-Piata Caragiale, si poate nu e peste tot la fel, insa la mine la bloc e un noroi de-mi aminteste a mlastina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

hristos a inviat!sper ca ati petrecut bine si inca petreceti.
noi am fost numai pe drumuri zilele astea, numai vizite.de maine ne potolim si intram in normal.va doresc petrecere frumoasa in continuare.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Va salutam si noi...
Azi a fost prima zi de gradi...a inceput cu lacrimi dar s-a terminat cu bine!! Sa vedem de maine incolo...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput