Constanta la apel (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, e acelasi lucru - augmentin, cu amoxiklav, cu moxiklav, cu medoklav, bioclavid, amoklavin - amoxicilina si acid clavulanic.
Caty, toate cele bune si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Roxana, multumesc de raspuns, stiam si eu lucrul asta; cu Ralf mai vedem, l-a trimis azi la radiografie la plamani si i-a luat si singe, i-a dat ceva pt. tuse mai mult pe baza de plante si de inhalat pina luni cind are rezultatele. Cel putin ultimul antibiotic la indicatii era pt. virusuri de mai multe feluri, cit despre diagnostic, aici pe reteta nu e scris niciodata, sint doar niste numere cu paragrafe, doctorul e OK credem noi, si el s-a dus prima data la medic dupa ce deja era bolnav de o saptamana si ceva, nici nu mai putea sa respire. Oricum azi i-a spus ca normal nu e, ultimul antibiotic fusese destul de puternic si virus, virus de peste 3 saptamani?? daca nu deja o luna. Vom vedea luni.
Spor la pregatiri fetelor!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Da, suna bine parada modei...dar cu caposul meu...sa vedem ce o sa iasa!!!

Mav si io mai fac perisoare din curcan si ies tare bune (si ardei umpluti ca mai greu cu sarmalele...)...noroc ca am si pliculete de bors magic de la Crig!!!

Roxa, parca spuneai ca mai pui niste poze cu Pat...hihihi...cred ca s-a facut un urias..dragalasul de el!!!

Narcisa, sanatate multa sotului tau!!

Ne-am facut si noi programare la dr. pt David sa ii transcrie vaccinurile si ne costa 150$ ()!!! Asta pt ca inca nu avem asigurare, dar si cu asigurare e vreo 30$ consultatia!!! Daca tot platesc atat vreau sa merite si am sa il rog sa ii faca o examinare completa (in limita competentei)...E o clinica pediatrica langa mine care am inteles ca e f buna, e non-stop (ceea ce e super) si au si urgente...ceea ce e iar super..

Noi cred ca o sa pictam ouale cu acuarea...pt ca nu gasesc vopsea de oua (este un colorant alimentar dar nu cred ca am timp sa caut) si David o sa fie artistul...si cred ca iar am sa am ouale negre ca anul trecut (culoarea preferata a lui David!!!)

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Sper ca acest mesaj sa reusesc sa-l postez. Azi dimineata inainte sa plec la munca am incercat sa postez dar nu eram logata asa ca am "muncit degeaba"
Vic multa sanatate si un maaare pt Sebi.
Sinzi abia astept sa aflu impresiile lui David in legatura cu "American" gradi.

Noi, eu si sotul, o "intindem" maine pana la Sinaia pt we. Cam atipic pt sarbatoarea de Paste, dar acum avem si noi we liber impreuna. Alex ramane la mama, deci pe maini bune.

Va dorim sa petreceti un Paste minunat alaturi de cei dragi.

poze cu noi



Camelia & Alexandra -Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://community.webshots.com/photo/549700878/2194287230087737923GQGYES sa ma laud si io cu frumuselul meu cu ochii verzi!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu obosita!
mandra de cei 2 cozonaci si o pasca.+ un drob.
am scapat si de molozu din curte.

paste fericit si sarbatori linistite!
pupici





ps. alexandra a fugarit pisicile.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

fetele mele: Paste fericit! cu sanatate si liniste sufleteasca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Un Paste fericit tuturor! Celor mici sa le aduca iepurasul ceva sa-i bucure, caci sclipirea din ochii lr ne bucura si pe noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:



albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

adriana...asha ti-au iesit ousoarele?te necajesc.

azidimineata ne-am dus la biserica sa impartasim fata.si cand colo surpriza biserica incuiata!
asha ca ne-am intors, ne-am urcat in masina si ne-am dus la eforie nord.
nici macar cafeaua nu mi-o bausem.

a facut frumos alexandra care era flamanda.aproape ca vroia sa bea tot vinu' iar can am ajuns la pasca...si-a umplut pumnu de pasca si mesteca din pumn.

va pup si ma duc dupa iarba verde ca sa captusesc cosuletele cu oua.

PASTE FERICIT SI FIE CA SARBATOAREA SA VA ADUK LINISTEA IN SUFLETE!


jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput