Constanta la apel (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Ema, drum bun, super pozele sa va traiasca printesa!
Mav, e taaare Sebi! Eu azi am avut probleme tot in sensul asta cu Vivien; am gasit-o cu scutecul dat jos in fata toaletei vroia sa faca pipi ca Patrick in picioare, scandal monstru ca ea nu se aseaza pe toaleta si pace. Copiii astia sint uneori de coma!
Roxana, ce scriai pt Mav???(am citit pe undeva asa pe sarite) ca nu se da antibiotic la viroza? Al meu sot se lupta cu asa ceva de vreo 3 saptamani si tuse naspa rau, i-a prescris medicul un Ambroxol cu antiboitic in el, n-a avut nici un efect, dupa tot antibiotic Cefixim(parca) si Mucosolvan pastile Spasmo, miine vrea sa mearga iar ca nu mai stie incotro.
spor la treaba fetelor
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Vic, pt. Sebi!

Roxana, si eu cand am luat Spasmocalmul m-am gandit la tine .

Narcisa, sanatate sotului!

Sanzi, abia astept sa ne povestesti despre gradintia!

Era sa uit, ca pt. asta intrasem: Va impartasiti copiii? Cand? Maine dimineata oare pot merge cu ei? Sper ca nu tb. sa fie nemancati (cu Stefan nu am nici o sansa , dar la Maria ma refer)





Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia depinde la ce preot mergi...unii au pretentia asta...
Noi mergeam in parc la parintele Picu si niciodata nu ne-a pus sa infometam copilul...(desi babele asa spuneau!!!). Ii dadeam insa doar lapte dimineata si luam un pachet la mine pe care i-l dadeam dupa impartasanie...
Sper sa reusesc sa il imprartasesc si eu aici pe David...

Mav tare simpatic pustiul tau...e pontos!!!

Narcisa, dar ceva natural a incercat sotul tau???

Ema, drum bun maine!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.vad ca revin la vechiul obicei de a posta prima.razvan s-a trezit azi la 7.15 si mor de ciuda si nu stiu de ce.asa bine dormeam pana la 8-8.30.
mav, super fazele cu sebi.e un dulce.pupici.
ema, drum bun si sa ajungeti cu bine.
eu ma duc in sfarsit azi sa-mi fac cumparaturile pentru paste.nimic nu am luat.vroiam sa va intreb daca stiti cum se vopsesc ouale cu vopsea de tipografie.a mea e sub forma de pasta(eu stiam ca trebuie sa fie sub forma de praf) si cica trebuie intinsa pe oul fiert.stiti ceva?astept sugestii.oricum imi iau si vopsea normala ca poate nu iese nimic.
spor la treburi si o zi minunata.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

ia spuneti aici care e mersul lucrurilor la biserica?
ca vreau sa imi duc si eu copchilasul dragalashul.

eu numai tin minte decat ca ne bagam pe sub masa si ne distram copios.

vic - toate panzele sus!si totusi eu zic sa vopsesti cateva oua asha ca sa te joci nitelus.pupici lu sebi si mai pe scurt TE-A HALIT BALENA! o sa stea cu ochii pe tine ca pe butelie.
sanzi - distractie maxima ptr david si ptr voi.
ema drum bun si zbor usor.
cornelia si voua drum bun si distractie multa.
adriana tu?dubios de cuminti.dubios.

pupici

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Mav si Narcisa - virozele sunt boli provocate de virusuri, care nu sunt inactivate de antibiotice. acestea sunt active numai pe infectii bacteriene. doctorul care scrie la diagnostic viroza si prescrie mai jos antibiotic....are ceva probleme de intelegere! (si din pacate is muuuuulti de tot!!!). exista intr-adevar riscul de supra-infectare bacteriana a unei infectii virale dar asta se evalueaza ulterior. in cuvinte putine, daca ai viroza si iei antibiotice iei degeaba.
Cornelia drum bun si distractie placuta!
Ema zbor linistit si voua si sa ajungeti cu bine!
Sanzi felicitari pentru gradi! ce mistooo....auzi, parada modei...super, abia astept poze!
o zi frumoasa tuturor.....fug la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Adriana, vopseaua tipografica e smekera foc! Iti ies niste oua meseriase, dar....iti trebuie musai o pereche de manusi chirurgicale, pui cate un bob de vopsea si rostogolesti oul in mana pana se uniformizeaza culoare bine...nu mai dai cu nimic peste ou dupa dar tb sa le lasi cel putin 24h la uscat altfel va colorati si voi...
Daca vrei oua artistice in degradee, tavalesti oul in prima culoare doar putin, apoi pui alta manusa si o alta culoare, ies fainute foc....spor la treaba!
Eu sunt multumita de vopseaua Anatoly pe care o iau de multi ani...pt ca tipografica rar ma lipesc sa obtin...e preferata mea...[b]

Pupici si o zi minunata tuturor!

Pozele noastre !
Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty spune:

Buna!
Sa stiti ca va citesc chiar daca scriu mai rar pt ca am o perioada f. aglomerata.
Profit de ocazie sa va urez un PASTE FERICIT!
Sa primiti cu bucurie lumina in sufletele voastre si sa aveti sarbatori minunate alaturi de cei dragi!

Va pupam cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


va scriu si eu un pic ,cu scuze ca nu am mai reusit.
Am fost plecate intr-o plimbarica pana la Pitesti si ne-am simtit excelent.Am prins Simfonia lalelelor, ne-am intalnit cu un baietel dragalas foc de aici de pe forum.Au fost momente emotionante pentru noi mamicile.Voi pune si ceva poze.Am fost si la clinica Polizu unde Mariuca a avut ocazia sa vada bebelusii si locul unde s-a nascut.Pe tren a fost ok dar nu i-a placut IC care a oprit cam mult.a preferat sageata ca "alearga" mai repede.
Mariuca a lipsit de la gradi dar a fost spre binele ei pentru ca toti copiii s-au imbolnavit saptamana aceasta.Ieri am dus-o pentru cateva ore deoarece am avut ceva urgent de rezolvat si a colorat un iepuras cu un ou .Era foarte incantata.Azi nu a mai fost zi de gradi asa ca am dormit si noi mai mult.Ne pregatim si noi de sfanta sarbatoare si asteptam iepurasul.
va pup pe toate!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ziua buna!
Am profitat de ocazie, ca azi o am pe bona la Sebi si am facut un borsulet din curcan si sarmalute din piept de curcan in foi de stevie. Au iesit o minunatie!
Jo, oua tot nu vopsesc, poate o sa mancam de la tine! Nici alte preparate traditionale nu voi gati, pt ca n-are cine sa la manance, dat fiind ca-s doar cu Sebi acasa si probabil ca vom merge in multe vizite. Mama m-a certat... cica nu se face azi mancare si ca nici nu trebuia sa mananc de dulce (bine-nteles ca am gustat tot).

Ati observat ce zi superba este azi? Sigur n-o sa mai vrea Sebi sa intre in casa si o sa avem show....

Roxa, merci pt lamuriri. Pe reteta nu scria la diagnostic viroza, ci laringo-traheita (?! cred). Poate nu m-am exprimat eu bine. Oricum, tot nu stiu: Amoxiclav (ce-mi zisese dr sa iau) este acelasi lucru cu Augmentin (ce mi-a dat farmacista)??? Ca eu tot tusesc, transpir, ma mai doare in gat (parca am nisip acolo) si imi vajaie putin si urechile.
Oricum, fata de zilele trecute, azi sunt fresh.

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput