Ingineri, fosti, viitori... :) (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

Mda.. si acum doua luni iara am muscat-o cu o oferta de sampon+balsam. Vroiam numai balsam.. pana la urma am mers pe oferta si la plecare cand mi-a dat vanzatoarea sacosa.. mi s-a lungit mana ca la maimute: fiecare flacom era de 1 litru! si le-am carat pe avion in bagajul de mana, ca alalt era la limita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha spune:

Buna inginerelor,
Si eu ma alatur voua:

Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)

Din pacate n-am profesat decat 1 si ceva ca inginer de specialitate, in rest....... ma chinui sa scap de titulatura: asistent manager ( nu ca ar fi rau, am invatat o groaza, dar totusi.......parca mi-e ciuda ca nu sunt in bransa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana - Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi,Facultatea de Chimie Industriala , 2000
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)


Am actualizat listuta.

Miha, bine ai venit.
Stai linistita, ca nici eu n-am profesat de la inceput.
Tot cu "asistent manager" m-am chinuit cativa ani. De fapt...mint, pe vremea mea (deh...varsta...) nici nu exista titulatura asta.
Eram pur si simplu...secretara. Si nici bigudiuri n-aveam, na !

Asa ca...nu e tarziu niciodata sa incepi...trebuie doar sa fii convinsa ca asta iti doresti cu adevarat. S-ar putea sa fie mai comod si mai banos postul pe care il ai acum.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

salutare inginerelor.
Azi sint scurta ca sint obosita si ma dor ochii(m-am uitat prea mult in alte parti ).
Auzi acolo...secretar????? Maaaama ce mi-ar placea sa fie si la noi unul(da d-ala de la Chipendales)sper ca am scris bine.

la toate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neata...

Ehhh...secretarul nostru e mic de statura, uratel, dar plin de fitze. Arat mai bine ca el si fara bigudiuri

In schimb baietii de la divizia de automatizari...mmm...si frumosi si destepti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Neata!
Chiar ca sunteti haioase cu bigudiurile si secretarul. Si scumpe ca de obicei !
Noi avem de munca muuuult si trebuie sa facem ca sa luam banii ca altfel.....
Asa ca va mai vizitam dar mai rarut ca-i mai dragut. Oricum suntem aproape!!!

Ioana 26+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Neata...
In schimb baietii de la divizia de automatizari...mmm...si frumosi si destepti...


si nici n-au bigudiuri, asa-i? Nu de alta, dar am un coleg care si-a facut suvite blonde si nici macar nu-i secretar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerelor!!!
miha, bine ai venit! cit despre profesiune, nici eu n-am profesat de la inceput, dar pe parcurs...
ioana, pupik pe burtik! ai grija cu munca multa ca la bb nu-i place
mona, da' de ce te dor ochii? unde te-ai uitat, draga????? zi-ne si noua, poate, cine stie...
la toate, ma intorc mai tirziu, daca mai este cineva pe aci

22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineata inginerelor!
Am dormit super azi noapte. Doar ca bebele nu mai sta in pozitia de iesire s-a mutat in lungul burtii. Cred ca ii venea sangele in cap acum ma loveste si mai nasol. Dar eu am dormit si el avea chef de plimbare. Ma simt f bine, mai ales ca acum e frumos afara!
Pup toate inginerele si...nu uitati...de maine e weekend !

Ioana 26+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Mai...automatistii is frumusei toti, parca i-a ales !

Unul mai ales...inalt, brunet, bine facut...asa ca un actor american.
Ma mai uitam io cu coada ochiului, vreo juma' de an l-am tot studiat, dar nu stiam nimic despre el, nici cum il cheama nu stiam si in afara de "buna ziua", altceva nu scoteam de la el, dar inca mai speram...
Pana intr-o zi ! Cand a aparut la mine in birou cu o cutie de bomboane de ciocolata in brate...yummmy....

Cu ce ocazie?? Ii nascuse nevasta !

Si asa s-a terminat telenovela mea cu automatistul.

Mergi la inceput