Ingineri, fosti, viitori... :) (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

katik, dar intr-o rochie vaporoasa nu-i bine? e musai sa fie costum de baie?

kuki, eu am parul mai sus de umeri, am bigudiuri marunte/potrivite cu scai (fara elastic) si imi pun doar varfurile pe bigudiuri (cat tine scaiul). Imi ia 20 min sa-mi pun bigudiurile si le las 2 ore. Folosesc putina spuma fixativa. Fac asta dupa ce ma spal pe par si paru-i umed. Daca e tarziu si nu au trecut cele 2 ore, ma culc cu ele. Noaptea ma trezesc si le dau jos.

Inca ceva, am un coleg care-si aduce dalmatianul la servici o data pe saptamana, toata ziua. Mergi la toaleta sau cafea si ai companie

Aaa.. azi am avut prezentare de proiecte si din 16 ingineri care au trebuit sa prezinte, iara am fost singura femeie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

mai fetele, parca ne-am inteles. Si eu sint cu bigudiurile in cap, asa ca maine o sa arat si eu mult mai bine decat secretara. Na, asa de ciuda.
Eu mi-am cumparat niste bigudiuri de la Oriflame, d-alea cu scai, din burete si sint tare faine. Am dat doar 52.000lei.
Tre sa merg la culcare ca maine ma asteapta o zi incarcata.
Iinusa,foarte bine ca ai fost singura femeie, asa sa vada si ei ce putem noi inginerele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by monagan
Iinusa,foarte bine ca ai fost singura femeie, asa sa vada si ei ce putem noi inginerele.


Mda, dar incep sa ma simt ca un cal breaz: nevestele colegilor stau acasa si cresc copiii si eu lucru cot la cot cu ei Culmea-i ca imi place ce fac si nici n-as face altceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

quote:
Originally posted by linusa

quote:
Originally posted by monagan
Iinusa,foarte bine ca ai fost singura femeie, asa sa vada si ei ce putem noi inginerele.


Mda, dar incep sa ma simt ca un cal breaz: nevestele colegilor stau acasa si cresc copiii si eu lucru cot la cot cu ei Culmea-i ca imi place ce fac si nici n-as face altceva..



Daca as avea casa si eu as sta sa cresc copii , dar cum nu am trebuie sa muncesc sa o am!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Punctul 1. Buna dimineata, e gata cafeaua

Punctul 2. Azi imi cumpar bigudiuri

Punctul 3. Maine o sa arat mai bine ca secretarul, ca la noi e barbat

Punctul 4. Eu am casa, dar n-am sot, asa ca trebuie sa muncesc sa o intretin. Cum o fi mai bine????


Sa avem o zi usoara
Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare inginerelor!

intru si eu un picut ca am de treaba.
linusa, cu rochie vaporoasa ar fi ok dar cu baita cum sa fac?
eu bigu n-am si nici nu-mi trebuie ca n-am ce sa pun pe ele, am parul scurt de cind ma stiu
kuki, super faza cu secretarul. el nu-si pune bigu
na, ma duc la treaba, mai trag cite un ochi pe aci, poate apareti careva la birfa


22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by KUKI
Punctul 3. Maine o sa arat mai bine ca secretarul, ca la noi e barbat


si daca se supara ca arati mai bine ca el si-si pune bigudiuri?

quote:
Originally posted by KUKI
Punctul 4. Eu am casa, dar n-am sot, asa ca trebuie sa muncesc sa o intretin. Cum o fi mai bine????


E bine cum zici tu ca-i bine. Tu esti sefu'.

katik, anul numai picioarele stau in apa. La anul mai discutam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ha, ha...hai ca e misto ! Eu sunt seful, tot eu sunt si secretara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linusa spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Ha, ha...hai ca e misto ! Eu sunt seful, tot eu sunt si secretara


tu zici, tu executi, nu?

V-am spus ca iara m-am aruncat ca lacomul la reduceri? O curatatorie are reduceri "mari" si am sarit in schema cu pulovere si costumele de ski. Fass.. am economisit cativa franci..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

bey fetelor inginerelor, ma tavalesc de ris pe jos, noroc ca nu ma vede nimeni (aici mi-ar trebui emoticonul de pe mess, care se tavaleste pe jos de ris).
ma duc sa ma "calmez" ca prea salta burtoiul

22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput