40 cu + sau - (cap.7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Lulu, la multi ani pentru Anca !
Iti doresc sa nu te oboseasca prea rau ...maimutele !


Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona dragusin spune:

LA MULTI ANI,ANCA!

Si va multumesc ca m-a primiti in familia voastra!
8 februarie

SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

la multi ani Anca!!!!
Acu am sosit acasa din oras si ma dor picioarele ca mor. Asta din cauza ca am platfus si cica n-am voie sa umblu mult, sa stau in picioare si tre sa port d-alea cum le zice, platare sau asa ceva. Numai ca vara in sandale cine poate purta asa ceva!!!!!!
La cosmetica merg,atunci cand consider ca e necesar. Asta o fac cam de 6-7 ori/an. Ma simt excelent cand ies de acolo si daca ar fi dupa mine m-as duce saptamanal. Iar creme, ohoho, folosesc in prostie. De zi, de noapte, cu efect de 8 ore, anticearcan. La fel si creme de corp, numai ca mai uit sa le folosesc p-astea. Acum folosesc ptr. fata ceva de la Avon (Visual Perfection) care imi merge la tenul meu. Nu sint ptr. produsele cumparate dupa cataloage, dar se pare ca am nimerit totusi una buna.
Ce sa va mai spun. Ma demachiez in fiecare seara cu un demachiant romanesc si....nu ma spal niciodata pe fata cu sapun.
Oare ti-am urat bun venit Simona???? daca nu o fac acum.
Si eu care mi-am cumparat lecitina!!!!!
La voi tot asa frumos e afara? Ca aici e cald, soare si deja miroase a primavara adevarata.
Ar fi interesant sa putem comunica si altfel, sau macar sa facem un video-chat, cum a spus noemi.
Daca aveti idei sau vreti sa comunicam si pe messenger telefonic, eu sint pro. Cica acolo putem vorbi mai multi odata, stil conferinta. Wow...ce misto ar fi. Camera web, n-am din pacate, dar nici nu cred ca o sa-mi iau, ca n-are cine sa ma vada.........si daca ma vede se sperie. Ha, ha.
Dumnezeule ce mult am mai vorbit. Cred ca asta a fost cea mai lunga postare a mea.
Fetelor, azi de 1 Aprilie ce pacaleala le-ati facut sotilor vostri? Ca al meu a cazut in plasa si inca de la 7 dimineata.

Gata, acu chiar ca ma opresc. Va pe toate pentru ca meritati si va doresc un wek, cat mai placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi68 spune:

Lulu La Multi Ani pentru Anca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:

Simona,bine-ai venit aici la noi.
Cum as putea sa ma supar?Ma bucur ca iti pasa.Adoptia am pus-o pe stop deocamdata.Adica dosarul pt atestat si apoi copilul.Sotul meu este jurist si s-a angajat de curind la un cabinet notarial.Este stresat si vai steaua lui!M-a rugat sa luam o mica pauza cu adoptia pt ca nu este in stare sa fie alaturi de mine pina nu-si gaseste un fagas comod la servici.
De aceea nu am mai scris la adoptii.Nu aveam ce,dar intru in fiecare zi si citesc pt ca sint alaturi de fete de mult timp.
Va multumesc pt mesaje.Nici idee nu aveti cit de mult conteaza sa stii ca e cineva pe aceesi lungime de unda cu tine.
Ieri mi-am adus aminte de momentul cind am luat fetita in brate si-am pupat-o si i-am urat bun-venit in aceasta lume.Habar nu aveam ce soarta i-a creat ma-sa atunci .Evident ca iar am tras o boceala de-aia isterica plina de sughituri.Sotul meu a zis ca se timpeste de cap,ca nu pricepe ce naiba este cu oamenii din ziua de azi.In special copii astia tineri.Ce naiba au in cap?Intr-un final a ajuns la concluzia mea:educatia.Lipsa ei.
In rest ce sa va zic?Cine stie ce karme are de ars copila asta de are asa o soarta cumplita?Si-apoi m-am gindit ca ma iubeste Dumnezeu
de-a facut ca aceasta adoptie sa nu iasa.Ca de ajungea fetita bolnava la mine o trazneam pe ma-sa!Fara drept de apel.

Eu sint fan GerovitalH3.Sint super bune produsele lor si mie mi se potrivesc.Nu folosesc decit o crema antirid,ca de demachiat,vorba vine,o fac cu Sapun moale de la Hofigal.Am incercat vreo 3 pina am ajuns la cea de-acum si sint f f multumita de ea.In rest nu ma machiez deloc.O fac doar cu ocazii speciale,gen nunti sau alte evenimente cu fitze.N-o fac pt ca nu stiu.Am o conformatie a fetei mai ciudata si-as avea nevoie de-o cosmeticiana sa ma-nvete ce sa fac cu ea si cum sa ma machiez sa fie bine.Si-n plus tre sa recunosc,mi-e lene s-o fac.Sa ma trezesc dimineata cu o juma' ora mai repede sa ma spoiesc e prea mult pt mine.Si-asa ma trezesc la 6 fara 10 in fiecare zi si mi-e greu.
Am patit-o o data la nunta unor prieteni cu 3 ani in urma.Aveam parul lung de mi-l prindeam in betelia de la pantaloni si ma supara,asa ca inainte de nunta m-am dus la coafor ,m-am tuns,m-a machiat domsoara aia si dupe alte ore de stiu eu ce-am mai facut ne-am dus la ceremonia civila.Cind ne-am dus sa-i salutam am vazut ca mirele se uita urit la al meu si mie nu-mi raspunde la salut.M-am gindit ca-i stresi si l-am lasat in pace,dar la un mom dat il vad ca se apropie incruntat de barbatu-meu si-i zice ceva uitindu-se la mine.Si-ncep sa rida amindoi in hohote:omul nu ma recunoscuse si-acu era hotarit sa-l ia la omor pe-al meu pt fufa prezenta la nunta lui..
Mi-as dori insa un rasfat de-ala cu masaj si oloi parfumat si tot fel de alte cele,dar nu-mi permit.Asa ca fac acasa masajul cu ulei de masline pe tot corpul.E cea mai buna 'crema' pt corp.Natural,la-ndemina si ieftin.C-o sticloanta de-aia de750 ml ajunge pt o gramada de vreme.

Dana ai povestit frumos,ti-e dor de Bucuresti?
La mine aici in Baia-Mare ploua de le rupe de nici nu stiu cind.Nu se mai termina.Am vazut soarele o zi sau doua in toata luna martie.Nu mai are de gind sa se opreasca niciodata?Presiunea atmosferica e asa de scazuta incit ma timpesc de cap.Sint obosita mai tot timpul si casc una intr-una.Ma credeti ca inca ma incalt cu cizme?E drept din acelea simple captusite cu piele,dar totusi cizme.Si ciorapi lungi pe sub pantaloni.M-am saturat!Dealurile din jurul orasului sint gri,altadata ar fi fost verzi deja.
Un mic semn exista ca totusi e primavara:s-au apucat de cintat mierlele.Si e asa de frumos sa stai si sa le asculti!

Lu sa-ti traiasca fetita!La Multi Ani frumosi si sanatosi!Si tie nervi de otel la petrecere.Distractie placuta!

Va doresc un we placut ,Noemi

PS e tare fain sa chatuiesti.Eu o fac aproape in fiecare seara cu prietena noastra din Germania.Ea are webcam,eu nu,dar tot reusim sa ne distram de minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

Lu sa-ti traisca fetiza sa creasca mare, sa aiba noroc si sa fie fericta...Iuliana te astept cu mare drag. Si eu sint fan Gerovital, am un serataras plin de creme pe care mi le aduc de fiecare data din Ro. Ma demachiez cu laptisor Doina si uneori ma spal pe fatza cu sapun de bebelusi (asta vara cind imi traspira fatza). la cosmetica merg de cite ori ajung in Bucuresti... cind eram in tara mergema mai des mai mult de moft cred... In rest fac si eu cam o data pe luna baie de abur cu musetel, scot petele negre, si pun masca exfolianta. Ce mai fac zilnic este gomaj (lotiune de la Aveeno). Folosesc crema de zi Gerovital iar seara ma demachiez si pun crema de noapte si crema de ochi. Uneori ma fardez si rujez pt. ca altfel arat spalacita. Fardata sau nu crema o pun pe fata pt. ca protejeaza.Simona bine ai venit.Uf, ce weekend fetelor... Aseara prietenul meu era suparat si m-a urmat peste tot la cumparaturi ca un catel fara sa scoata o vorba. Cind am vazut asa am stiut ca are ceva pe suflet si l-am dus la un pub irlandez sa bem o bere. Asa mi-a spus ca i-a murit un prieten ca a fost la inmormintare si ca a fost pt. prima data in viata lui cind a vazut pe cineva mort. A avut un soc. Toata seara ne-am petrecut-o in discutii despre sensul vietii. Azi gasesc mesaj de la un recruiter din Cambridge Masachussets cum ca le place resumeul meu. Problema e ca imi cautam de lucru local si nu stiu ce sa fac. Firma e buna, mare, fac software pt. rezervare on-line bilete avion, hotel, masini etc. Mi0au zis ca platesc ei mutatul daca ma angajeaza. Efectiv nu stiu ce sa fac. Sa ma duc la interviu sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Adrienne,

du-te! de ce nu, daca profesional iesi mai bine nu ezita; si-apoi nu se stie ce oferta iti vor face (in ambele sensuri) - de ce sa regreti pe urma ca nu te-ai dus?

si-apoi chiar daca iti fac o oferta f. buna pe care pina la urma o vei refuza, tot e bine - this ads value to your application.

azi schimbam ora...

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Simona, bine ai venit! Te-am trecut pe lista.
Lulu, La multi ani lui Anca, cum ati petrecut?
Adrienne, imi pare rau ca prietenul tau a trecut prin asa ceva. Ceea ce priveste noul job, si eu as accepta, cred... Insa prietenul tau poate sa se mute si el? Fiul tau ce zice daca va trebui sa schimbe scoala?
Daca vreti, putem vorbi pe chat, pe yahoo sunt tot gabibarta, pe skype la fel. Insa n-am webcam, deci tot in scris putem comunica.
La cosmetica n-am fost inca, nu prea ma machiez pt. ca nu suport rujurile. Folosesc crema de noapte de la Avon, si tot de la ei crema hidratanta de zi. Am cateva riduri, dar nu intru in panica din cauza lor

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Adrienne, eu m-as muta numai daca job-ul e intr-un cadru convenabil pentru tine si pentru fiul tau. intrebare : daca te muti, ce va face juniorul tau cu a sa girlfriend ? alta intrebare : mai sunt firme de soft in apropiere, in ideea ca te-ai mutat cu casa si nu-ti place, sa nu te mai muti odata dupa numai citeva luni. Pupici ! ca tu stii mai bine.
Un soc precum acela al prietenului tau l-am avut in facultate cind a murit un fost coleg de liceu. Asta m-a marcat teribil.

La mine se anunta o vreme frumoasa, am scapat de lectii cu cel mare (le face cu tata).

Pupici la toate.



Mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Lu,

Sa-ti traiasca! Sa ne pui pozici!


Mik,

in ce parte a Frantei esti?




" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput