Lista crese/gradinite de stat/particulare Brasov

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_ancutza78 spune:

Buna !
am vazut ca gradinita de pe neptun nu e in lista ...nu stie nimeni nimic de ea?
noi acum suntem la cresa ,da am implinit 3 ani si ne cautam gradinita ...mai aproape de noi.imi poate recomanda cineva o gradi buna in steagu?
la cresa mergem pe cocorului si eu sunt tare multumita...doamnele se ocupa de copii,bia le stie pe toate doamnele si merge cu drag (nu mi-a plans deloc).
bafta multa !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Andrei e la Heidi pe Carierei, grupa mijlocie, suntem f multumiti de gradinita.

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Si pe mine ma intereseaza gradinita de pe str. Neptun.. de fapt eu am facut o lista cu cateva care imi sunt mai aproape de casa
- gradinita nr. 24 ( fosta 53 ) de pe str. Aurora 24
- gradinita nr. 27 ( fosta nr. 64 ) tot de pe str. Aurora
- gradinita 23 ( fosta 51 ) de pe str. Jupiter nr. 4
- gradi nr. 11 SG ( fosta 48 ) de pe str. Busuiocului
- gradi nr. 29 ( fosta 50 ) de pe str. Mimozei nr. 11
- gradi nr. nr. 26 ( fosta nr. 52 ) de pe str. Neptun 1
Din pacate eu am un program tare aiurea de lucru ( de la 9 -18 ) si nush cand as putea sa ajung sa le vad de aia apelez la voi, poate aveti/ati avut copii pe la vre-una sau stiti din alte parti…stiu eu orice info m-ar ajuta.
Multam!



Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

hellooooo, nimeni pe aici?

Ramona si Timeea http://b2.lilypie.com/xT9Ap2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corina75

Andrei e la Haidi pe Carierei, grupa mijlocie, suntem f multumiti de gradinita.

Corina si Andrei (24.11.2004)

varsta Andu


Corina, te rog ajuta-ma cu o informatie: SE VORBESTE CU EI GERMANA?
Vreau si eu s-o dau la Heidi, din martie, dar m-ar interesa mult acest aspect.

Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxey spune:

http://www.fjt.ro/after_school/


E chiar fain.Au tot felul de activitati, in vacanta au facut excursie copilasii...vizitati link-ul de mai sus pentru un afterschool la nivelul asteptarilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

Hello Fetelor,

A fost o surpriza placuta sa vad ca acest subiect inca este activ.

Am intrat aici fiindca caut o gradinita BUNA pentru Blanca. Sunt multumita de cum se ocupa de ea la gradinita actuala si parca asi obta pentru o gradinita particulara dar nu neaparat. Problema mea mare este ca gradinitele particulare toate incep la 8 si din toamna va trebui s-o duca sotul la gradi si el incepe la 7, deci macar la 6.50 sa fie cineva care s-o preia pe Blanca.

Daca nu gasesc gradinita particulara, atunci vreu recomandare pentru una de stat care este BUNA.

Noi stam in zona 'Faget' si sotul lucreaza in centru, asa ca asi prefera undeva unde sa ajunga cu masina fara sa ocoleasca f.f. mult (o ocolire oarecare nu-i problema dar sa ajunga pana in noua sau stiu eu unde nu prea e OK).

Cunoaste cineva asa ceva?

www.flickr.com/photos/9187915@N03/" target="_blank">Ildy si Blanca Andreea (16.06.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrb spune:

Citat:
citat din mesajul lui ildyqo

Noi stam in zona 'Faget' si sotul lucreaza in centru, asa ca asi prefera undeva unde sa ajunga cu masina fara sa ocoleasca f.f. mult (o ocolire oarecare nu-i problema dar sa ajunga pana in noua sau stiu eu unde nu prea e OK).

Cunoaste cineva asa ceva?

www.flickr.com/photos/9187915@N03/" target="_blank">Ildy si Blanca Andreea (16.06.06)

Eu am copilul la Kids Paradise, pe str Albastrelelor nr 45A (sper sa nu fie considerat reclama, dar nu au website: http://www.gradinitebrasov.ro/content/view/179/37/ ) ...dar de anul trecut s-a deschis si Gradinita Disney, din cate stiu pe Busuiocului..poti sa dai o raita sa le vezi pe amandoua si sa iti faci o idee daca este ceea ce cauti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

Merci mult pentru raspuns.

Stii cumva care sunt preturile pentru anul 2009-2010 si la care din gradinite pot duce copilul inainte de ora 7? Gradinitele particulare, in general, au program de la 8.

www.flickr.com/photos/9187915@N03/" target="_blank">Ildy si Blanca Andreea (16.06.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_km spune:

Salut!
Eu tocmai am vizitat gradinita Kiga din Brasov si este foarte frumos. Este o gradinita in limba germana situata chiar in centrul orasului, respectiv in Schei. Foarte important este ca primesc copii incepand de la 2 anisori.Tarifele si alte detalii le gasiti pe www.gradinitakiga.ro

Mergi la inceput