Vaccinul RhoGAM

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudiaconu spune:

bianca ai incercat la medlife grivita, eu acolo l-am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Am fost ieri la Medlife Grivita si au vaccinul in maternitate, dar nu-l vand... este doar pentru pacientele lor. Nu l-am gasit la nicio farmacie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Mil spune:

Buna,

Eu am gasit vaccinul Rhogam la Oradea. Am aflat de pe forumul miresici.ro.

Farmacia se numeste Hygea, adresa Str. Republicii nr.7, tel. 0259/413.676. Programul in timpul saptamanii este de la 8:00 la 20:00.
Ei il aduc din Ungaria (deci si prospectul este in maghiara).
A costat 500 RON.

Nu am avut eu nevoie de el, ci o prietena buna, care din pacate a pierdut o sarcina zilele trecute. Norocul ei a fost ca 2 colege se aflau in delegatie tocmai in Oradea si l-au trimis cu avionul.
Este un pic mai complicat transportul pentru ca vaccinul nu trebuie tinut la temperaturi de peste 8 grade Celsius.

Vaccinul a fost pus intr-un gel special de farmacista, iar colegele ei l-au pus intr-o gentuta termoizolanta (gen Coca-Cola) cu multa gheata in pungi alaturi.

A ajuns foarte OK la Bucuresti si imediat cum l-a luat de la aeroport a mers l-a spital si i l-au facut.

Sper ca vor fi de folos aceste informatii.

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Pentru cei interesati, eu mi-am cumparat acest vaccin dar nu mai am nevoie de el.Il vand la pretul de 580 si taxe de curier, termenul de valabilitate este noiembrie 2010.Pentru cei interesati, lasati-mi un PM.

Mergi la inceput