Vaccinul RhoGAM

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweetdropita spune:

Buna tuturor!

Eu sunt din Bacau si am vorbit cu doctorita mea care mi-a spus ca trebuie sa ajunga si in spital(si se face gratuit). Mai interesati-va si la doctorii care va supravegheaza sarcina. Doar in cazul in care nu ajunge in spital o sa mi-l cumpar atunci daca e nevoie. Stiu ca saptamana asta s-a facut referat ca sa-l primeasca. Si eu am vrut sa-l cumpar, ca sa stau linistita, dar doctorita mea a zis sa mai astept. Si oricum m-am mai interesat si eu si il gasesc la o farmacie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 160784 spune:

rhogam se gaseste la farmacia 2na din buc in spatele mag unirea str:sf. vineri nr 24 costa 64o ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Il gasiti mai ieftin la firmele importatoare.Din cate stiu eu sunt doua astfel de firme.Una se numeste Sanprodmed si e in Bucuresti.La ei vaccinul costa in jur de 500 lei.Detalii despre firma sigur gasiti pe net.Se achita pe loc si va explica ei cum se depoziteaza.Se tine la frigider si pana ajungeti cu el la frigider tr sa il tineti cu o punguta cu gheata alaturi.

Gabrilici in 36 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gabrilici, ai cumparat tu cumva acest vaccin de la Sanprodmed, sau stii pe cineva care a cumparat direct de la ei? Eu tocmai am sunat si mi-au zis ca nu imi pot da ca persoana fizica.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 27+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asishosen spune:

Buna la toate mamicile ma numesc Florin sunt din Bacau, recent a nascut sotia mea si era Rh negativ,am cumparat vaccinul din Italia pt ca la noi e foarte greu de gasit,la nastere spre bucuria noastra bebelusul a luat Rh-ul mamei adik cel negativ si nu a mai fost nevoie sa folosesc vaccinul.Cine doreste sa-l cumpere ma poate contacta la nr de tel. 0766887214 sau pe id messenger market_bacau.Vaccinul se numeste ImmunoRho Anti D 300mg.pretul este de 450 Ron.Sper sa fiu de ajutor unei mamici care il cauta,sincer mi-a luat fff mult timp sa-l gasesc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliki4god spune:

buna!
Sunt si eu o pacienta cu Rh negativ, momentan in Arad stau, dar spre disperarea mea nu gasesc vaccinul cu pricina care m-ar putea ajuta pentru dupa nastere. Asa cevaaaaa!
Am sunat pe unde am putut, pentru ca farmaciile nu dispun de el decat prin comanda si te usca de bani, adica nu-i destul ca il cumperi ocricum, dar iti mai baga si adaosul lor, si cica daca apuci in maternitate vaccinul ii gratuit...din pacate nu te poti baza nici pe ala ca nu exista nici lista de asteptare pentru el si ii foarte rar.
Ce sa fac??????? mai ales ca maine trebe sa nasc cu cezariana...hmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornel_ch spune:

"fetelor am gasit vaccinul rhogam(imunoglobulina anti d)pt cine e interesat are la farmacia 2na din str:sf.viner,nr24,este in spatele mag.unirea si costa 640ron.tel de la farmacie 021.314.29.75.grabiti-va ca e limitat si se gaseste greu eu am cautat o gramada pana l-am gasit.va urez noroc si sarcina usoara si bb-i sanatosi"

Da, asa este...de acolo l-am cumparat si noi...si din fericire l-au avut si la spital.
Il vand, in cazul in care nici farmacia 2na nu mai are si aveti nevoie, sau in cazul in care va decideti sa ma scapati de el.
email: cornel_ch@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clipsy spune:

L`am cautat si eu pt o prietena
la firma producatoare nu il au disponibil decat peste cateva zile :(( si ea trebuie sa nasca in week`end
in niciuna dintre farmaciile mentionate nu am mai gasit
mi s`a comunicat faptul ca vaccinul nu se mai distribuie in farmacii "deschise" - doar in spitale mai poate fi gasit...dar si acolo este o probl!
Aveti grija din timp de acest lucru
este de*a dreptul frustrant sa nu gasesti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiaconu spune:

buna fetelor
am gasit vaccinul rhogam dupa lungi cautari
l-am achizitionat ieri de la MedLife-Grivita-receptie materno-fetala, sunt acolo 2 fete super dragute, costa 580 lei, acest vaccin nu se gaseste momentan deoarece este blocat de producatorptr cel putin 1 luna
Sper din tot sufletul sa va fie de ajutor informatia....stiu ce inseamna sa te lovesti de raspunsuri negative dand sute de telefoane si acumuland nopti nedormite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca17baby spune:

Nici eu nu gasesc vaccinul. Importatorul (ROTEST sau Sanprod Med fac parte din acelasi grup) mi-a spus ca-l mai primesc peste 2-3 luni. In farmacii nu-l au si nici nu-l mai primesc... In spitalul unde voi naste nu-l au, iar doctora m-a sfatuit sa-l comand din afara...

Mergi la inceput