Pestisori... pestisori... (19)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


va scriu si eu un pic ,cu scuze ca nu am mai reusit.
Am fost plecate intr-o plimbarica pana la Pitesti si ne-am simtit excelent.Am prins Simfonia lalelelor, ne-am intalnit cu un baietel dragalas foc de aici de pe forum.Au fost momente emotionante pentru noi mamicile.Voi pune si ceva poze.Am fost si la clinica Polizu unde Mariuca a avut ocazia sa vada bebelusii si locul unde s-a nascut.Pe tren a fost ok dar nu i-a placut IC care a oprit cam mult.a preferat sageata ca "alearga" mai repede.
Mariuca a lipsit de la gradi dar a fost spre binele ei pentru ca toti copiii s-au imbolnavit saptamana aceasta.Ieri am dus-o pentru cateva ore deoarece am avut ceva urgent de rezolvat si a colorat un iepuras cu un ou .Era foarte incantata.Azi nu a mai fost zi de gradi asa ca am dormit si noi mai mult.Ne pregatim si noi de sfanta sarbatoare si asteptam iepurasul.
Crismir ma bucur pentru voi!!Stiu ca este foarte cald la voi.Noi primim des poze din acea zona minunata.

Va dorim din inima un Paste plin de fericire,dragoste si speranta!
Va pup pe toate si sanatate multa!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Mirela, am sa plek asta seara la Bacau, la sora mea.Trebuie , mai ales ca este si ziua ei onomastica, duminica si apoi pe 30.04 .2006 este ziua de Nastere...plus ca trebuie as ajung si la mormantul parintilor mei...Daca nu eram solo , poate ca ramaneam in Bucuresti.Nu am pregatit nimik, aici ....mai ales ca plek.Sper ac dragutul meu sef sa ma lase si marti libera , sa am timp suficient...cica se gandeste ? Sper sa se gandeasca pozitiv.

Imi pare rau ca drumul a fost greu, dar important este ca ati ajuns cu bine.Te-ai acomodat ?
Mi-e dor de tine ! Iti doresc un Paste Luminat si cu pace in suflet !Te pup!

Inca nu va urez toate cele , ca intru mai tarziu!
Spor la treburi!




Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Sarbatorile Pascale sa va aduca in suflet caldura si dragoste !

[blue]Hristos a inviat![/blue]

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Buna pestisori dragi noua,
Am intrat sa va uram Sarbatori Fericite!Sa aveti un Paste cat mai fericit si cat mai luminos!Imi pare tare rau dar noi suntem tare obosite si din cauza asta intram rar.
Sper sa gasesc timp si sa intru sa va mai povestesc ce mai face smecheruta mea.
Va promit ca dupa paste o sa incerc sa intru sa va dau vesti poate si noi pozici!
Va pupam si va dorim Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Buna fetelor,

Hai si eu la apel , desi multe nu am de povestit .Eu sunt un pic "decalata" cu Pastele catolic , apoi ortodox...Incerc insa sa fac in fiecare an oua rosii si friptura de miel !Cozonac nu ma incumet !

Va veni la noi sa ciocnim oua ,nasa lui Héloise (e tot romanca)si va aduce ea pasca!Dee , e mama ei la ea si ii face !

Altfel , noi luni incepem care scoala , care gradinita...abia astept ca micile mele nu fac decat sa se certe .Sunt linistite doar afara , in parc sau la o caseta !

Ma bucur si eu ptr Mirela si va salut pe toate !

Si la mine pe messager se simte un parfum de sarbatoare: pregatirile dinainte ,...Liniste deplina .Caci pe lista mea de prieteni sunt doar romani sau romance.Pe frantuzoaice le sun la telefon!

Paste fericit in familie ! tuturor !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Multumesc din suflet ca sunteti aproape de mine si va bucurati cu mine pt ELIANA,CRIG si GABRIELA....sunteti toate niste dragute
DANY,distractie placuta oriunde ai fi

Fetelor nici eu nu prea am facut papica,doar am vopsit ouale,si fac ceva usor....eu nu mananc miel,nu imi place asa ca am sa fac ceva din curcan,preferatul meu....vom avea si noi duminica la masa ceva prieteni...sisper sa fie bine cu Robert...ca parca vad ca ira va maraii...cand e agitatie si e lume necunoscuta oboseste repede si apoi plange



la toata lumea si numai bine!

HRISTOS A INVIAT!



Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001 1 anisor AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Sunt zile cand ne reamintim sa fim mai buni, mai plini de dragoste , cu inma mai calda si mai deschisa.
Sarbatori Fericite!
Hristos a Inviat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

ADEVARAT A INVIAT!!!

Mirela ce veste buna!! ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca sunteti din nou impreuna.Sa fiti sanatosi si fericiti!

Maruta ai gija mareeee de tine si de bb mic din burtica!Sanatate maxima!!

Fetele cucuietele, eu nu mai am timp de nimic, va pup pe toate si poate mai bag un ochi din cind in cind.


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna pestisori!
Cam liniste....asta inseamna ca sunteti inca in "mini vacanta"?
Eu am dus-o pe Ana de dimineata la camin, era destul de liniste. Cred ca abia de maine vor fi in formatie completa.
Azi mai lenevesc prin casa, martea nu am ore, dar de maine din nou pe baricade.
Am petrecut destul de bine, zilele astea, cu familia si prietenii.
Ieri am fost la sora mea( la casa) si cum a fost cald si frumos am stat in curte la o friptura si o bere. Copii(5)au putut sa alerge si sa se joace fara nici o problema.

Crismir- cred ca bucuria revederii a sters din minte problemele cu drumul. Nu-i asa?
Daniela - cum a fost acasa?
Patricia - cand ne povestesti de smecheriile Anastasiei?

Va doresc o saptamana buna!
Eu abia astept weekend-ul(prelungit- 1Mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Adevarat a inviat!

Am ajuns in sfarsit acasa .Este bine la sora mea, in vizte dar nicaieri nu e mai bine decat la tine acasa.
Criss , cum sa fie, foarte bine.Am petrecut si am fost pe la tara, la mormantul parintilor, la veri. matusi, rude..ca de Paste..

Emily, bine ca ai mai dat si tu un semn de viata !Sper ca esti bine, daca zici ca nu ai timp de nimik..ce mai faci?Ce face Ilinca?Pupici!

Salisa, pupici Anastasiei si o rugam sa te mai lasa din cand in cand si pe la noi...

Va doresc o saptamana uosra...uffffffffffffff maine iar la servici...de bine ce ma obisnuisem.....libera...

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput