Clubul cititoarelor (4)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by Teodora D.

dragutelor, intrati aici.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.



Teodora, multumim mult!
Ghidul Greciei al lui Fodor se pune la lecturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Roxana, cu placere! Se pune si ghidul Greciei!
Pentru fanele David Lodge, Amelie Nothomb si Haruki Murakami-Poliromul are saptamana aceasta www.polirom.ro/oferta.cgi" target="_blank">reduceri de 30% la cartile lor.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinax spune:

merci mult Teodora pentru noul site

si venind vorba de ultimele carti citite eu acum am terminat "Umbra vantului" de Carlos Ruiz Zafron e super faina...nu am mai citit de mult o carte care sa ma captiveze asa de tare
merita sa o cititi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc Teodora.
Mi-am completat binisor biblioteca "electronica".

O zi buna

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Multumita Teodorei am terminat si eu Geisha de citit vineri. Eu aveam cartea, dar la servici nu pot sta cu ea deschisa pe birou, si sa citesc in vazul lumii. Nu puteam sa o las din mana, si tare greu imi venea sa fac altceva.
Ma batea gandul sa merg la un bookstore si sa cumpar Geisha of Gion: The Memoir of Mineko Iwasaki dar nu am ajuns. Asa ca am inceput Balzac - "Mos Goriot."
Vad ca luna trecuta au scos si romanii cartea lui Arthur Golden tradusa in romaneste, in editura Humanitas.
Sambata am gasit o cutie plina cu carti de Sophiei Kinsella, as fi avut oportunitatea sa le cumpar la 25 de centi bucata. M-am gandit la ce a scris Ralucami, si nu m-am aventurat. Poate ca daca era numa una, faceam o investitie, dar erau vreo 6 si m-a pus pe ganduri…. Tot in aceiasi cutie era "Casa de nisip si ceata." Cand am vazut-o, primul impuls a fost sa platesc si sa o iau. Pe urma m-am gandit cat de mult m-a depresionat filmul. Oare as putea citii si cartea??? Tot restul zilei m-am tot gandit la film, cu toate ca mai bine de un an de cand l-am vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Sanca, esti draguta; nu stiu cum te-am ajutat la terminat "gheisa", dar ma bucur ca am avut o contributie.
"Mos Goriot" mi-a placut mult de tot; am citit-o acum cativa ani si tin minte ca dupa un inceput mai dificil nu am mai putut lasa cartea din mana. De fapt a fost singura carte a lui Balzac care chiar mi-a placut(as fi totusi curioasa sa recitesc "Femeia la 30 de ani":-))
si , cartile sophiei kinsella la 25 de centi? sper ca ma mai primiti pe aici daca marturisesc ca eu seara, la culcare, pana mi se dizolva sub limba pastilutele homeopate, ma delectez cu a 4-a carte din seria "cumparaturilor" kinsellei si chiar ma amuz destul de bine. dar mi-e ciuda ca nu am avut ocazia sa o iau la pretul de mai sus.



Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

quote:
Originally posted by Sanca
Tot in aceiasi cutie era "Casa de nisip si ceata." Cand am vazut-o, primul impuls a fost sa platesc si sa o iau. Pe urma m-am gandit cat de mult m-a depresionat filmul. Oare as putea citii si cartea??? Tot restul zilei m-am tot gandit la film, cu toate ca mai bine de un an de cand l-am vazut.


Sanca, eu am citit House of Sand and Fog, inainte de a vedea filmul. Ai dreptate, sa stii ca, desi mi-a placut nu am terminat-o, din momentul in care m-am prins ca pustiul moare. O fi de la emigrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Teo, Femeia la 30 de ani am citit-o pe internet, uite aici:
http://www.literaturepage.com/authors/
Cartile de Sophia Kinsella erau la mana a 2 de vanzare la o scoala, paperback asa se vand aici - 25 de centi (uzate), dar erau in conditie buna.
Llaura, da, cartea aia a facut Oprah Club, dar imi trebuia ceva mai "light," ca ma pregatesc pentru Dostoevsky - Demonii . . .
Teo la Mos Goriot, mi-am facut lista cu personajele principale ca mi-a facut capul varza la primul capitol . . .Asa ca am inceput-o incet si organizat

Spor la citit fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Va invit la partea a 5-a.


Peste 100 de ani nu va conta ce cont in banca am avut, in ce casa am locuit sau ce masina am condus.
Dar lumea ar putea fi diferita pentru ca am fost importanta in viata unui copil.

Mergi la inceput