Cum ati dat examen auto!

Cum ati dat examen auto! | Autor: natali

Link direct la acest mesaj

Luni am incercat si am picat examen auto. Sincer sa spun a fost primul si sper ca ultimul examen care am picat( sint medic si am dat examene toata viata). Toata lumea spunea ca fara aranjament e imposibil. N-am crezut, am invatat toata legislatia ca o poezie , am facut chestionare numai 25, 26. Si cind am auzit numele meu si mai ales ca am picat cu 21 de puncte nu-mi vinea sa cred . Acum nu stiu ce sa fac? Sa incerc iar ? dar am invatat deja toata cartea. Se aranjez examen? Nici daca iar primesc acelas chestionar nu stiu ce sa fac, fiindca nu inteleg unde am gresit.
Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat , va rog foarte mult.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Se fac aranjamente, dar se ia si corect, fra bani si pile. O gramada de prieteni l-au luat in ultima vreme si n-au socs nici un ban din buzunar. Iar la sala daca ai luat 21 de puncte inseamna ca de atit ai facut. Probabil au fost emotiile sau intrebari pacalitoare, care doar seamana cu cele din cartea din care ai lucrat. Mai incearca o data! Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Am dat examen l;a scaola de soferi si prima data l-am picat la traseu. dar tot asa spuneam ca nu-mi dau seama unde am gresit am schimbat instructorul si cel nou mi-a explicat ce greseli faceam. A doua oara l-am luat. Mai intrebam si din chestionare si ma ajuta. Bafta!

Am in schimb o restanta din anul 1 sunt anul 3 acum, pe care nu pot sa o dau sub nici o forma. Imi este teama de un nou esec.

Nu cred ca as da bani ca sa iau un examen. Tot mandria nu ma lasa.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Sotul meu a dat de sase ori si a luat abia a 7-a oara.Pica numai la limita si ca si tine era convins ca a facut.El are o firma aici in oras(oras mic,toata lumea cunoaste pe toata lumea).Am aflat ulterior ca ii mai puneau cate un X pe foaie.Il asteptau sa "sara la cap" cum se spune.Ideea e ca el s-a dus de fiecare data si pana la urma l-a luat.Intre timp se schimbasera cei din comisia care corecta.
Eu in schimb l-am luat din prima.Si-mi era teama ca vor face asocierea de nume.
Asa s-a intamplat la noi
O alta idee care se vehiculeaza e ca mai pica pt a mai lua niste bani.
Oricum stai linistita.Ai la dispozitie un an sa-ti iei permisul.Nu dispera.Parerea mea e ca nu are sens sa-ti aranjezi, sa dai niste bani aiurea.Sunt convinsa ca poti sa-l iei si pe bune


Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu am luat examenul "pe bune". Nu cred ca isi mai permite cineva sa dea examen pe pile, nu mai e ca inainte si sint controlati si pedepsiti cei care fac asta (cel putin asa cred eu)
E drept ca trebuie sa gresesti foarte putin ca sa iei examenul, se poate intimpla oricui. Trebuie sa mai incerci. Multa bafta!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Eu am facut scoala de soferi in Bucuresti in timpul studentiei apoi am venit acasa sa dau examenul si am picat traseul...iar dl. politist mi-a spus "Domisoara draga nu suntem in capitala...asa ca ne mai vedem data viitoare!"

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

Oana & Marius
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira_a spune:

Eu am dat examenul la scoala de soferi in 2004. Aveam deja masina cumparata si noua. Doar asteptam sa-mi iau carnetul. Am invatat, am luat sala, dar am picat la traseu.
Nu mi-a venit sa cred, conduceam atat de bine, si instructorul a fost uimit cand a auzit ca am picat.
A fost clar ca d-l politit nu a vrut sa ma treaca, caci a gasit pur si simplu motive aiurea ca sa ma pice. In plus, pe alti 2 baieti care erau cu mine in masina, i-a trecut desi au condus mult mai putin decat mine si unuia i s-a si oprit motorul. Dar asta e. Am mai asteptat o luna si am dat din nou. Si am luat.
Nu are rost sa-ti aranjezi. Curaj. O sa reusesti

Rabdarea este inceputul intelepciunii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eve44 spune:

Eu am dat examen cind aveam 18 ani .L-am luat din prima .Pe vremea aceea se dadea si poligon.
A fost simplu examenul ,politistul chiar m-a felicitat.
Au trecut ceva ani de atunci .
In nici un caz nu as plati ptr examen.Si mai ales cel auto ,as fi preferat sa-l dau si de 10 ori dar sa-l iau "pe bune".
Pina la urma este vorba de viata ta .
Mai incearca !
Mult succes!
Eve

Cu penele altuia te poti impodobi ,dar nu poti zbura.L Blaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

si eu am luat examenul pe bune, chiar daca tata era colonel de politie (unul extrem de corect,apropo!).am luat punctaj maxim!la traseu am nimerit in schimb un politist afurisit!!!!dupa ce mi-a scos peri albi, imi spune:"Morareaso (ma chema Moraru),ai luat testul!" cu un sictir in el deziceai ca mi-l da de la el!



Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

natali, daca ai invatat se poate sa fi facut tu o confuzie la chestionar sa sa nu fi citit intrebarea cu atentie, mi-e greu sa cred ca se pot aranja chestionarele, la traseu e cu totul altceva, nu si la sala....ai incredere, data viitoare vei lua cu 26.

io am luat din prima, si sala (pt care am invatat trei zile) si traseul, da' la traseu eram afoanaaaaaaaaaaaaaaa.
mi-o dat drumu' politaiu ca l-am distrat, asta dupa ce pusesem o frana de i-a zburat cascheta nu pe bancheta din spate, ci langa luneta
asaaa, mi s-a oprit motorul dupa cativa metri, omul m-a pus sa intorc ca nu mai avea sens, bafta mea o fost ca nu puteam intoarce acolo, m-am si relaxat total pt ca mi-am dat seama ca era examenul pierdut si am inceput sa-i spun bancuri cu politisti

avea omu' la inceput o figura siderata si oripilata cand mi-a vazut stilul de conducere, l-am incurajat io batandu-l cu mana pe umar si razand de el.
cre'ca mi-a dat drumul doar sa ma contrazica ca politaii nu-s asa de misogini cum sustinusem io, moamaaaaaaaa, cand am auzit pur si simplu m-am prelins din masina afara, eram in fund pe caldaram si imi fluturam piciarele in aer de fericire (eram in pantaloni)
am invatat sa conduc cam la o luna dupa ce mi-am luat permisul, asta dupa ce-am primit de mai multe ori epitete ca "oaie proasta"

fetele de pe DC

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

se poate lua si pe bune...si cu pile.

eu n-am scos nici un ban din buzunar: m-am gindit ca daca iau ex. pe bani, mor dupa aia pe sosele, ca nu sint in stare sa ma descurc...asa ca mai bine sa decida ei.

am luat traseul cu 24, ca nici acu', dupa 10 ani, nu stiu care sint alea infractiuni, care contraventii, si nici nu ma intereseaza.

Pina si in ce priveste indicatoarele (alea ascunse pe dupa pomi) functioneaza instinctul de turma.

Iar traseul: o data l-am aminat, ca s-a stricat hardughia (platina..ceva).
Cind m-am prezentat a doua oara l-am luat.

Am nimerit un politist meseriash, care si-a dat cascheta pe spate si mi-a zis sa bag viteza...da' viteza.... sa vada daca mi-e frica.

Mi-am facut datoria, i-am spus ca nu prea am voie...a zis "hai, baga, ca nu te pic din cauza asta!" - si am calcat acceleratia la blana.

Cred ca omului ii placeau sporturile extreme....

L-am plimbat pe Stefan cel Mare cu 90-100 km/ora, la ora 11 dimineata, si mi-a dat permisul cu felicitari.

Cam asta a fost.

Elise

Mergi la inceput