@ construit casa! (7)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jone spune:

daniela si nicol - eu urmareasc emisiunea.

ce ma "unge" pe suflet e ca si in alte parti au probleme cu muncitorii, aprobarile, actele, primariile etc.

nicol miercuri si sambata la orele:11.50 15:05 17:50 21:05 23:50
am copiat ptr tine din programul tv.
eu nu tin minte orele dar la televizor ma uit dar pe travel si discovery, rar stiri, si pe cele cu muzica.
pe travel o emisiune o vad toata ziua ptr ca nu am timp sa o vad cap coada.mai ales ca se reia pe parcursul zilei dupa cum vezi.
dar am gasit acolo niste chestiute inovatoare care mi-e nu mi-ar fi trecut prin cap.
si cel mai important e ca sunt multi care fac ei cu manutele lor ceea ce pe mine ma incurajeaza.

va pupik.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Jo cum stai cu stalpul?Il ai implantat?

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by jone

daniela si nicol - eu urmareasc emisiunea.

ce ma "unge" pe suflet e ca si in alte parti au probleme cu muncitorii, aprobarile, actele, primariile etc.

nicol miercuri si sambata la orele:11.50 15:05 17:50 21:05 23:50
am copiat ptr tine din programul tv.
eu nu tin minte orele dar la televizor ma uit dar pe travel si discovery, rar stiri, si pe cele cu muzica.
pe travel o emisiune o vad toata ziua ptr ca nu am timp sa o vad cap coada.mai ales ca se reia pe parcursul zilei dupa cum vezi.
dar am gasit acolo niste chestiute inovatoare care mi-e nu mi-ar fi trecut prin cap.
si cel mai important e ca sunt multi care fac ei cu manutele lor ceea ce pe mine ma incurajeaza.

va pupik.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"





Exact, mie mi se pare de mare ajutor emisiunea, "chestiutele inovatoare" sint intr-un mare fel...
Nu ai nimic ce sa pierzi daca o urmaresti.
Ultima chestie care m-a dat pe spate a fost vila aceea din Italia, construita cu doar 20.000 de lire sterline ( da...chiar asa) designul m-a innebunit de tot si mi-a adus aminte iar ca ar trebui sa ma mut intr- zona in care sa nu am nevoie de acoperisuri in multe ape.
Imi doresc atit de mult sa o facem de tip mediteraneean insa nu ne permite zona, arhitectul spune ca e mare bataie de cap sa ai asa o casa in Romania, cu precipitatiile astea...

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

stalpul?!
e pasare rara!
nici acum nu am terminat cu hartogaria.si credeti-ma ca anumite hartii le-am miscat f. repede.
problema e la primaria eforie.e ca in "zona crepusculara" intra si numai iese.sau au nevoie si de mai multe hartii.
acum au descoperit ca fostu proprietar nu a facut receptia la o instalatie de apa care a fost facut inainte de 2000.si din cauza asta tre sa mai asteptam sa clarificam lucrurile.de fapt tre sa asteptam sa ne zica aia cate penalizare sau amenda avem de plata.eu am crezut ca macar la amenzi or sa imi ia banii repede dar nu! si ca sa te amendeze tre sa astepti!

sa va mai zic de molozul din curte?ca imi cer astia vreo 4 milioane ca sa il ridice?


va pupik.

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Jo mare figura mai esti!Mie mi se pare aiurea sa platiti voi amenda pt ceva ce n-ati facut voi.Pai n-au decat sa-l caute pe fostul proprietar daca le trebuie bani !Eu n-as plati nici un leu.Ia faceti voi putina gura si sa vedeti cum se rezolva problemele ca daca vorbiti cu frumosu astia va iau de fraieri.Ridicati nitzel tonu si asteptati efectul .Pai de ex daca cumpar un apartament care are un zid daramat de fostul proprietar crezi ca platesc eu amenda?Fii serioasa,sa-l caute pe fostul,pai asa platesti amenzi de toata frumusetea.
De fapt problema cea mai mare este ca traiam intr-o tara de .

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

magda - scumpa de tine!fostu proprietar e socrela care e vecina cun oi ca ea ne-a dat pamantul ca altfel nu am fi avut.
nu aici e problema ci ca ne cer niste bani pe baza unei legii din 2002 ptr un aspect dinainte de 2000.
si ca aici dupa ce obtii fiecare autorizatie de la primarie la sfarsit tre sa chemi si [primaria sa faca receptia.

o sa o scoatem noi la capat intr-un final.

fetelor sa pastrati fiecare hartiuta care e legata de casa sau de orice altceva.noi radeam de socrela ca umbla cu sacosele cu dosare dupa ea.dar si eu ii calc pe urme!

pupici

jo si alexandra

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara???inca il mai astept!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Mama lor de...pai de cand se aplica legea inaintea publicarii???Din 2002 a intrat in monitor de atunci o aplici.Ei uite asta e unul din nenumaratele motive pt care dupa ce ti-ai ridicat o casa iti mai trebuie doar vopsea...de par.

Magda si Bianca 7 anisori




http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

mai departe, un alt capitol de constructie:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74005

Mergi la inceput