Clubul nurorilor (13)

Clubul nurorilor (13) | Autor: impreuna

Link direct la acest mesaj

Nurorile cu soacre bune si nebune

1.impreuna_____________1.gabibarta
2.BraveGirl_____________2.camelia72
3.boeru________________3.cornelianeli
4.ralucames____________4.linusa
5.badjoke______________5.Naty
6.Boobooricu___________6.angy11
7.klumea_blondy________7.olim
8.Himmelsduft__________8.monagan
9.gyly_________________9.loreen
10.kisstherain999_______10.dia_bi
11.jone________________11.inaioana
12.mara95_____________12.a.cicel
13.adimercedes_________13.devylla
14.lavinai_____________14.jozsaerika
15.Clover______________15.Ralu-Cat..
16.soarenistor__________16.alexa00
17.mihaela amalia_______17.diadaniela
18.niccostea___________18.Lona
19.fannna2003__________19.meb
20.RaluD_______________20.Paula2003
21.NinaR_______________21.Bee
22.SunSmile____________22.manda
23.mina________________23.Giana
24.andora______________24.cherry22
25.marinar_____________25.corneliaa
______________________26.diaan
______________________27.annitha_cl
______________________28.Ileana Cosanzeana
______________________29.axia
______________________30.Siminaf
______________________31.cristiama
______________________32.Gargaritza
______________________33.alionushca
______________________34.Raza de soare
______________________35.sigrid
______________________36.andreea_trend
______________________37.ioana2004
______________________38.sigrid
______________________39.joker
______________________40.bunicuta
______________________41.Elise
______________________42.moko
______________________43.pinguleasa
______________________44.ciuleandra

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68366&whichpage=1" target="_blank">capitolul 12

Flavia (sotie si mamica fericita)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

pe ciuleandra trebuia sa o pui pe primul loc la SOCROSENII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Pai acuma suntem pe lista in ordinea cronologica, in care am venit:)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

STIU...DAR LA CAT DE ACRA E...
DE FAPT E MAI BINE ASA...ALTFEL AR TREBUI SA LE PUNEM PE CATEGOTII:CEA MAI ACRA,CEA MAI MAZACA, CEA MAI ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

oooofffffff da' ce rapide mai sunteti...... nici bine nu am apucat sa postez si io un subiect ca deja sunteti la capitolul 13. spor in continuare.
din cauza faptului ca sunt o "ametica" nu am vazut ca s-a trecut la un nou capitol si am postat acolo, acum il voi copia aici (sper sa nu va suparati.....)
andora multumesc pt gandul tau bun, dar socrul este foarte bolnav, pe zi ce trece e tot mia rau, a inceput sa ia morfina..........andreea vad ca mai ai doar 17 zile pana la nunta, cum te simti??? emotii ???? eu imi aduc aminte anul trecut cu cateva zile inainte de nunta nu ma mai putut dormi deloc, ce sa mai zic de noaptea dinaintea nuntii........ dc vrei sa vezi cateva poze de la nunta , sunt pe pagina.eu cu soacra nu am avut probleme nici la nunta, a fost de acord cu tot ce am vrut eu, nici cel mai mic comentariu nu a avut!!! ne-au sustinut amandoi socri in tot ce am vrut sa facem.
WWOOWW cand citesc ce specimene de soacre au unele nurori, ma crucesc....., Doamne sper ca daca voi avea un baiat sa imi dea destula minte sa nu fiu o "scarbosenie " de soacra!!!!

lavinia "nunta noastra 02.07.2005" - cea mai frumoasa zi din viata mea
pozele noastre:http://pg.photos.yahoo.com/ph/lavicerei/album?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by lavinai
.andreea vad ca mai ai doar 17 zile pana la nunta, cum te simti??? emotii ???? dc vrei sa vezi cateva poze de la nunta ,


Ieta la ea, pai la mine nu scrie clar ca-s miresica in curand ? bine, a.cicel e prima... de fapt, a 2 a miresica daca o luam in ordine... da' aici chiar e prima... emotii ? ea ? pai daca are examen in ziua nuntii, tu ce crezi ?
Eu am vazut pozele imediat cum le-ai pus...misto miresica ! fato, cum ai tinut ditamai buchetu'? frumos el, dar... ce e mare e si greu, zic eu...

Raza de soare

" Nu-ti face sange rau, nu scrie nicaieri ca trebuie sa te iubeasca toata lumea. Capu' sus! "

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Lavinia nu mi-ai zis daca m-ai iertat
Sunteti tare scumpi amandoi si imi plac mult pozele alea in parc, mor dupa natura

Eu ziceam de anunt matrimonial din ala mai "smecher" sa se lecuiasca soacra:))

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Bine v-am gasit si la subiectul nr 13!!! Ce nr norocos! Pe bune!
Sa aveti spor in toate!
Pup u all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinai spune:

VAI , RAZUCO MII SI MII DE SCUZE !!!! vreau sa iti spun ca am vazut pozele cu rochita ta si cred ca am si postat un mesaj la vremea respectiva aici!! sper ca nu esti suparata pe mine.......las' ca pana la vara (in iunie ) mai este!!! mai vb pe cand te aproprii si tu!! daca o sa mai ai chef de vorba pe atunci......
Flavia stai linistita, ca nu m-am suparat. as mai vrea eu sa mai am nunta inca o data anul asta (dar cu acelasi barbat....).
raza , intr-adevar a fost cam greu buchetul daram fost eu multumita ca l-am avut asa cum am visat!! iti dai seama, cum a fost cand l-am aruncat???????
pe toate!

lavinia "nunta noastra 02.07.2005" - cea mai frumoasa zi din viata mea
pozele noastre:http://pg.photos.yahoo.com/ph/lavicerei/album?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Vadf ca marinat scrie tot la 12.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Hai ca si eu ca Lavinia, pana am scris ati deschis alt capitol

L-am copiat

Buna fetelor

hai ca abea am reusit sa citesc ce ati scris de ieri pana azi, merge netu' asa greeeeeeeu

Aseara m-am dus direct acasa pt ca plangea sotul dupa mine- cred ca l-a evervat si pe el maica-sa rau. Aia cu termopanele au plecat inainte sa ajung eu acasa. Cum am intrat pe usa a inceput soacra-mea sa se vaite ca a facut nu stiu cate drumuri ca sa duca vechile geamuri afara, ca a splalat, ca nu stiu mai ce..... de parca o rugase cineva sa vina sa ne ajute. Eu, de aproape 2 ani de cand suntem casatoriti, nu am rugat-o niciodata sa ma ajute cu nimic. Colac peste pupaza, nici nu terminase si invitase o vecina sa vada ce frumos e la noi- de parca la mine in casa ar fi muzeu. Si oricum trebuia sa afle toata lumea cat s-a mai spetit.
A inceput sa-mi spuna cata curatenie a facut dar i-am taiat-o spunandu-i ca oricum o iau eu de la capat ca sa fac cum imi place mie.
Dar tot o las pe lista rosie, pt ca macar am scaptat de ce a fost mai greu si la ajutat si pe sot.

Mey Ciulendra, m-am ingrozit de ce am citit, sigur ramane soacra ta nr. 1 in top.

Raza- sanatate multa.

Fetelor va pupicesc pe toate si va doresc sa fiti rabdatoare.


Si inca ceva- fetelor, care vreti sa va deschideti firma, daca stiti cam cu ce se mananca si aveti si ceva bani pt inceput, eu va sfatuiesc sa nu va ganditi prea mult si sa purcedeti. Oricum pana nu risti nu stii daca pierzi au ba. Eu in vara fac 1 an de cand sunt "patroana"- ca sa spun asa. A venit sotul intr-o seara si mi-a spus "Zana trebuie sa ne facem firma", si in 2 saptamani eram cu certificatul de inregistrare in mana. Am inceput cu 30 de miln lei, apoi am mai investit...... si tot asa. Nu-mi pare rau de absolut nimic. Eu inca am statutul de salariata in alta parte, dar sotul se ocupa numai de asta- oricum e pe obiectul lui de activitate. Eu fac partea de hartogaraie. Dar va spun sincer, ai un spor la treaba cand muncesti pt tine.

hai ca m-am intinsssss

pupici

marinar

Mergi la inceput