carucioare...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

crissandrada si roxanaz, cosuletzele nu se pun niciodata cu fatza in directia de mers !!!!!!!!!! numai cu spatele !!! asta excluzand cazul in care in romania s-a inventat altceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denii mic spune:

Am gasit site-ul asta si m-am gandit ca poate fi cuiva util: http://carucioare.ablog.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ar fi interesant de vazut un top al firmelor producatoare de carucioare si un top al modelelor celor mai functionale si rezistente.

Ioana
13+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Are/a avut cineva carucior Cyclone de la ABC design? Mi se pare foarte frumos si pare si bun.

Ioana
13+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Autor: intruder

Subiect: Carucior - Quinny, Gravo, Brevi, Chicco...???
Trimis la: 30/09/2007 00:19:45
Mesaj:


Ce carucior recomandati din cele de mai sus? Ma intereseaza unul tip "all-in-one"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumpi spune:

Eu am Quinny si nu am ce sa-i reprosez pana acum (il folosesc deja la aldoilea copil). E foarte rezistent, se pliaza foarte usor, rotile sunt mari, scoica si landoul se pun/iau extrem de usor; singurul dezvantaj ar putea fi acela ca e destul de greu si mare. Pe mine insa nu ma incomodeaza pt ca eu il tin in masina impreuna cu landoul, pe care il folosesc in paralel cu scoica cand iesim la plimbare( atasez scoica pe cadru atunci camd doarme copilul si nu-l mai mut in landou).

Am si un quinny zapp pe care l-am folosit pt fetita cea mare cand mergeam cu avionul sau aveam f putin loc in masina. Se pliaza usor si acesta si se face foarte mic. Pt cea mica il folosesc inca doar cu scoica, in varianta sport mai pe la anu'. Nu merge decat cu scoica pe el, nu si cu landou. Foarte multumita si de acesta. Si design-ul e super.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anstoian spune:

Buna, fetelor!


EU vreau sa cumpar un carucior fffffffff usor si care sa se lase si pe spate cat mai aproape de orizontala. Imi place tare mult brevi grillo insa am pus copilul intr-unul si nu prea incape. Sta cam "adunat", cu manutele in sus. Al meu (copilas) e cam urias; are 10 kg si 70 cm.

CEl pe care-l am e miniblu si e cam greu, plus ca are si alte probleme ( o sa dezvolt subiectul asta cand o sa am un picut mai mult timp).... ar fi ok sa facem un topic cu produse de calitate si altele pe care n-ar trebui sa le cumparam, nu?

VA rog sa-mi dati sugestii!


va pupic si va multumesc!






anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madina71 spune:

eu am luat dinainte sa nasc (adica in ianuarie 2007) de la Barza un carucior Mag England de care sunt f multumita: are maner reversibil, 3 pozitii ale spatarului, are aparatoare pt picioare pt cand e frig-eu am scos bebe si cand batea vanrul pt ca se poate astupa aproape complet astfel sa nu intre deloc vant la bebe-deci se fol si ca landou fara grija (ma uitam la alte mamici cu bebei mici ale caror carucioare nu protejau asa bine bebeii si ma gandeam ce carucior bun am luat) dar si ca varianta sport....are si bara de protectie in fata pt copil, centura de sig in 5 puncte, roti mari din cauciuc din care o pereche sunt reversibile, cos destul de incapator, o geanta a caruciorului care se atarna pe maner(mie imi prinde f bine, ca numai pe asta am folosit-o), husele se scot si se spala fara probl la masina, ce sa mai zic? Nu imi mai aduc aminte ce caracteristici mai importante are....E f bun insa nu e din categoria celor usoare, insa nici f greu nu este - 9 kg, am vazut ca exista si de 13-14kg....Se pliaza destu de usor, incape in portbagajul masinutei mele-Peugeot207....sunt multumita de el si daca cumva nu se va rupe nu cred ca voi renunta la el, cu toate ca de multe ori as prefera unul sport mai usor....
A, sa nu uit, anul trecut prin decembrie am dat vreo 4 mul pe el....oricum cred ca nu s-au mai scumpit....Mag Barza are si site si cine este interesat poate vedea acolo modelele de carucioare....eu am luat Princess....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cine poate sa-mi raspunda si mie la intrebarea: sunteti multumite de carucioarele ABC Design? Tocmai m-am hotarat sa achizitionez Terra 3 si vreau sa stiu ce experiente aveti cu aceasta firma...

Ioana
24+ si David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickyfilip spune:

quote:
Originally posted by madina71

eu am luat dinainte sa nasc (adica in ianuarie 2007) de la Barza un carucior Mag England de care sunt f multumita: are maner reversibil, 3 pozitii ale spatarului, are aparatoare pt picioare pt cand e frig-eu am scos bebe si cand batea vanrul pt ca se poate astupa aproape complet astfel sa nu intre deloc vant la bebe-deci se fol si ca landou fara grija (ma uitam la alte mamici cu bebei mici ale caror carucioare nu protejau asa bine bebeii si ma gandeam ce carucior bun am luat) dar si ca varianta sport....are si bara de protectie in fata pt copil, centura de sig in 5 puncte, roti mari din cauciuc din care o pereche sunt reversibile, cos destul de incapator, o geanta a caruciorului care se atarna pe maner(mie imi prinde f bine, ca numai pe asta am folosit-o), husele se scot si se spala fara probl la masina, ce sa mai zic? Nu imi mai aduc aminte ce caracteristici mai importante are....E f bun insa nu e din categoria celor usoare, insa nici f greu nu este - 9 kg, am vazut ca exista si de 13-14kg....Se pliaza destu de usor, incape in portbagajul masinutei mele-Peugeot207....sunt multumita de el si daca cumva nu se va rupe nu cred ca voi renunta la el, cu toate ca de multe ori as prefera unul sport mai usor....
A, sa nu uit, anul trecut prin decembrie am dat vreo 4 mul pe el....oricum cred ca nu s-au mai scumpit....Mag Barza are si site si cine este interesat poate vedea acolo modelele de carucioare....eu am luat Princess....



sunt foarte bune si ieftine. noi avem de la ei PRINCESS ROLL

Mergi la inceput