M-am hotarat ........... adoptie (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Corina, e mortala bebelina! Sa va fie bine si sa va bucurati de ea!

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

LA MULTI ANI !DINU sa cresti mare, sanatos si sa aduci multe bucurii lui mami si tati.

Corina sa va traiasca printesa e o dulcica.

Noemi multa bafta. indiferent ce hotarare ve-ti lua este hotararea voastra si sunt sigura ca daca asa simtiti totul va fi bine.

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Ariela,
Hai sa spun cum a fost la noi (desi cred ca am mai repetat de 100 ori).
Cid eram in focurile cautarii bb si am cerut ajutorul asistentei sociale care se ocupa de cazul meu am orimit urmatorul raspuns: Nu sunt copii adoptabili in sector. Cind am rugat sa ma ajute, poate in alt sector, mi-a spus ca tb sa imi gasesc singura copil, ea ma va coordona dupa ce gasesc copilul.
Este o tipa asa de dulce si finuta incit mi s-a pus un nod in git si am tacut.
As fi vrut sa pling pentru ca stiam ca DPC este cel care te ajuta sa gasesti copii.
Asta e. Nu-mi pare rau acum ca am primit acel sfat pentru ca acum am o superbitate de copil.
Insa dau un sfat celor care cauta copii (unele chiar cu atestat - stiu ele care sunt): Nu asteptati sa primiti copii de la DPC ca va expira atestatul.
DPC are interesul ca si anul urmator sa aiba de lucru.
Daca rezolva cazurile, nu mai e painea cea de toate zilele.
Nu vorbesc de toate asistentele din DPC. A mea de exemplu e asa de dulcica si de buna. O fi avut ea un motiv pentru care nu a vrut sa ma ajute.

Hai sa va mai spun ceva. Azi am mers cu metrou si am vazut 3 cazuri pe care, daca eram de la DPC le luam in considerare.
1. O mamica de vreo 19-20 ani, insarcinata in luna 8-a (cred - ca avea o burta mare) cersea insa nu ea ci copilul ei de 1 an (abia putea sa mearga). Daca eram DPC luam masuri.
2. Un baiat de 10 ani cersea pentru o punga cu lapte pentru surioara lui care nu avea mai mul de citeva luni.
3. O fetita de 5-6 ani care avea un carton pe care scria muritor de foame si cersea.

E strigator la cer ce se intimpla.
Cum sa pui un copil de un an sa cerseasca cind abia invatase sa mearga? Cum sa cersesti cu un copil asa de mic (cazul 2) sau cum sa pui acea fetita sa cerseasca?

Doamne ce nedreapta e lumea.

Sunt atatea familii care ar adopta si ar oferi o viata superba acelor copii care stau in frig si cersesc. Poate sunt si batuti(cei mai mari) daca nu aduc nimic acasa. Cine stie.

Imi vine sa .
Hai ca v-am zapacit de tot.

Pupici tuturor




Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

La multi ani Dinu!Sa cresti mare si sa fii sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

fetelor, nu aveti nici o veste despre intalnirea cu mona musca ??? oare cum a fost ?
ina, te asteptam cu vesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

In primul rand la multi ani Dinule. Sa cresti mare, sanatos si norocos sa fii.
Mimsi super tare si eu voiam sa intreb acelasi lucru.
Dora ai o bebita super! poate nefacem cuscre ca si Serbanel e tot blondut si frumusel, chiar daca e otara mai mititel....!
Fetelor o sa am nevoie sa-mi trimiteti pe PM sau pe e-mail numele voastre complete si adresa ca sa le trec pe memoriul adresat doamnei Musca; asa cum am mentionat intr-un mesaj anterior pe la subiectul cu modificarea legii sau pe la asociatie nu mai stiu exact, s-a amanat intalnirea caci s-o imbolnavit muma-sa.
Aseara v-am mai scris oadata mesajul asta da vad ca nu s-a trimis; de ale retelelor de net de ce sa-i faci.
O sa ma straduiesc sa pun pe hartie succint ce am gasit eu ca ar trebui schimbat si ceea ce am si de la voi asa incat sa aveti idee cu ce ma duc la Doamna Musca.
Mai am eu ceva idei dar nu as vrea sa le pun aici. Trebuie sa vedem cate aveti YM sau alta modalitate de comunicare si sa facem ceva sa facem asociatia aia, sa ne miscam odata.
Va pupacesc
Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minnie spune:

Fete dragi,de miercuri o avem acasa pe buburuza.E o dulceata ,cumintica,mananca bine(are 5 sapt),si doarme bine.Sigur s-a smecherit un pic ,ii place sa stam langa ea si sa-i vorbim.Nu v-am uitat ,dar joi dimi,l-am internat pe al meu sot de urgenta,si maine il opereaza.Asa ca va inchipuiti ca acum mai am un "bebe",si alerg intre casa si spital,incat efectiv pic rupta.Noroc cu mama si tata care ma ajuta enorm.
Superbe poze Dora si Corina,sa va traiasca comorile si sa fiti fericiti cu totii.
La multi ani pt.Dinu,sa cresti mare si cuminte,sa-i bucuri pe ai tai parinti.
Aissa draga,daca ai timp scrie-ma si pe mine te rog cu Smantanica,in pl. de urgenta.Fiind in acesta faza cred ca ma veti intelege de ce nu-i dau numele.
Acum inchei ca ne pregatim de papa.
Va doresc o saptamana plina de bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Fetelor,
Astazi, flacaul meu implineste 7 luni. Doamne ce mai trece timpul.
Nu am cuvinte sa descriu sentimentul pe care il am in fiecare zi cind ma uit la el. Asa cum spunea cineva, puiul meu e asa de pur si de curat fata de lumea asta murdara in care cu toti traim.

Mihaita, iti ureaza mami si taty , sa cresti mare , sanatos si sa ai parte de toate bucuriile din lume. Daca mami si taty ar putea, ti-ar aduce si soarele si luna.
Pupici multi, puiul meu.

Irina si Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Minnie rezolvat. Daca vrei nu trecem nimic si e valabil pentru toate fetele asta. In caz ca cineva nu doreste sa apara pe lista poate sa zica oricand. Singura chestie e ca nu pot sterge in capitolele din urma, unde numai un moderator cred ca ar putea interveni. Spun asta pentru ca am avut o astfel de solicitare si mi-a parut rau pentru ca nu puteam intra decat in capitolul curent sa modific. Sa iti traiasca Smantanica si sa fiti fericiti!

La multi ani Mihaita!

Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Buna dimineata!


La Multi Ani tuturor sarbatoritilor. Ne cerem scuze ca trecem mai rar pe aici dar de, ...timpul bata-l vina....

Va pupacim,



Flory 19+ si Andrei
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060624/dt/8/k/911c/preg.png

Mergi la inceput