Vesti despre Mihaita Hogas (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:


Cele mai frumoase ganduri si din partea noastra Mihaela, Maria bb si Matei!!!

Astazi implinim un an de cand ne-am cunoscut....nici nu vreau sa-mi amintesc in ce conditii si nici nu-mi face placere sa-mi aduc aminte in ce stare era Mihaita atunci.........stiu doar ca am tinut in brate un gheotoc mic si galbui ca un puisor imbracat in albastru pana-n dinti si care mi-a zambit si ma pupat de cum ma vazut!
Sper ca la aceasta ora petreceti si papati tortulet, beti muuulta sampanie si dansati pe meseeeee (....glumeam.....ba nu glumeam)

Sanatate multa va dorim, sa pupati puiul mic de un milion de ori si va asteptam cat mai repede acasa....sa mergem in Cismigiu sa vedem puiuti plibandu-se de manute printre floricele!

Gabi, Dan sa va traiasca Mihaita a va bucurati de toate boacanele pe care le va face si sa-l iubiti muuuuuuuult! Toata stima si tot respectul meu, sunteti parinti cum multi copii ar trebuii sa aiba!

Pupici multi si va asteptam cu vesti

Maria bb & mami Mihaela

Ingerasa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

La multi ani, Mihaita!

Sa cresti mare si voinic si sa aduci numai fericire parintilor tai!

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

La multi ani puiut! Sa fii fericit, sa le aduci numai bucurii parintilor tai.


Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66897" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

La multi ani MIHAITA cel VOINIC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

La multi ani Mihaita!

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
In love with...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

La multi ani Mihaita!
La multi ani parinti!

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

La multi ani luptatorule!

Muuuuuuuulta sanatate si o viata usoara!
La fel si parintilor pt care avem multa admiratie si respect.

Va pupam pe toti.


Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

La multi ani Mihaita si din partea noastra, a parintilor si iti dorim sa cresti mare, sanatos si sa fii fericit. Fie ca bunul Dumnezeu sa te ocroteasca si de acum inainte, sa ne invete cum sa te crestem ca sa ajungi un om bun si sa aduci numai bucurie in jurul tau si in sufletul tau. Te iubim mult mult mult de tot . Doamne, iti multumim din suflet ca am trait aceasta zi minunata de ieri si am putut sa ii cantam Multi ani traiasca la copilasul nostru . Multumim la toti oamenii cu suflet mare din toata lumea care prin efortul lor comun i-a redat viata lui Mihaita. Sunteti in inimile noastre si in rugaciunile noastre de multumire si de recunostinta.

Ieri am reusit sa organizam o mica petrecere pentru bebe, destul de spontan pentru ca nu stiam unde sa o facem avand in vedere ca in camera la noi nu intra mai mult de 5 persoane inghesuite. Si ne-a picat fisa mai tarziu ca exista aici langa noi o pizzerie a unui italian care il indrageste mult de tot pe Mihaita, pizzerie unde lucreaza si un roman foarte de treaba Florin. Si uite-asa am sperat ca Mihaita sa simta si el ca ieri a fost o zi speciala pentru el chiar daca poate in viitor nu isi va mai aduce el multe aminte, insa vor ramane amintirile si dragostea cu care a fost inconjurat. Petrecerea pentru noi a iesit super fain, sper ca si pentru prietenii care ne-au onorat cu prezenta lor. Vreau sa va multumesc la toti care ati putut sa veniti. Mihaita a avut datorita voua o zi superba, a avut un tort cu o lumanare cu cifra 2, i s-a cantat multi ani traiasca, a primit inca o data cadouri extraordinar de frumoase. Desi am vrut sa facem aceasta petrecere ca sa sarbatorim bucuria ca Mihaita implineste 2 anishori si sa multumim si noi macar un pic oamenilor minunati pe care i-am intalnit aici si care ne-au fost alaturi cand am avut nevoie tot noi am fost binecuvantati cu cadouri si bani care ne-au lasat masca si nu avem suficiente cuvinte de multumire.

Multumesc si lui Vali si Mariane care nu a putut sa vina din cauza ca fetita lor este bolnava (Anais multa sanatate), multumesc si Oliviei cu Iulian si Andreei care nu au putut insa sa vina pentru ca sunt toti trei in examene toata saptamana, multumesc si celor pe care nu am reusit sa ii contactez pe telefon (Gabrielei din Engis etc.) insa stiu ca s-au gandit la Mihaita si ne-au ajutat sa ajungem aici si sa traim aceasta zi. La petrecere Mihaita a fost onorat cu prezenta a trei printese superbe (impreuna cu parintii lor, deocamdata): Maite (printesa cea mai mare), Maria (printesa mijlocie) si Ilinca (mezina printeselor) si tare mandru a mai fost. Multumim lui Sergiu, Iulianei, Denisei si lui Flori, pentru ca au putut sa vina si ne-am simtit tare bine. Din pacate a fost cam scurtut, doar vreo doua ore insa sper din tot sufletul ca s-au simtit si ei macar la fel de bine ca noi. Trebuie sa va spun ca am primit un telefon surpriza (mii de multumiri) de la fetele din SUA prin reprezentanta lor Carmen care tare mare placere mi-a mai facut. Va iubesc pe toti mult de tot si sunteti prietenii nostri pe viata .

Pentru ca la noi tot timpul nu se poate sa fie numai soare, dimineata am avut si un mic incident in sensul ca mi-am pierdut telefonul mobil cu nr de Romania 0744-678964. Astfel ca va rog daca aveti vreodata intentia sa trimiteti mesaje sau sa sunati pe nr ala, din pacate nu mai este posibil. Cartela este suspendata si nr va deveni redisponibil dupa ce ne vom intoarce in tara. Asta-i viata. Imi pare rau ca am pierdut multe nr de telefon care cred ca nu le am pe nicaieri salvate. Bine ca nu mi-am pierdut capul sau copilul. M-am oprit in Cora sa ma joc cu niste papuci de casa cu cap de lup, cu animale, il gadilam pe Mihaita si am lasat telefonul deoparte, pe raft. Am plecat de acolo si dupa cel mult 2-3 minute mi-am adus aminte ca nu am tel in mana si cand m-am intors deja nu mai era iar cand am sunat de pe tel lui Dan deja era inchis mobilul meu. Il tineam in mana pt ca ma sunase cineva si pana ce l-am auzit din haina deja inchisese si speram ca persoana respectiva sa revina curand. Asa a fost sa fie, sa fie sanatos cine l-a gasit. Mihaita sa fie bine.

Maria2mami, nu am sa uit niciodata cum ne-am intalnit in holul spitalului Fundeni, de ziua lui Mihaita, cand a facut un anishor, cata durere aveam atunci in suflet si cata speranta in acelasi timp. Mi-aduc aminte ca desi nu ne-ai vazut niciodata pana atunci l-ai luat in brate pe Mihaita si tare cuminte a mai stat, i-ai adus un costumas superb in care s-a simtit f bine cat timp i-a venit (ca am crescut acuma). Tot atunci ne-am intalnit si cu Bogdan si mi-a fost dat sa intalnesc doi oameni total straini care si-ar fi riscat sanatatea pentru copilul nostru.

Multumesc la toti pentru urarile voastre de La multi ani, multumesc pentru ca il purtati pe Mihaita in rugaciunile voastre si stiu cat de mult ne iubiti. Sa va rasplateasca bunul Dumnezeu inmiit pentru tot ce ati facut pt noi si imi doresc ca toti copilasii bolnavi sa se faca bine, sa existe pentru fiecare o solutie si sa nu mai fie suferinta in inimile parintilor.

Dumnezeu sa ne binecuvanteze pe toti.

Gabriela

PS. pt ca am avut mici incidente cu aparatul nostru foto, in sensul ca pozele sunt in ceata, o sa dureze putin sa primim pozele facute cu aparatul lui Sergiu. Iar cand le primim le postez aici sa aveti astfel ocazia sa ii vedeti fata lui Mihaita super mirata cand s-a inchis lumina si a aparut tortul cu lumanarica care ardea si toti cantau. A fost super mirat si surprins si atunci am stiut cu siguranta ca Mihai a simtit ca a fost o zi speciala si ca toti oamenii de acolo au venit acolo pentru el. Multumim din suflet

Maine mergem la control, sper sa revin cu vesti dintre cele mai bune. Doamne ajuta !



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62914&whichpage=1" target="_blank">Noutati despre Mihaita Hogas ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici poze transplant www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2116943636" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliandrei spune:

La multi ani Mihaita!
Bunul Dumnezeu sa te ocroteasca si sa-ti vegheze pasii zi de zi. I-ti doresc, la fel cum doresc la toti copii - multa sanatate si tot binele din lume.

Gabriela, multumesc pentru Email-ul de Sarbatori. Mi-am tot spus ca trebuie sa-ti raspund dar uite ca nu am mai avut timp. Inca odata mii de multumiri!

La mijlocul lui Februarie si Alexandru al nostru face doi ani! Am aici citeva poze de la Sarbatori: www.xprt.net/~astely (Santa - Mos Craciun sunt eu)

La multi ani Mihaita! In fiecare seara esti in rugaciunile noastre!

Cu multa dragoste
Stelica Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

LA MULTI ANI voinicule,sa cresti mare si sa le umpli viata de bucurii parintilor,sanatate multa.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput