Fetele din America (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Sanca de cati ani esti plecata din tara de n-o recunosti pe Monica Barladeanu? Rusinica . Glumesc desigur.
Mie imi pare rau totusi ca nu si-a pastrat numele real , mai ales ca deja exista o Monica Dean- jurnalista celebra.
Nu-i asa ca joaca bine??? si e mai frumoasa si mai expresiva decat evangeline lily( cu care seamana putin). Oricum , pt cineva venit in america doar de 2 ani ( chiar si cu banii lui paunescu )e mare realizare sa joci intr-un serial atat de bine cotat.ieri a fost primul episod pe care l-am vazut din Lost , dar n-o sa ratez nici un episod cu Monica.Sper sa apara o romanca si in Desperate housewives ca nici la ala n-am rabdare sa ma uit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubibubi spune:

michele, doar daca schimba titlul :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Michelle, eu sant aici de 15 ani +, sorry, nu o auzisem de Monicuta asta.
Dar acuma stiu si sant la actualitate. O sa zic si la altii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu sint fan al serialului Lost..asa ca nu am ratat-o pe Monica...mi-e mi-a placut nu cum joaca...ci accentul ei sau mai bine zis lipsa lui...Dar stiu ca a luat cursuri speciale pentru asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

kim ,dar are accent .nu vorbeste nici pe departe ca un american si nici ca o italianca. In primele scene avea un accent foarte slab dar in scenele urmatoare parca ceva mai accentuat. Nu stiu daca este asta cea mai buna engleza pe care o vorbeste , ca rolul ii cere sa aiba accent , dar ma indoiesc ca dupa 2 ani de america,chiar si cu ore , poti sa vorbesti ca un american .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrienne12 spune:

daca nu ma insel a jucat si in filmul Vlad. Nici eu nu o stiam. acum vad ca si-a schimbat numele in... dean, cica e o particula a numelui ei..ce ar mai fi de vizitat in NY... Frick collection... muzeul gaugenheim, Moma (modern art museum), muzeul de stiinte naturale... neaparat iti recomand o excursie cu vaporasul in jurul manhatanului si sa vizitezi portul... fosta piata de peste (cred). pe mine m-a dus vara-mea ca eu nu locuiesc in manhatan. iti recomand sa te feresti de hoteluri ieftine... in manahatan hotelurile cele mai ieftine de regula stau sa pice si pline de gindaci... poti alege hotel la expedia.com sau travelocity si de asemeni tot acolo gasesti si recomandari despre ce sa vizitezi, inclusiv poti sa cumperi bilete pt. ce vrei sa vizzitezi on-line ca sa eviti statul la coada. Din experienta mea in timpul verii am stat la coada ca sa sui in statuia libertatii vreo 3 ore bune... am jurat ca nu mai fac asa ceva...la Moma si Empire state building ams tat numai 2 ore. la Frick am stat vreo 45 min la coada afara, pe un fring de -20C... Cumparaturi? depinde ce vrei.. Incepe la macy's... de mincat? du-te in little italy, soho, china town iar daca vrei romanesti mergi in queens, in sunnyside... o sa te simti ca in Bucuresti. Vezi ca au inclusiv o cofetarie cu amandine si cozonaci. Plus restaurant cu mititei si ciorba de burta... depinde ce vrei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

Monica Barladeanu www.imdb.com/name/nm1715144/" target="_blank">filme



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Ca'steti la capitolul accente la limbi:) am vazut de curand un film The Cave mai thriller asa si joaca Marcel Iures in el, ma rog sunt mai multi romani si cred ca unele scene sunt filmate prin Ro, da' mi-a placut Marcel Iures engleza pe care o vorbeste. In film il cheama dr. Nikolai nu se specifica nationalitatea da'n-are accent romanesc deloc, da' deloc. Fain actor

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Nu vreau sa va schimb topicu', dar de', fiecare cu ce-l doare. Vreuna dintre voi ati fost de curand in Maui? Ce hotele puteti recomanda? Keep in mind ca suntem cu copchi mici, deci ne trebuie cel putin 1 bedroom. Din vagele amintiri de acum 12 ani, parca prin Kaanapali si Wailea era misto, dar sunt atatea hotele ca nu stiu care sunt bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Laura,

noi am stat intr-un condominium si am fost foarte multumita. Plaja era peste drum, aveau curti de tenis, si 2 piscine (mici si fara topogane). Era inainte de Wailea. Pretul a fost acceptabil - cam 100 de dollari pe noapte. Apartamentul avea bucatarie dotata cu detoate, washer and dryer, un dormitor si in sufragerie era sofa bed.
O sa ma uit pe hartii acasa, si-ti trimit the website daca esti interesata.




Mergi la inceput