Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Fetele care aveti cazare la Elsa, ati luat cazare cu demipensiune ?

mirib asa cum ti-a mai zis cineva da, preturile sunt pe camera dubla cu demipensiune. Daca ai pb cu rezervarea scrie-i direct la adresa indicata de mine in mesaj si zi-i ca vii din partea mea.
Eu abia astept sa merg sa vad hotelul, eu am preferat sa stau la Elsa ca mi-e draga dar poate o sa luam masa la Astir sau o baie la piscina. El ne-a asigurat ca hotelul arata asa ca in poze.


"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Crinutz eu am luat doar cu mic dejun. Fata mea e tare fitoasa la mancare si in concedii traim mai mult cu cartofi prajiti. Dimineata si seara ii dau lapte (fapt pt care ma bucura ca avem in camera plita). Eu nu i-am spus ca am recomandare din partea ta, dar cand ajung acolo ii spun. Cum te stie? Crinutz?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Aissa si Crinutz am facut pana acum 2 cereri de pret/ solicitari de cazare la adresa lor de pe site.si nu mi-au raspuns.ma gandeam la un site de rezervari ceva, dc direct la sursa nu am noroc.

E suficient sa spunde Crina? Nu trebuienume de familie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Buna fetele !

aissa ii spui de mine doar daca vrei, nu te oblig cu nimik (Doamne-fereste, sa nu intelegi ceva gresit). Ma gandeam ca fiind un prieten de-acum, tine si el cont de cei ce vin cu recomadari. E dragut oricum ! Am intrebat daca aveti demipensiune pt ca se pare ca nu mai ofera la Elsa si a doua masa, ramane doar mic dejunul. Asta e, gasim de mancare noi pe langa vila.

La fel si pt mirib, stiu ca mai face ajustari de preturi in cazuri de astea. Ma stie de Crina. Ma mir ca nu raspunde pe adresa de la astir. Cred caare niste pb cu mama lui care e un pic bolnava si probbil ca are si multi clienti in perioada asta. Chiar imi spunea vineri ca la ei vremea s-a imbunatatit si deja oamenii sunt in piscina la Astir Notos. Deci are clienti si poate e ocupat. Mai incearca, completeaza si formularul ala pe care ti-l dau ei pe site.
Va pup si bafta !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu Crinutz, stai linistita, nu ma gandesc la nimic aiurea. Dar daca va veni vorba sa spunem de unde stim de ei de ce sa nu spun realitatea?
Noi mai avem aprox o luna pana plecam, zilnic citesc putinele noutati de pe forumuri in privinta insulei, a traseului, abia astept sa vina vremea sa plecam. Sper insa sa mai apara pana atunci informatii noi mai ales despre drum.
Despre mancare nu-mi fac griji, daca o sa luam pranzul pe la o taverna seara putem manca si pe langa casa.
Daca o sa ajung la Astir (in vizita) o sa scriu impresiile dupa aceea. Poza aia cu piscina m-a terminat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Crinutz am completat formularul in ambele dati.poti sa-mi spui dc plaja e cu pietricele?stanci?arici?viespile sunt multe?mereu?inteapa?
nu-mi amintesc dc am citit cate ore faci cu masina pana pe insula. imi spuneti, va rog?

merci.mai completez odata si o sa scriu si numele tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Am rezervat hotel in Pefkari incepand cu 24 iunie. Daca pleaca cineva in data de 23 iunie si doreste un partener de calatorie serios dati-mi un semn. Suuces la rezervari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

mirib te referi la plaja din Potos, nu ? E o plaja care se intinde pe toata lungimea statiunii si e o combinatie, nu e nici cu pietre nici cu nisip f fin, e ok de mers pe ea, e mai mult nisip dar mai mare. Viespi ai sa gasesti pe toata insula din pacate, de fapt sunt albine salbatice. daca nu esti prea disperat de prezenta lor te lasa in pace, doar sa fii atenta sa nu te asezi pe vreuna ca atunci inteapa. In 2 ani nu m-a intepat nici una si crde-ma ca eu sunt disperata. La micul dejun ma enerveaza cel mai tare dupa care ma obisnuiesc. Aricii ii gasesti doar acolo unde sunt pietre, stanci, pt ca ei stau lipiti de pietre. Unde sunt pietre in apa sa aveti un pic de grij, nu e prea placu sa te trezesti cu acele in picior.
Orele de ajuns pe insula sunt relative, in functie de cat de tare mergi, de ce prinzi pe drum, mai ales in Bulgaria. Noi am ales sa plecam in zi de week-end tocmai ca sa nu mai prindem tiruri in Bulgaria, pe Sipka. e ingrozitor pe serpentinele alea sa ai tir in fata! In mod normal faci cam 12 ore dar....Noi am fost in vama la giurgiu pe la 6 dimineata cred si am ajuns la ferry pe la 6.30 seara. Am trecut 30 de min si apoi pana la vila mai faci vreo 1 ora sa zic. Pe la 8 eram la vila, obositi morti, am tras si ne-am culcat .
Daca vrei ii scriu eu, numai sa imi dai pe PM ce doresti (poate raspunde mai repede daca vede adresa mea).

Are cineva idee cat costa Flying Dolphin pana la Kavala ???? Chestia aia care merge ff repede pe apa ? mi-as dori sa mergem intr-o zi pana acolo ca e frumos tare.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Aissa draga, multumesc mult ptr feedback. Noi, desi calatorim mult si iesim de minim 3-4 ori pe an, nu am iesit niciodata pana acum din tara cu masina!
Ca urmare avem un pic de emotii ... constructive...
Inteleg ca exista si ferry din Keramoti, si ca mai bine il luam pe acela, si atunci nici nu avem ce cauta in Kavala? Acum am aflat ca ultimul din Keramoti pleaca pe la 9 seara, deci suna OK.
Tot nu am aflat daca pleaca cineva pe 1 august in zori catre Grecia?
Oricum, toate povestile si pozele voastre ne fac pofta de vacanta in Thassos.
Multumesc!!!



[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Pisucmic da, exista ferry si din Keramoti si de acolo traversarea e si mai scurta si mai ieftina. Uite aici: http://www.thassos-ferries.gr/schedule-en.html
Daca veniti prin Bulgaria pe traseul cu intrare in Ormenio nici nu aveti ce cauta la Kavala. Si la mine cea mai mare emotie este drumul, dar sper sa fim ok si sa ajungem cu bine.

Mergi la inceput