Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

Crinutz scuze ca raspund asa tarziu, dar iti multumesc mult de info...din pacate mi-au rasturnat planurile la servici si se pare ca o sa putem merge abia in septembrie. ...vremea o fi buna? apa? ca ptr cupil ma ingrijorez. multumesc mult
si petrecere frumoasa fetelor care merge in iunie
pupici

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Multumesc, Crinutz, esti draguta, dar prefer un loc fara romani (sau cat mai putini). Fara nici-un apropo, la nimeni, dar am fost de Paste in Bulgaria si era hotelul plin de romani. O parte dintre ei erau ...barbari e un cuvant frumos. Urlau pe holuri, urlau din masini manele, se catarau pe toboganele de plastic sa faca poze, pocneau copiii din dotare - cand nu urlau la ei, nu-si asteptau randul la platourile cu mancare, luau mancarea cu mana de pe platouri (erau clestisori speciali, furculite, liguri), ca sa nu zic ca m-am trezit cu o tanti in camera...intra in toate, pe rand cautand pe nustiu'cine, sareau in piscina desi scria ca nu e voie si mai era si un baiat de la hotel care incerca sa le spuna....nu mai continuu...ca mi-e mie rusine de ei. Vreau in Grecia ca sa scap de stilul "Mamaia" sau "Eforie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

bulinuta27 pe mine m-a prins sept pana pe 3-4 max., deci nu prea stiu cum e mai incolo in sept. dar stiu ca merge multa lume si apa nu se raceste chiar asa de rau incat sa nu mai poti face baie. Am prieteni care au fost la sf de tot si a fost ok. Acum depinde si ce fel de an e.

Anya te inteleg perfect, nici eu nu prea vreau sa vad romani in vacanta, din pacate grecia e impanzita de romani deci nu prea vei scapa asa de usor. La vila de care iti spun eu sunt romani ce-i drept dar in 2 ani de zile am vazut numai oameni civilizati sincer, nici un zbieret, vorbe urate sau alte de astea. Nici nu ziceai ca sunt de-ai nostri. Patronul are mai mult un fel de circuit inchis si vin oameni de ani de zile la el, sunt mai stilati ca sa zic asa, nu intra chiar oricine.
oricum bafta la cautat.

Noi plecam pe 23 august, abia astept !!!!

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Pe 23 iunie pleaca cineva in THASSOS?

Intre skala Prinos si Pefkari ce ati alege? Eu inca nu m-am hotarat. Am o oferta ci nu stiu ce plaja sa aleg.
Mai am o vila langa Golden Beach la 100 metri, spun ei,vila Panorama.
Cine a fost si are mai multa experienta poate ma ajuta si pe mine, ca stau si ma tot gandesc si nu stiu ce sa aleg. Vreau plaja cu nisip .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Eu nu am fost inca in Thassos, anul acesta vom merge dar din cautarile mele pot sa-ti spun ca daca vei alege pefkari sa eviti Hotel Esperia. Are review-uri foarte proaste.
Alegere buna si vacanta placuta,

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADID spune:

Eu am fost in THASSOS de Paste. Este foarte frumos! Am stat la Aegean Vila, frumusica, apartine unor englezi Lynn si Jimmy. Este la 5 minute de plaja. Va recomand apartamentele de la etaj. Ptr ca am vizitat toata insula de cateva ori va pot raspunde la intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

quote:
Originally posted by Crinutz
Ah si cel de la elsa mai are un hotel nou Astir Notos (www.astirnotos.gr) tot in potos unde ofera demipensiune. e tot de 4 stele. Aici preturile sunt ceva de genul:

25/4 -31/5:60 euros
1/6-20/6: 90 euros
21/6-30/6: 95 euros
1/7-15/7: 115 euros
16/7-31/7: 125 euros
1/8-20/8: 130-135 euros
1/9-20/9: 90 euros
21/9 -15/10 or the end: 60 euros
Preturile sunt pt : double-bed including half-board

Daca mai ai nevoie de ajutr striga !



"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007



Poti sa-mi spui dc preturile sunt pe camera?stii cumva unde pot face rezervarea ptr acest hotel?merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Miri scrie in mesajul lui Crinutz: Preturile sunt pt : double-bed including half-board, deci sutn pt camera dubla cu demipensiune

Pentru rezervari intra pe site http://www.astirnotos.gr/ si gasesti si buton pt rezervare (completezi un formular) si o adresa de mail:
info@astirnotos.gr si chiar si numere de telefon.

Adevarul e ca pozele de la Astir arata bestial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragelor
noi mergem intre 1-9 august in Thasso, la Skala Potamia la Hotel Mouragio. Am aflat de insula si hotel de la prieteni care au stat acolo si au fost foarte entuziasti, asa ca abia asteptam.
Singura problema mi-o fac cu drumul. Inteleg ca pana la ferry sunt cca 750 km. Ma gandeam inclusiv la varianta (mai ales ca si ferry-ul inteleg ca ultimul e relativ devreme, si noi nu suntem genul vitezomani) sa dormim prima noapte in Kavala despre care am auzit ca e asa frumos, si sa plecam odihniti pe 1 la Thassos.
A incercat cineva asa ceva, sau nu vi se pare ca are rost?
Si intrebarea nr 2: mai merge cineva in perioada asta acolo? Poate facem de-un convoi (din Bucuresti!).
Drag
Pisucul Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

pai daca ajungeti in Kavala (mergeti pe varianta Sofia inteleg) sincer nu vad de ce sa innoptati acolo ca deja sunteti foarte aproape de Thassos, singurul lucru ce va desparte e traversarea cu ferry. Intr-adevar, parca din Kavala ultimul ferry pleaca mai devreme dar cred ca distanta kavala-keramoti nu e asa de mare si daca ajungeti in keramoti aveti ferry pana pe la 21,30. In plus, daca ati alege traseul pe la stara zagora/nova zagora si intrare in Gr pe a Ormenio drumul e putin mai scurt si nu ai treaba cu kavala.



Mergi la inceput