Ce desene prefera copilul vostru?

Ce desene prefera copilul vostru? | Autor: Stinu

Link direct la acest mesaj

Fiul meu in varsta de 6 ani si 1/2 se uita si la Cartoon dar mai mult la Jetix si de departe preferatul lui este Minimax .Si al meu .Pe Cartoon desenele normale sunt foarte putine ,el se uita la Toonami ,Tom si Jery si Bugs Bunny .Si la Jetix sunt cateva seriale frumoase dar le repeta de atatea ori ca s-a plictist bietul copil ,dar Minimaxul e mai "pasnic".Duminica are cate un filmulet de o ora ,o ora si 1/2.
In vacanta de iarna a vazut mai mult filme pe dvd Pisicile aristocrate ,Frumoasa si bestia ,Balto ,Ultimul inorog ,Brother bear

Iustina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen_bm spune:

Desenul preferat al lui Mihai ( 6 ani si un pic) este Scoobie Doo - se uita la toate episoadele desi cred ca le-a vazut de cel putin 2 ori. Ii place si Tom si Jerry. Deoarece se uita in fiecare zi la Scoobie nu mai este loc si de altceva. Am impus 1 ora maxim la TV/zi, mai depasim cateodata. In vacante si weekend ne mai uitam si noi pe DVD la cate un filmulet - Hercules, Tarzan, Lilo&Stich.
Minimax si mie mi se pare mai potrivit , dar daca nu prea este actiune nu-i place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tink spune:

cezar e topit dupa scooby si tom&jerry. in urma cu un an o luase razna cu desene "violente" de pe toonami si am gasit un remediu: tv in camera cu dvd si de atunci se uita 80% pe dvd-uri cumparate de noi(peter pan, cartea junglei, harap alb, etc) si maximum 1 ora/zi (desi mie mi se pare mult si atat). acum da pe cartoon si vine si zice: nu ma pot uita ca sunt desene d'alea de care nu va plac voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

La noi in casa era nebunie cu cartoon network,asta pana la craciun cand am luat un dvd.Acum Rares are Cd-urile lui cu desene :bambi,tom si jerry,scooby (il adora pur si simplu),popeye,donald,Mikey Mouse,sa nu mai zic de Winie the pooh,....etc.In fiecare zi alege ce vrea sa vada.Macar ma consolez ca nu se mai uita la desene urate cu monstrii care se impusca si-si dau foc.Si la scooby sunt monstrii dar el stie ca la sfarsit vor fii prinsi...si se descopera ca era om in loc de monstru.

Am si observat o chestie...nu mai e speriat de cand se uita la DVD uri si nici nu mai face pipi in pat.Avea o perioada in care desi a scapat de scutec tot facea pipi in pat,ma gandeam ca poate fii de la desenele alea urate.


Roxi 3+ si Rares 9. april.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Oana s euita la Spioanele. Apoi i-a placut foarte mult acum Narnia si probabil cateva saptamani voi vedea mai mult sau mai putin Narnia

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La TV desenul preferat este Sponge Bob. Nu stiu daca in Roa aparut (pt ca si Telettubies au aparut la mult timp dupa ce facusera furori prin Europa); dar in DE si SUA acest "burete" a "innebunit" copii si nu numai:-)
Apoi se mai uita la Pantera roz, Tom&Jerry, iar de pe casete/DVD-uri: Cartea junglei, Regele leu (toate 3 dvd-urile), Alba ca zapada, Pinocio, Cenusareasa, Der Kleine Eisbär (ursuletul polar), Frumoasa si Bestia, Micky si Donald.

Cind am fost in RO se uita si ea la Scooby Doo si mai era unul cu Fetitele Powerpuf parca..........

Ea se uita cam 2 ore dupa gradi si pe WE destul de mult cind suntem acasa. Avantajul a fost ca a invatat bine limba, uitindu-se mult la desene. Dezavantaje....nu mai aminitim (de fapt, nici nu prea am ce aminti........inca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Desenul preferat Spioanele, of course(nici la tuns nu a mai mers ca de' Sam are parul lung) si Fetitele Powerpuf,Scooby Doo.
Dintre cele clasice pe CD :101 dalmatieni, Mica Sirena,Regele Leu...
si Barbie jocul preferat,are si un calut acolo cu care pluteste prin nori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Fiul meu prefera toate porcariile de pe cartoon si jetix. De Minimax spune ca e pt. copii mici.
Fiica mea nu prea e fan desene animate, ea prefera filme cu animale sau copii gen Babe, Beethoven, Singur acasa, etc.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Si Vladut e innebunit dupa Winnie the pooh ,are perdea cu el, haine ,jucarii si la desene animate cu el cred ca nici nu respira .Ba chiar anul trecut in vara am fost si la cinematograf sa ii vedem aventurile lui Winnie .
Si Narnia i-a placut .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


de Craciun i-am luat lui Tudor casetele cu 'singur acasa" si...atit ne-a trebuit! acum stie pe dinafara dialoguri, tzipa prin casa dupa Kevin...si alte pina am ascuns casetele;
se mai uita cu placere la:
Dora, Caillou, pisicile aristrocrate, cartea junglei (1 si 2), mulan (1 si 2), regele leu, tarzan,si altele a caror titlu nu mi-l a amintesc;
problema este doar ca deruleaza scena cu scena inainte-inapoi, pina le invata pe dinafara, dialoguri, continut, etc, numai cind ascund caseta respectiva e de acord sa o schimbe si...tot asa; apoi vine si-i turuie gura comentind gen topescu (adica nu reuseste sa inchege o concluzie, sa vada povestea in ansamblu, ci doar scenele)


http://community.webshots.com/user/montrealpoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by Stinu

Si Vladut e innebunit dupa Winnie the pooh ,are perdea cu el, haine ,jucarii si la desene animate cu el cred ca nici nu respira .Ba chiar anul trecut in vara am fost si la cinematograf sa ii vedem aventurile lui Winnie .
Si Narnia i-a placut .
Iustina



Hai ca ne-ati trezit interesul.
Narnia se gaseste pe DVD?... erau jucarii la Mc Donald's cu leul din poveste si trecem de acum la cautat filmul.

Mergi la inceput