Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cichimiki spune:

Un dr pediatru f bun e dr.Carasava Laura de la spitalul de copii Gr. Alexandrescu si dr Enescu (directorul spitalului).

Si sa va feriti copii de dr. Mihaela Ilie dispensarul Sperante Drumul Taberei e sub orice critica, incompetenta.
Prescrie medicamente puternice dupa ureche, fara analize de specialitate.
Eu am avut mari pb cu copilul din cauza ei.:(
Habar n-are ce face ...plus ca ea e medic de familie nu pediatru si cu toate astea refuza sa colaboreze cu pediatrii pentru binele copiilor.
Prostu' pana nu-i fudul nu e prost destul... dar ce e tragic,ca e prost pe sanatatea copiilor, pe viata lor.
Daca vreti detalii intrebati-ma.
Sunt mai multe pareri de genu asta pe net despre ea.

Aveti grija! :x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katzu spune:

Citat:
citat din mesajul lui davidutza74

Buna fetelor,este prima oara cand scrii la aceasta pagina si vreau sa va spun si eu parerea mea despre dr.copilului meu:
o cheama Mihaela Musetescu si este medic pediatru privat vine cand o chemi nu conteaza zi sau noapte si este cea mai draguta doctorita din cate am fazut,copilul meu are 6 ani si o am ca dr.decand avea 3 luni,nu am fost de atunci niciodata la spital sau la policlinica .
O recomand cu caldura



Imi puteti trimite in mesaj cu numarul dansei de telefon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela777 spune:

Dr. Stanciu spital Budimex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacons spune:

stam in zona titan si ne intereseaza un medic pediatru bun.
ne puteti recomanda pe cineva de care sunteti multumiti?
multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vespucci spune:

Salutare!

Caut un doctor de familie bun, de preferat pediatru, in zona Ion Mihalache - Domenii - 1 Mai.

Am avut o experienta negativa cand am vrut sa imi inscriu copilul la Dr. Zamfirescu Irina Lucia de la policlinica de pe Ion Mihalache 106, dar am dar doar de minunata asistenta JENI, o "draga" de frustrata, reminiscenta a sistemului comunist si care isi schimba radical starea de spirit in functie de atentiile si "donatiile" pe care le primeste in schimbul serviciilor pe care ar trebui sa le ofere gratis.
Se pare ca doamna doctor este scumpa la vedere si ca asistenta Jeni ii tine locul mai mereu, ea face consultatii si da retete.
Deci nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga pe mana dr. Zamfirescu / a asistentei Jeni.

Este cineva inscris la Dr. Lateata Veronica - Monica? As vrea sa stiu ce parere aveti despre ea.

Multa sanatate, sa nu mai avem nevoie de medici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Subiect de "NE-recomandari" nu exista ? Am vazut ca ati scris si aici pareri negative, asa ca indraznesc sa scriu si eu.

DE OCOLIT dr. CHIRITA NICOLETA, de la Medlife Unirii (nu stiu daca mai profeseaza si in alta parte). In principal ne-a deranjat lipsa de comunicare si consecventa, am fost in doua zile consecutive si ne-a zapacit cu pareri contradictorii, ba chiar a doua zi, pt ca fetita se simtea mai rau, a dat vina pe noi ca vezi Doamne nu i-am ascultat indicatiile din ziua precedenta (??), ca ea ne-a spus ca o sa evolueze in mai rau
Ca sa nu mai vorbesc de faptul ca dupa prima consultatie ne-a spus sa venim a doua zi, FARA programare, ca stie ce e de facut si doar o vede si eventual daca mai e nevoie ii mai face o injectie. A doua zi am stat O ORA pe hol, cu copilul in plina criza, intre alti parinti cu copii bolnavi (fiecare de altceva, unii chiar mititei de tot), pana a catadicsit dansa sa ne cheme in cabinet, desi fusese anuntata de asistenta. Si presupun ca atitudinea ostila pe care a avut- a doua oara de la asta ni s-a tras, ca am indraznit sa insistam la asistenta sa-i aduca aminte ca asteptam pe hol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenagh. spune:

Buna seara!Am si eu o intrebare , cine o cunoaste pe doamna doctora ION GABRIELA de la spitalul GRIGORE ALEXANDRESCU ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Buna,

baietelul meu are 3 ani si 4 luni si trebuie operat de polipi, la Budimex ne-a recomandat pediatrul, la doctorita Manuela Rizesc. As avea nevoie de un sfat din experientele voastre, cum decurge operatia? am inteles ca e scurta. e ok doamna doctor, se poate comunica cu ea? cati bani ati dat si cui? doctoritie si anestezistului?

multumesc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissalide spune:

Buna,

sunt si eu o mamica noua-veche pe acest forum (n-am mai intrat de foarte mult timp), dar stiu ca si data trecuta m-ati ajutat cu niste sfaturi. asa ca spuneti-mi si mie va rog daca a auzit cineva de spitalul de pediatrie medlife? eu mergeam la ei la pediatrie si mi-a trecut pe la urechi ca isi fac spital. voi stiti ceva despre asta, e doar un zvon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Nu stiu daca isi fac spital special de pediatrie, noi am fost internati la sectia de pediatrie din cadrul spitalului de la Grivita. A fost ok, nu am ce sa le reprosez, doar ca ai grija sa ai trimitere de la medicul de familie pt internarea copilului, altfel platesti cu 2 milioane in plus pt fiecare noapte de internare + toate analizele si investigatiile pe care i le fac !

Mergi la inceput