Copii nascuti in 2000 (04)

Copii nascuti in 2000 (04) | Autor: CristinaT

Link direct la acest mesaj

Copii nascuti in 2000: www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50562&whichpage=1" target="_blank">(03)


Total copii 70 din care:
- 45 baietzi
- 25 fete

Ianuarie
01.01.2000 - Ancuta - miha(web)
02.01.2000 - Victor - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=538" target="_blank">Ana71
04.01.2000 - Catalin - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=8614" target="_blank">beu
04.01.2000 - Bianca Elena - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=6874" target="_blank">helbi(web)
07.01.2000 - Victor Ioan - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15780" target="_blank">cge
08.01.2000 - Alexandra - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3494" target="_blank">ticka(web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=ticka" target="_blank">web2)
27.01.2000 - Laura Ioana - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=453" target="_blank">Elena(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Elena" target="_blank">web)
27.01.2000 - Syed Ali - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9689" target="_blank">gulshan (www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gulshan" target="_blank">web)

Februarie
04.02.2000 – Teodora – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21568 " target="_blank">Anaelle
12.02.2000 - Amelia - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14803" target="_blank">dora78
14.02.2000 - Ioana Diana - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=124" target="_blank">CristinaT(web1,www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=CristinaT" target="_blank">web2,www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=124&cid=343" target="_blank">web3)
15.02.2000 - Vlad - laura111(web1,web2)
20.02.2000 – Narcis Geroge – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16817" target="_blank">mnarcisa(web)

Martie
05.03.2000 - Gabriel - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11616" target="_blank">dana_dorofte
12.03.2000 - Andreea -www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10169" target="_blank">amcris
20.03.2000 - Alex - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=137" target="_blank">iuliacm(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iuliacm" target="_blank">web)
31.03.2000 - Florin Dragos - mamicaluitheo(web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=6825&cid=4402" target="_blank">web2)
31.03.2000 - Tudor - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3291" target="_blank">Ana_Stroe(web)

April
07.04.2000 - Isabel - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13996" target="_blank">tonic
17.04.2000 - Bogdan - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=406" target="_blank">ADINUTZA
20.04.2000 - Calin - casandra

Mai
09.05.2000 - Alexandru Mihai - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4996" target="_blank">iuliiuli(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iuliiuli" target="_blank">web)
13.05.2000 - Antonia - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=382" target="_blank">oanagabriela(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=oanagabriela" target="_blank">web1,www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=382&cid=838" target="_blank">web2)
15.05.2000 - Maria Andreea - Bobita(web1, web2, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=tot cu animalute&mid=224&cid=1083" target="_blank">web3)
15.05.2000 - Felicia Simona - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16253" target="_blank">kro(web)
23.05.2000 - Marius - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9775" target="_blank">gen68(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=gen68" target="_blank">web)

Iunie
05.06.2000 - Cristi - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=366" target="_blank">ruxy
06.06.2000 - Ruxandra Alexia - aquariusrpro(web1, web2)
08.06.2000 - Mihnea - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9467" target="_blank">Violeta69
12.06.2000 - Cosmin - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7449" target="_blank">mariagi
14.06.2000 - Eric - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16338" target="_blank">sileriki
17.06.2000 - Alexandru - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13096" target="_blank">axxa
30.06.2000 - Bogdan - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3528" target="_blank">Sense

Iulie
04.07.2000 - Bogdan-Paul - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=363" target="_blank">anamaria(www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=363&cid=132" target="_blank">web)
05.07.2000 - Eric - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10160" target="_blank">Norris
25.07.2000 - Eva Iulia - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9304" target="_blank">gabiurs
25.07.2000 - Marcel Alexandru - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14552" target="_blank">alexa121

August
10.08.2000 - Andrei(Deiu) - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=888" target="_blank">Siminaf(www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Siminaf" target="_blank">web)
25.08.2000 - Ana - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=497" target="_blank">medishor
25.08.2000 - Oana - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16528" target="_blank">simonaflo

Septembrie
04.09.2000 – Maria-Alexandra – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=18809" target="_blank">lumibunea
09.09.2000 - Ana Maria - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9822" target="_blank">BellaDonna
09.09.2000 - Diana-Florina - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16265" target="_blank">rosalinda
18.09.2000 – Angela - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21083" target="_blank">angy11
25.09.2000 - David - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5518" target="_blank">mimitete
30.09.2000 - Gabriel - n/a(web)

Octombrie
07.10.2000 - Maria - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3560" target="_blank">mada_taba
07.10.2000 - Ionut - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=414" target="_blank">carmenp
10.10.2000 - Ioana Cristina - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9795" target="_blank">Adivio
13.10.2000 - Mihai Marius - mmi
14.10.2000 – Adriana- www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=22272" target="_blank">lizup
16.10.2000 – Andrei – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19995" target="_blank">corinaioana
17.10.2000 - Dragos Andrei - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=63" target="_blank">jordash(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=jordash" target="_blank">web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=63&cid=572" target="_blank">web2)
26.10.2000 - Connor - crism(web1, web2)
?.10.2000 - Tomi -www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12901" target="_blank">melus

Noiembrie
02.11.2000 - David - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1932" target="_blank">vio(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=vio" target="_blank">web)
14.11.2000 - Tomita - octami(web)
17.11.2000 - Andrei Bogdan - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1789" target="_blank">danilamonica(www.babiesonline.com/babies/a/andrei_bogdan/" target="_blank">web1, web2)
24.11.2000 - Alexander Michael - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=7973" target="_blank">ocebine(web1 ,web2)
24.11.2000 - Andrei Daniel -www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9343" target="_blank">preda_vicky


Decembrie
02.12.2000 - Mihnea - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=18731" target="_blank">dianadu
08.12.2000 - Ana Ilina - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9774" target="_blank">Claza(web)
08.12.2000 - Alex -www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16274" target="_blank">andreea_tx
11.12.2000 - Darie - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2425" target="_blank">azibel
13.12.2000 - Andrew - Lia(web1, www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=45&cid=620" target="_blank">web2,web3)
13.12.2000 - Andreea Daniela - www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1172" target="_blank">lacramioarat(www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lacramioara%20t" target="_blank">web)
23.12.2000 – Fabian Marcel – www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14808" target="_blank">bijoarda
24.12.2000 – Bogdan – mcrmiki
25.12.2000 - Dan Cristian - Aurica “Nepotul lui Bobita”
28.12.2000 - David - Tiara(web)
28.12.2000 - Radu -www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=719" target="_blank">ina_C





La multi ani!!!!!!



04.01.2000 - Catalin
04.01.2000 - Bianca Elena

Sa cresteti mari sanatosi si frumosi!

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kro spune:



Incep cu urarile:

LA MULTI ANI tuturor in noul an !

pentru sarbatoritii de azi Bianca si Catalin

cu intarziere pentru Ancuta si Victor

...sa cresteti mari si frumosi, sa fiti sanatosi si sa aveti parte de tot binele din lume !

Am admirat si eu poze cu copii frumosi: Tudor, Victor si Ancuta (cge)...mamicilor sa va traiasca comorile..Si apropo, Cristina, chiar ca arati f. bine, iar varsta de 29 de ani nu e chiar asa de rea...sa vezi cum te simti dupa 30 ...LA MULTI ANI si tie pentru data de 18 ca poate uit pana atunci si mi-ar parea rau sa nu te felicit ...
Helbi, asteptam poze cu domnisoara ta...Cred ca este o frumoasa daca are deja curtezani...

Despre noi ce sa va spun...As fi putut sa va spun ca ne-am petrecut sarbatorile in liniste, in familie...dar adevarul este ca linistea noastra a fost tulburata de un incident neplacut: mana Feliciei a fost prinsa intr-o usa, fapt ce a dus la ranirea destul de grava a unui degetel...asa ca, in a doua zi de Craciun noi am avut parte de spital, cusaturi la deget, bandaje si alte asemenea...Si problena nu este inca rezolvata...

Si pentru ca tot pomenea CristinaT de inceperea scolii...as vrea sa va intreb: copii vostrii vor incepe anul acesta scoala sau mai asteptati inca un an (sunt interesata in principal de raspunsurile celor din RO)...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Neata, si eu m-am gandit sa incepem o discutie despre scoala, pe mine ca sa fiu sincera m-ar interesa pareri despre scoli, nu ma pot hotara pe care s-o aleg.

Deci ca sa-ti raspund Oana va incepe scoala anul acesta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

La multi ani CATALIN si BIANCA! sa traiti ca merii sa infloriti.
Un an cat mai bun si realizari cat mai multe.


andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tink spune:

LA MULTI ANI! Sa aveti parte de tot ce va doriti si sa va fie copilasii sanatosi.
Ma inscriu si eu pe lista cu Cezar nascut pe 28.04.2000. Nu am fost prea activa pe forum, insa v-am urmarit constant in ultimele 2 luni!

Si Cezar al meu va merge anul acesta la scoala si m-ar interesa sa discutam despre scoli, invatatoare ;i, mai ales, criterii de eligibilitate pentru scoli.

Cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumim mult ptr urari.

Da, bun subiectul cu scoala.
Si noi intentionam ca Victor sa mearga la scoala din septembrie, el merge la gradinita de la 2 ani si 9 luni. Deci, daca nu merge la scoala de la 6 ani, ar face 4 ani de gradinita, prea mult dupa parerea mea.
Oricum, anul asta la grupa pregatitoare ritmul este destul de intensiv.

Eu am mai deschis un topic cu scoli bune in sect. 2 si care sa aiba si program 'after school'.
Cu ajutorul parintilor cu experienta, am inteles ca urmatoarele scoli merita atentia:
- scoala nr. 56 lg Pro TV;
- Scoala Centrala (unde l-am inscris pe Victor in decembrie pe lista de asteptare). Cica, deja sunt toate locurile ocupate.
E drept ca nici n-am cotizat deloc.
- o scoala pe lg. Spring Time Floreasca (nu mai stiu nr).

Voi la ce scoli v-ati gandit si ati reusit sa ii inscrieti ?

Multumesc,

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna Enescu spune:

Buna,

Baietelul meu Stefan este nascut pe 01.09.2000, deci in septembrie anul asta va avea fix 6 ani. El va mai astepta un an, si va merge la scoala la 7 ani, desi el citeste deja curent si face adunari peste ordin. Totusi, mie mi se pare ca nu este pregatit emotional pentru programul riguros de la scoala.

In schimb va merge la scoala anul asta fratele lui cu 1 an mai mare, Tudor, si am spus o poveste intreaga despre inscrierea lui la "copii din 1999". Pana la urma l-am inscris la scoala 10, in Floreasca (nu stiu daca asta este scoala de langa Spring-Time Floreasca sau nu).
Cert este ca in Noiembrie, cand am vrut sa-l inscriu, invatatoarea cu "renume" mi-a spus ca de mult nu mai sunt locuri la ea, iar inscrierile oficiale au inceput (cu dosar si tot tacamul) inca de la sfarsitul lui noiembrie. Ma rog, scoala este mica (vor fi 4 clase a I-a), cu renume bun... Dar si alte mamici de copii din '99 au povestit despre inscrieri cu greu la scoli bune, inclusiv cu teste pentru copii.

Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:

Buna,

Intervin si eu in discutia despre scoli...
Alexandru al meu va avea 6 ani si jumatate in septembrie si am decis sa-l dam la scoala.
Acum e la grupa mare-pregatitoare , o grupa unde sunt si copiii de grupa mare si cei de grupa pregatitoare. Daca ar mai face un an de gradinita ar face aceeasi programa si s-ar plictisi. In plus, in primul an de scoala iar s-ar plictisi sa faca iar liniute, bastonase etc.
Asa ca am hotarat ca la toamna va merge la scoala.

Nu stie sa scrie, nu stie sa citesca dar nu mi se pare esential sa stie se scri/citesca inante de scoala. Voi ce credeti? Este important sa scrie/citesca inainte de clasa I?

Despre scoala, am ales-o simplu: scoala din cartier cea mai aproape de casa!
Voi cum ati ales scoala? Sau ati ales invatatorul?
Cum stiti ca o scoala este buna sau nu?

Vad ca unele dintre voi ati inscris copiii la scoala. Eu ma gandeam sa merg pe la scoala prin februarie, martie. Acum incep sa ma gandesc daca nu cumva e pre tarziu.....


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Miruna, acuma am citit povestea cu inscrierile de la 'Copii nascuti in 1999'.
Mi se pare aberante testele la inscrierea in clasa 1, este primul an de scoala nu al 5-lea sau al-9-lea. Saracutii de ei, ce ii mai stresam si e decat inceputul.

Si iar mi se pare o aberatie, ca nu poti inscrie copilul decat cu relatii si cu spaga.

Miruna, daca scoala 10 din Floreasca are si internat, atunci, asta este.

eu v-am spus criteriile nostre ptr scoala: relativ aproape de casa, si sa fie cu semiinternat.



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, cu intirziere, va dorim un an plin de bucurii si impliniri!
vad ca vorbiti de scoli, pe ionut il dau in 2007 la scoala, parintii cu care am stat de vorba si care au trecut prin asta mi-au spus sa nu chinui copilul asa de mic si pe buna dreptate, zic si io. in iasi si probabil ca peste tot, sunt citeva liceee mai bune dar care primesc copii de la anumite scoli generale, de aceea voi cauta una dintre scolile astea, mai aproape de casa in functie si de invatator. imi propusesem sa fac treaba asta inca de pe acum, am inteles ca, cartile se fac din timp si cu pile.

Carmen,Ilinca&Ionut va ureaza La multi ani!

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


uof, ce bine ca aveti de ales; Tudor are cinci ani si jumatate si a inceput scoala; e drept ca e o clasa pregatitoare, dar are regim de scoala, sunt cei mai prichindei de acolo, invata literele si cifrele, sa-si scrie numele, au tot felul de teme- logice, desene, figuri geometrice, colorat, mi se pare interesanta si destul de laborioasa programa; oricit e de frig afara sunt scosi si tinuti, dimineata pina la ora intrarii, apoi in pauze, cica se calesc- asa o fi ca iarna asta e prima iarna cind inca nu a facut nici un rosu-n git, otita, sau mucusori;
apoi trebuie sa stie sa se imbrace si dezbrace singuri, cu costumul de iarna, caciula, fular, cizmele alea specifice greoaie, etc;
primesc o masa calda pe zi- platita de parinti, mai au doua mese reci- ii pun eu un pachetel cu o brinza, un iaurt, o banana, biscuiti, etc (localnicii au fructe si legume, dar Tudor inca nu s-a obisnuit sa roada morcovi cruzi sau alte...si mai am discutii cu invatatoarea pe tema asta)si la ora 14 termina scoala, daca parintii sunt la job copilul ramane la serviciu de garda pina la ora 18, cel tirziu- unde are program mai liber, se joaca, fac sport, cei mai marisori isi fac si temele;
au autobuze scolare- un singur tip-galbele-dotate cu stopuri, daca prinzi in fatza unul oprit sa coboare sau sa urce copii si cu stopul deschis esti obligat sa stai in spatele lui, pentru a evita pericolul lovirii copiilor, si pentru...a-ti pastra carnetul de conducere si buzunarul intact:)))
in fata scolii au "gardian" care-i trece strada, adica are un stop in mina, si la fel, opreste circulatia, pina traverseaza copii; de obicei in jurul scolilor viteza maxima este 30 km#H si amenzile serioase;

cam asta ar fi despre scoala de aici...

Ana

http://community.webshots.com/user/montrealpoze

Mergi la inceput