despre camere ascunse

despre camere ascunse | Autor: alinas

Link direct la acest mesaj

daca vrei sa urmaresti pe cineva fara a apela la un detectiv ce posibilitati ai?cu ce poti sa-l urmaresti in casa?exista camera ascunsa?la ce pret?exista camere pe care sa le atasezi la imbracamintea persoanei respective fara sa o observe?iarasi la ce preturi?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Cu siguranta ca exista, dar nu cred ca sunt accesibile publicului larg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ceea ce spui tu risca sa cada sub incidenta penala adica se pedepseste cu inchisoarea. Este ceva mai delicat ce doresti sa faci si partea cu consultarea unui detectiv particular nu e deloc neglijabila. Iti recomand sa vezi ce poti legal sa faci, sau chiar sa consulti un detectiv particular licentiat care sa te indrume. Nu te juca cu focul.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescugeorge spune:

Draga Alinas,problema e ce vrea prietena ta .
Crezi ca s-ar simti mai bine daca ar sti ce se intimpla ? E doar o aparenta.Ar ramine fara bani si cu inima ranita daca ar afla ceva nedorit.
Daca are pentru ce lupta pentru a-si salva casnicia sfatul meu e sa faca in asa fel incit sa fie mai buna decit presupusa amanta.
Stiu ca e greu ,dar crede-ma ca e mai usor decit sa o iei de la capat.
Am studiat problema destul de mult.
Un sfat :citeste cartea "Cele cinci limbaje ale iubirii"scrisa de dr. Gary Chapman.
Pe mine m-a ajutat sa-mi clarific multe lucruri.
Poate merge la un psiholog sa poata trece mai usor peste toate.
Incurajeaz-o sa lupte ca o leoaica ,cu toate atuurile ...
si sa nu uite ca ea e sotia pe cind cealata nu e decit o "fufa"
sa-l faca sa se simta vinovat de ce face.
Imi povestea cineva care a stat vreo trei ani in Grecia ca grecoaicele sint inselate in vazul lumii insa putine isi pierd sotii.
De ce?Iii fac sa simta ce ar pierde daca ar ramine fara ele,familie...LIMBA DULCE MULT ADUCE
Paradoxal le trece ...in viata fiecarei familii sunt episoade de acest gen ,cine nu recunoaste nu are destula tarie sau nu si-a dat seama(SUNT SI BARBATI CARE STIU SA-SI INSELE SOTIILE CU CAP ASTFEL INCIT ACESTEA SA NU SIMTA )
E greu ,stiu dar nu imposibil
Apoi nici o victorie nu e placuta daca lupta nu a fost pe masura .
Sa fiti iubite si luptati pentru ce este al vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Marius...nu depinde cui ii "atasezi" camera?
Adica daca eu am dubii si imi "monitorizez" barbatul, poa' sa ma dea in judecata din cauza asta ?!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Depinde cui ii atasewzi camerele dar nu in sensul marcat de tine, mai exact sunt cazuri cand este complet interzis de lege sa faci asa ceva. In ceea ce priveste intrebarea pusa de tine raspunsul este aproape la fel in sensul ca nu are importanta statutul civil (sot sotie, frate sora) ci conditiile admise de lege cand poti safaci asa ceva sau nu si in ce conditii iti permite legea. De asemenea in cazul in care incalci prevederile legale raspunsul poate deveni afirmativ de genul: Da poti fi data in judecata si sa pierzi in fata unei persoane care informativ doar are statutul de persoana casatorita tu fiindu-i sotie. De aceea am recomandat consultarea unui detectiv particular licentiat desigur pentru astfel de cazuri.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

"Da poti fi data in judecata si sa pierzi in fata unei persoane care informativ doar are statutul de persoana casatorita tu fiindu-i sotie"
Adica ...casatoriti de forma?
Asta nu e ilegal?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu asta am vrut sa spun. Prin informativ am vrut sa subliniez faptul ca pentru speta de mai sus nu are relevanta juridica faptul ca esti in calitate de sot/sotie dupa caz aceasta informatie fiind doar informativa.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Da, exista camere "disimulate" de cumparat pe net.

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Este adevarat Jox dar nu obtinerea informatiei este o problema in sine ci faptul ca nu poti sa o utilizezi. Ramane doar o performanta personala in acest caz. Ori sunt convins ca utilitatea informatiei este ceea ce se cauta. Si in acest caz se poate intampla nefiind in cunostinta de cauza sa incalci legislatia si sa se intoarca impotriva ta uneori cum te astepti mai putin. De aceea personal am recomandat in prealabil consultarea legislatiei sau pt viteza a persoanelor avizate legal.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Am si eu o intrebare: am voie sa pun in casa mea o camera web pentru a monitoriza de ex bona, sa vad ce face, cum se poarta cu copilul? Bineinteles fara sa stie aceasta. Sau bona ma va da in judecata ca am vazut-o in timp ce se uita la telenovele sau imi neglija copilul?!

Mergi la inceput