Ati facut bolile copilariei? Fara sau cu complicat

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Si mie mi-a spus mama ca am facut toate formele de bubat...nici o complicatie...iar sora mea (cu 2 ani mai mica) nu a facut nici una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

In copilarie am facut oreon, fara complicatii si cand eram gravida am facut varicela. Pana a erupt am tinut-o cu febra mare si doctorul nu stia de la ce...Bebele a fost bine.

mami de dani (26 iulie 2005)


albumul nostru


Daca totul pare sa mearga bine, cu siguranta ai omis ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am facut asa: varicela, oreion de 2X, hepatita A, rubeola, pojar.
Pojarul l-am facut intr-o forma foarte grava, era sa dau in nefrita si sa mor.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Eu am facut oreion in clasa a 6-a doar pe o parte si pojar la 21 de ani.
Dupa ce m-am vindecat de pojar a doua zi mi-am cunoscut sotul.Asta a fost complicatia la mine.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Am facut in clasa a treia , in vacanta de primavara urmatoarele:rubeola, pe cind eram la Bucuresti in vacanta; fara complicatii. Am inceput trimestrul trei si nu am putut merge la scoala pt ca am facut febra mare si tuse uscata si pina la urma am ajuns cu salvarea la un spital de copii in Constanta (pe atunci locuiam in Mangalia).Am facut rujeola cu complicatii. Cind am venit acasa si am terminat si cu convalescenta nu am apucat sa merg de cit o saptamina la scoala fiindca am avut eruptie de varicela dar fara probleme - nici foarte multe bube , nici mincarimi mari si nici febra mare. Luasem boala din spital. Cu toate astea imi amintesc ca am apucat o luna de scoala.

In clasa a patra- tot in vacanta de primavara am facut scarlatina fara complicatii. Am ramas cu reumatism la oase. Ce groaznice erau moldaminlele....

Copilul meu a facut la un an si o luna rubeola.

Cind aud de bolile copilariei ma apuca stressul stiind rin ce am trecut eu, facindu-le una dupa alta fara intrerupere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns she_wolf spune:

Eu n-am facut nici o boala a copilariei si nici Cristi n-a facut pana acum (3 ani). Ma gandesc cu groaza ca s-ar putea sa iau la un moment dat vreuna de la el.

Claudia si Cristi (16.12.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

am facut varsat de vant la 24 de ani si 4 luni ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

cica am avut varsat de vant cand aveam vreo 2 ani (nu-mi mai amintesc ). Am mai avut oreion, rubeola si pojar. Nu am avut complicatii, dar la rubeola m-am simtit groaznic, febra f mare mai multe zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mildi spune:

In copilarie am facut toate bolile copilariei posibile si fara complicatii si ma bucur ca le-am facut atunci si nu acum.
Ildi si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Eu nu am facut decat oreion .Acum fata mea(3ani) a facut o forma relativ usoara de varicela si a luat-o si baiatul(un an).Mi-e tare teama ca am luat-o sau o voi lua si eu.Fetele care a-ti facut varicela la varste mari(eu am 30 de ani)i-mi puteti zice si mie cum a fost? Eu trebuie sa stau cu copii ca nu are cine sa ma ajute si i-mi este teama de stari de rau si alte simtome din astea...



Gabica mamica

Mergi la inceput